1. Ana Sayfa
  2. Telefon & Tablet
  3. Android cihazınızda oynayabileceğiniz 9 klasik PC oyunları

Android cihazınızda oynayabileceğiniz 9 klasik PC oyunları

android-pc-oyunları-800x400

Bilgisayarda oynayıp da telefonda da oynama ihtiyacınız olan şey Android klasik bilgisayar oyunlarını sizler için listeledik.

1. Grand Theft Auto III Serisi

Tüm zamanların en başarılı oyun serilerinden biri Android’de mevcut çeşitli sürümleri var. Grand Theft Auto III, GTA: Vice City ve GTA: San Andreas arasından seçim yapabilirsiniz.

Her biri üç suç merkezli dünya üzerinde oldukça farklı deneyimler sunuyor. Android’deki oyun ancak PC oyunundan çok farklı, dokunmatik ekran kontrolleri ise yalnızca bir sorun olduğunu kanıtladı. Android’de Bluetooth ve USB denetleyicileri için çok fazla seçenek varsa bunun önemi yoktur.

İndir:  Grand Theft Auto III 

İndir:  GTA: Vice City 

İndir:  GTA: San Andreas 

2. XCOM: İçimizdeki Düşman

XCOM: Enemy Within, Dünya’yı uzaylılardan kurtarmakla görevli bir dövüş takımını kontrol ettiğiniz gerçek zamanlı bir strateji (RTS) oyunudur.

Yabancılar avlamak yerine (önceki selefi XCOM: Enemy Unknown), XCOM: Enemy Takımınızın içinde daha geniş bir görev var. Bu sefer amaç, yabancı işgalcilerin izini sürmek ve yok etmek, haydut transhumans fraksiyonu olan EXALT ile uğraşmak. Bu, hikayeyi unutulmaz, sinematik bir yönde alan önceki başlığa büyük bir genişleme / netice.

İndir: XCOM: İçimizdeki Düşman

3. Carmageddon

GTA gibi, Carmageddon da çok fazla RTA içerir. Ancak, Carmageddon, GTA’dan çok daha koyu, daha az gerçekçi bir sürüş deneyimi sunuyor. Yine de, Android’de bulmak için harika bir bilgisayar oyunu ve ücretsiz olduğundan tamamen kontrol etmelisiniz.

Tatsız olsa da, Carmageddon günlerinde oldukça popüler bir oyundu (pek çok ülkede yasaklandığından şüphesiz) ve şimdi yine Android’de popülerlikten zevk alıyor. Kısacası, ister yol isterse araç olsun, diğer yol kullanıcılarının da vurdukları için puan alırsınız.

İndir: Carmageddon 

4. Dragon’s Lair

Bu listedeki en eski PC oyunu olan orijinal Dragon’s Lair, 1983’te Laserdisc destekli arcade makinelerine çarptı. Etkileyici görünümlü animasyona rağmen (Don Öncesinde The Land Önce, Don Bluth), oyun birkaç sınırlı kaldı. tekrarlanan adımlar.

Amacınız kahramana, Cesaret Dirk’e, çeşitli zorluklar konusunda rehberlik etmektir. Hızlı zaman olayları, karakterin otomatik olarak diğer aşamalar ve proto-cutscenes boyunca hareket etmesi ile mücadelenin içeriğine bağlı değişen bir kontrol sistemi ile sonuçlandı.

İndir: Ejderhanın İncisi 

İndir: Dragon’s Lair 2 

5. The 7th Guest: Remastered

Yüksek tanımlı videoya yükseltilmiş ve cihazınızın dokunmatik ekranıyla uyumlu olan bu sık sık rahatsız edici oyun size basit bir zorluk verir.

Tek yapman gereken perili bir evde bir gece hayatta kalmak.

Alışılmadık bir şekilde, 7. Konuk, aradaki oyunların büyük oranda göz ardı ettiği bir teknik olan tam hareketli videodan faydalanıyor.

İndir: The 7th Guest 

6. Doom and Doom II

Doom ve Doom II atıcılarının mobil versiyonları da Android’de bulunmaktadır. Doom ve Doom II, şimdiye kadarki en cehennem gibi, ürpertici ve fiziksel olarak heyecan verici birinci şahıs nişancı (FPS) iki kişiden, mobil cihazlarda şaşırtıcı derecede iyi oynuyor.

İndir: Doom 

İndir: Doom II 

Resmi Doom sürümlerine ek olarak, Android’de birkaç açık kaynaklı bağlantı noktasının piyasaya sürüldüğünü unutmayın. Bunlardan Freedoom en iyi seçenektir.

İndir: Freedoom (Ücretsiz)

7. Baldur’s Gate: Enhanced Edition

Baldur Kapısı, Android için yeniden canlandırılan bir başka klasik PC oyunudur. Oyun, çeşitli unutulmaz karakterlere ve oyuncuları ilk piyasaya çıktıktan on yıl sonra heyecanlandırmaya devam eden çarpıcı bir hikayeye sahiptir.

İndir:  Baldur’s Gat

8. Max Payne Mobile

Rockstar’ın bu son derece etkili tetikçisi birkaç film ve hatta iki film üretti.

Max Payne, adını temizlemek ve gerçeği ortaya çıkarmak zorunda olan cinayet için çerçeveli kaçak bir polis. Ailesini kim öldürdü? Ve neden bunu Payne’e bağladılar?

Oynamak için karanlık bir hikaye ile, Max Payne Mobile Android orijinal PC oyunudur.

İndir: Max Payne Mobile

9. Star Wars: Knights of the Old Republic

Bu listeyi kapatmak için tartışmasız en iyi Star Wars oyununu seçtik (kesinlikle Disney öncesi). Eski Cumhuriyet Şövalyeleri, şimdi “The Skywalker Saga” dediğimiz olaylardan 4.000 yıl önce gerçekleşiyor. Oysa tanınabilir Yıldız Savaşları.

Bir RPG olarak, bu oyun size hikaye boyunca çeşitli karakter sınıfları ve yollar sunar. Sith Armada ile savaşmak için bir ekip oluşturduğunuzda görevler ve mücadele, karakterinize bağlı olarak farklılık gösterir.

İlk olarak 2004 yılında piyasaya sürülen Eski Cumhuriyet Şövalyeleri (aka KOTOR) kesinlikle zamanın sınavına girmiştir. Üstün bir hikaye ve dönemin en iyi sahnelerinden bazılarını kullanarak, her saniyenin tadını çıkaracaksınız.

İndir: Star Wars: Knights of the Old Republic

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Hobi olarak web sitemde editörlük yapan biriyim ;)

Yorum Yap