1. Ana Sayfa
  2. Dizi & Film
  3. 2016 Yılı: Kahramanların Savaşı vs. Fanların Savaşı

2016 Yılı: Kahramanların Savaşı vs. Fanların Savaşı

batman-v-superman-adalet-safagi-kaptan-amerika-kahramanlarin-savasi

Bu yıl iki dikkat çekici film vizyona girecek. Bunlardan biri DC evreninden Batman v Superman: Adalet Şafağı, diğeri Marvel evreninden Kaptan Amerika: Kahramanların Savaşı (Civil War)… Her iki kahraman evreninde, kahramanlar kendi aralarında kapışırken aynı zamanda fanlarda kendi aralarında tartışmalara başladı.

Kahramanlar mı Savaşıyor Fanlar mı?

Bu yıl ki kahraman karşılaşmaları şöyle dursun bir yandan da ciddi anlamda fanların tartışmaları var. DC evreninin fanları Marvel’i küçümserken, aynı tavrı Marvel evreninin fanları DC’ye karşı gösteriyor. Olur olmadık karakterleri birbirleriyle kıyaslıyor, alakası olmayan evren ile aralarında eksikler buluyorlar. Bazıları Marvel’i, bazıları DC’yi çocuksu bulurken, fragmanlarda ayrıntı verdi diye eleştirenler ve hatta ayrıntı vermeyen evreni övenler bile var.

marvel-dc

Kahramanlar savaşırken, fanlarda farklı bir alanda birbirleriyle savaşıyor. Filmler vizyona girdiğinde savaşların neticelerini göreceğiz ancak fan savaşları hiç bitmeyecek.

Batman v Superman: Adalet Şafağı

Batman-v-Superman-Adalet-Safagi

Kısaca filmlerden de bahsedeyim. Batman v Superman filminde her iki karakter birbirine karşı kozlarını oynuyor. Kurşun işlemeyen, oldukça güçlü olan Superman‘e karşı hiçbir insanüstü yeteneği olmayan, sadece teçhizat, dövüş teknikleri ve planlama bilgisi olan Batman‘in ne yapacağını göreceğiz. Fragmanlardaki bir sözü hatırlıyorum: “İnsanoğlu tanrıya karşı“… Gerçekten güzel bir film bizi bekliyor.

Kaptan Amerika: Kahramanların Savaşı (Civil War)

kaptan-amerika-kahramanlarin-savasi

Bu filmde ise DC gibi iki kahraman değil, bir kahramanlar topluluğu birbiriyle savaşıyor. Hükümetin kahramanları kontrolüne almak istemesinden sonra, hükümet tarafına geçen ve eskisi gibi kalmaya devam etmek isteyen kahramanlar fikir olarak bölünüyor. En sonunda şiddet devreye giriyor ve amansız bir savaş başlıyor. Öyle normal insanların değil, süper yeteneklere sahip kahramanların birbirleriyle olan savaşını düşünün.

Örümcek Adam Marvel Evrenine Dahil Oldu

Kaptan Amerika: Kahramanların Savaşı (Civil War) filminde bizleri ayrıca heyecanlandıran bir gelişme yaşandı. Film hakları daha önce Sony‘de olduğundan dolayı bir türlü Marvel evrenine dahil olamayan Örümcek Adam en nihayetinde, film hakları Marvel’a geçmesiyle bu evrene dahil oldu. Örümcek Adam rolünü 15 yaşlarında bir genç canlandırıyor. Yaşı dolayısıyla savaşta kendisine pek yer verilmeyeceği söylentiler arasında. Ancak eninde sonunda Marvel evrenine geçiş yapan bu karakteri de herkes sabırsızlıkla bekliyor.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Webmaster'lığın yanında kendi açtığım web sitelerimde editörlük yapmaktayım. Teknoloji, bilim, evren ve bunlarla ilgili her türlü film, dizi, haber ve diğer içerikler ilgi alanıma girmektedir. Önemli bulduklarımı paylaşmaktan asla çekinmem, yeter ki zaman bulayım.

Yorum Yap