1. Homepage
  2. Telefon & Tablet
  3. Android En İyi 5 Ücretsiz Ekran Kaydedici Uygulama

Android En İyi 5 Ücretsiz Ekran Kaydedici Uygulama


Android cihazınızda ekranı nasıl kaydedeceğinizi merak mı ediyorsunuz? Belki bir oyunu ne kadar iyi tamamladığınızı göstermek veya birisinin bir ayar öğesini bulmasına yardımcı olmak istersiniz. Belki bir video sohbeti kaydetmek ya da geliştirdiğiniz bir uygulamayı ya da oyunu göstermek istersiniz.

Durum ne olursa olsun, Android için bir ekran kaydedici uygulamasına ihtiyacınız olacak. Yerleşik araçlardan üçüncü parti uygulamalara kadar çeşitli seçenekler mevcuttur. İşte en iyi uygulama tabanlı Android ekran kaydediciler, geliştiriciler için bir bonus seçeneği.

Android En İyi 5 Ekran Kaydedici Uygulama

1. Google Play Oyunlar ile Android Ekran Kaydı Nasıl Yapılır?

google-play-oyunlar-artik-mobil-oyun-videolari-kaydetmemize-izin-verecek-1_640x360-e1570369078225

Android’e oyun kaydetmenin ilk yolu Google Play Oyunlar‘ı kullanmak. Bu, Google Play Oyunlar entegrasyonuyla herhangi bir başlığı kaydetmenize olanak sağlar.

Önce, cihazınızdaki Play Oyunlar‘ı açın, ardından Oyunlarım‘a geçin. İstediğiniz oyunu bulmak için listede sola ve sağa ilerleyin ve seçmek için dokunun. Görünümün sağ üst köşesinde, bir kamera simgesi görmelisiniz. Kaydı başlatmak için buna dokunun.

Video kalitesi için iki seçeneğiniz olacak: 720P HD ve 480P SD . Telefonunuzun depolamasına bağlı olarak, ne kadar HD kayıt süresi kaldığını da görmelisiniz.

Devam etmek için bir kalite ayarı seçin, ardından Başlat . Oyun, bir dizi ekran kaydedici kontrolüyle açılacaktır. Bunları oyun simgesini (veya kameradaki görüntü) tutarak ekranın etrafına sürükleyebilirsiniz. Ayrıca bir mikrofon simgesi, kamera simgesi ve kayıt düğmesi göreceksiniz. Açmak ve kapatmak için ilk ikisine dokunun. Bir kez basıldığında, Record (Kayıt) düğmesi kayda üç saniyeyi sayar.

Durdur seçeneğine dokunduğunuzda , video cihazınıza kaydedilir. Düzenleyebilir veya doğrudan YouTube‘a yükleyebilirsiniz.

İlginçtir ki, oyunlarla sınırlı değilsin. Ekran kayıt düğmeleri görünürse, bir uygulamayı açabilir ve onu da kaydedebilirsiniz.

İndir: Google Play Oyunlar 

2. Ekran Kaydedici ile Android Ekranınızı Kaydedin

ekran-kaydedici-336x478

Daha önce EZ Screen Recorder olarak bilinen bu sezgisel uygulama, bir dokunuşla Android ekran kayıt aracıdır. Oyun veya uygulama kaydederken, sınırsız kayıt süresi, görüntü düzenleyici ve video döşeme aracı sunar. Uygulamadan canlı yayın izleyebilir, ayrıca telefonunuzun kamerasından görünümü ekleyebilirsiniz.

Android ekran kaydını, ekranın herhangi bir yerine yeniden yerleştirebileceğiniz kayan kontroller üzerinden kontrol edersiniz.

Uygulama, YouTube, Facebook, Twitch ve diğerlerine video akışı yapmanızı sağlar. Bu arada, isterseniz kare hızını, bit hızını, video kalitesini ve sıkıştırmayı ayarlayabilirsiniz.

İndir : Ekran Kaydedici 

3. AZ Screen Recorder ile ekran kaydı alma

AZ-Screen-recorder-336x299

AZ Ekran Kaydedici, root olmadan eski cihazlarda (Android 5 Lollipop ve üstü) çalışan esnek bir seçenektir. Android ekranınızı kaydetmenize yardımcı olacak bir dizi yapılandırma ile mevcut cihazlar için de uygundur.

Kayıtlarınızın çözünürlüğünü ayarlayabilir, kare hızını, bit hızını ve yönünü ayarlayabilirsiniz. Hızlandırılmış modda kaydetme seçeneği de var. Yine, hareketli kayan menü kontrollerini kullanarak kayıtları başlatır ve kontrol edersiniz. Telefonunuzdan ses bile kaydedebilir ve öne bakan kameranın görüntüsünü ekleyebilirsiniz.

Gerekirse, uygulamadaki kayıtları düzenleyebilirsiniz. AZ, onları tercih ettiğiniz sosyal ağ üzerinden kolayca paylaşmanızı veya YouTube‘a yüklemenizi kolaylaştırır.

İndir : AZ Screen Recorder 

4. Mobizen Ekran Kaydedici

mobizen-e1570368579305

“Kullanımı en kolay, kullanışlı ekran kaydedici” olduğunu iddia eden Mobizen, anında oyun ve uygulama kaydetmeniz için gereken araçları sunar.

Zorunlu yüzer menüyü kullanarak Mobizen, Android ekranınızı 2K çözünürlükte 1440p’ye kadar kaydetmenize olanak tanır. Saniyede maksimum 60 kare var ve size mükemmel, yüksek kaliteli kayıtlar sağlıyor. Kayıtlar, tepkinizi (“facecam” aracılığıyla — telefonunuzun ön tarafındaki kamerası) ve telefonunuzun mikrofonundan gelen herhangi bir sesi içerebilir.

Mülkiyetinizi korumanızı ve kişisel markanızı oluşturmanızı sağlayan, videolarınız için özel bir filigran da yapabilirsiniz. Ancak, varsayılan filigranın kilidini açmak için ödeme yapmanız gerektiğini unutmayın.

Mobizen Ekran Kaydedici ayrıca Samsung ve LG cihazları için platforma özel versiyonlar sunar.

İndir : Mobizen Ekran Kaydedici (Ücretsiz, uygulama içi satın alımlar mevcut)
İndir : Samsung için Mobizen Ekran Kaydedici (Ücretsiz, uygulama içi satın alımlar mevcut)
İndir : LG için Mobizen Ekran Kaydedici (Ücretsiz, uygulama içi satın alımlar mevcut)

5. AirDroid Ekran Kaydedici

airdoid-e1570368506765

Write a Comment

About Author

Hobi olarak web sitemde editörlük yapan biriyim ;)

Write a Comment