1. Ana Sayfa
 2. Android
 3. Android Recovery Mod “Komut Yok” Hatasının Çözümü

Android Recovery Mod “Komut Yok” Hatasının Çözümü


Android recovery modunda açılan “Komut Yok” hatasını gidermek için yapmanız gerekenler aşağıda açıklanmıştır.

Android işletim sistemi genel bir mobil işletim sistemi haline geldiğinden beri, kullanıcılara özelleştirme, kullanılabilirlik ve performans açısından sunduğu özgürlük olarak tanımlanmıştır. Bununla birlikte, mobil işletim sisteminin bu yönleri yalnızca, cihaza root tekniği ile süper kullanıcı erişimi verildiğinde şiddetlenir. Rootlama, bir dizi avantajı olabilecek sistem dosyalarını değiştirme işlemini içerir, ancak riskli bir çiledir, bu nedenle Google tarafından onaylanmaz ve genellikle bu cihaz üreticileri tarafından zorlaştırılır.

android-recovery-modda-komut-yok-hatasinin-cozumu

Rootlama işlemi sırasında veya Android cihazınıza özel bir ROM yüklerken ortaya çıkabilecek bir sorun, geri dönmenin bir yolu olmayan bir önyükleme döngüsüdür. İster önyükleme ekranında üçgen bir hata simgesi ile sıkışmış olun, isterse Android kurtarma modunda Komut Yok hatası ile karşı karşıya olun, akıllı telefonunuzun kağıt ağırlığı kadar kullanışlı bir şeye dönüştürülmesi oldukça sinir bozucu olabilir.

Android Kurtarma Modu Komut Yok Hatası Nasıl Onarılır

Şanslısınız, sorun, ne kadar ciddi görünse de, aslında çözülebilir.Sorun herhangi bir Android işletim sistemi sürümünde ortaya çıkabileceğinden ve işletim sisteminin kurulumundaki basit bir hatadan veya bozuk bir root dosyasından kaynaklanabileceğinden, düzeltmek için birden fazla çözüm gerekebilir.

Bu nedenle, en etkili sonuçlar için aşağıda listelediğimiz çözümlerin her birini sırasıyla deneyin.

Çözüm # 1 – Yeniden Başlatmayı Zorla

Gadget’ları kapatmak ve açmak, kitaptaki en eski numara olabilir, ancak her seferinde işe yarıyor gibi görünüyor. Android kurtarma modu Cihaz başlatıldıktan sonra Komut Yok hatası oluştuğundan, zorla yeniden başlatma sizin için tüm sorunları tek bir taramada çözebilir.

Android recovery komut yok 2

Ses Azaltma düğmesini ve Güç tuşunu aynı anda 10 saniye boyunca veya cihazın ekranı açılana kadar basılı tutmaktır. Bu, bataryayı cihazdan çıkarmanın etkisini simüle eder. Bu işe yararsa, cihazın kilidini açabilir.

 

Düzenli olarak yeniden başlatma işlemi işe yaramazsa, şunu deneyin:

 1. Önce Sesi Azalt düğmesini basılı tutun ve bırakmayın.
 2. Basılı tutarken, Güç tuşunu basılı tutun.
 3. Her iki tuşu da 10 saniye veya daha uzun süre basılı tutun. 

İkinci yeniden başlatma prosedürü, pil takımını çıkarmanın etkilerini taklit etmeye çalışır. Eski cihazlarda, akünün bağlantısını kesmek, genellikle yanıt vermeyen cihazları tamir etmenin etkili bir yoludur. Yine de hiçbir şey değişmediyse, bir sonraki önerilere geçin.

Çözüm # 2 – Cihaz önbelleğini temizleme

Uygulamaları optimize etme işlemi çok uzun sürebilir veya cihazınızda yüklü olan birkaç uygulamadan biriyle ilgili bir sorun olsa bile ekrana yapışabilir. Uygulamadaki bozuk bir dosya veya sistemin arızalanmasına neden olan desteklenmeyen bir uygulama olsun, geçici dosyaları önbellek şeklinde temizlemek, gunk’ı temizlemek ve mobil cihazı çalıştırmak ve çalıştırmak için yararlı bir yöntemdir.

Android recovery komut yok 3
 1. Android telefonunuzu tamamen kapatın.
 2. Ses Açma tuşunu ve Bixby / Güç tuşunu basılı tutun.
 3. Android logosu görüntülendiğinde, her iki tuşu da bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’, Android sistem kurtarma menüsü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye gösterecektir).
 4. Kurtarma ekranı menüsü şimdi görünecektir. Bunu gördüğünüzde, düğmeleri serbest bırakın.
 5. Wipe cache partition’ seçeneğinin üzerine gelinceye kadar Sesi Azalt düğmesini kullanın.
 6. Wipe cache partition’u seçmek için Güç düğmesine basın.
 7. Yes’i vurgulamak için Ses Kısma düğmesini kullanın ve Güç düğmesine basın.
 8. İşlem bitince ‘Reboot system now‘ a Güç tuşuyla basarak cihazı yeniden başlatınız.

Çözüm # 3 – Fabrika Ayarlarına Sıfırlama

Yukarıda vurgulanan tüm adımları denediyseniz, ancak Android telefonunuzdaki her şeye erişmenizi engelleyen sinir bozucu hatadan kurtulamıyorsanız, ciddi önlemler alma zamanı gelmiş olabilir. 

Fabrika ayarlarına sıfırlama işlemi her zaman zahmetlidir, çünkü tüm hesaplarınızı senkronize etmek, tüm uygulamalarınızı yüklemek ve tüm medya dosyalarını tekrar telefonunuza indirmek anlamına gelir . Bununla birlikte, cihazınızın bir önyükleme döngüsüne yapıştığı korkunç bir durumla karşılaştığınızda gerekli bir kötülüktür, bu yüzden yapmanız gerekenler.

 
Android recovery no command 4
 1. Android telefonunuzu tamamen kapatın 
 2. Ses Açma tuşunu ve Bixby / Güç tuşunu basılı tutun.
 3. Android logosu görüntülendiğinde, her iki tuşu da bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’, Android sistem kurtarma menüsü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye gösterecektir).
 4. Kurtarma ekranı menüsü şimdi görünecektir. Bunu gördüğünüzde, düğmeleri serbest bırakın.
 5. Wipe data/factory reset’ seçeneğinin üzerine gelinceye kadar Sesi Azaltma düğmesini kullanın.
 6. Wipe data/factory reset’i seçmek için Güç düğmesine basın.
 7. Yes’i seçmek için Ses Kısma düğmesini kullanın ve onaylamak için Güç tuşuna basın.

Sıfırlamanın bitmesini bekleyin ve ‘Reboot system now‘ seçeneğine Güç  tuşuyla basın ve cihaz yeniden başlatılacaktır.

 

Çözüm # 4 – Cihaz yazılımını yeniden yükleyin

Bir kaç rapor, fabrika ayarlarına sıfırlama işlemini gerçekleştirmenin büyük olasılıkla Android önyükleme sorununu ortadan kaldıracağını göstermektedir . Bununla birlikte, temiz bir silme işleminden sonra bile çalışmasını sağlayamıyorsanız, cihazın yazılımını yeniden yüklemek tek seçenek olabilir.

 • Kritik bir yazılım güncellemesi sırasında mobil cihazınızın bağlantısı kesilirse veya yanlışlıkla kapatılırsa, bu, yazılımı cihaz üzerinde kullanılamaz hale getirirse bu zorunlu olacaktır.

Telefonunuzun üreticisinin markasına göre, resmi yazılım dosyalarını kaynaktan almanız gerekir . 

 • Aşağıda popüler Android OEM’lerden bazılarını ve aygıtları için yazılım dosyalarını alabileceğiniz kaynakları listeledik :

Yukarıdan indirdiğiniz yazılım dosyasını cihazınıza yükleyiniz. Samsung için yazılım yükleme talimatlarına bakınız.

Çözüm # 5 – Teknik servise götürün

Yani, yukarıda listelenen yöntemlerin her birini denediniz ve yine de Android cihazınızın her zamanki gibi önyüklenmesini sağlayamadınız mı? Bir yazılım geri yüklemesi aslında kayrakları tamamen silmek ve yeniden başlatmak için atabileceğiniz en sert adım olduğundan, çoğu durumda düzeltmek için yapabileceğiniz başka bir şeyin olmadığını gösteren bir işaret olmalıdır.

Benzer şekilde korkunç bir durumla karşı karşıyaysanız, dışarıda kalan tek seçenek teknik bir servise götürmektir.Telefonunuzun garanti kapsamında olup olmadığına bağlı olarak, en fazla bir servis ücreti ödemeniz gerekebilir.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Hobi olarak web sitemde editörlük yapan biriyim ;)

Yorum Yap