1. Ana Sayfa
 2. Android
 3. Android Studio Windows, Mac, Linux, Chrome OS İndir

Android Studio Windows, Mac, Linux, Chrome OS İndir

android studio indir

android studio

Android Studio, her tür Android cihazda uygulama oluşturmak için en hızlı araçları sağlar.

android studio 1
 

ConstraintLayoutHer görünümden diğer görünümlere ve yönergelere kısıtlamalar ekleyerek karmaşık düzenler oluşturun . Ardından, çeşitli cihaz yapılandırmalarından birini seçerek veya önizleme penceresini yeniden boyutlandırarak mizanpajınızı herhangi bir ekran boyutunda önizleyin.

Android Studio ile oluşturulmamış olsa bile, uygulama APK dosyanızın içeriğini inceleyerek Android uygulamanızın boyutunu küçültme fırsatları bulun. Bildiri dosyasını, kaynakları ve DEX dosyalarını inceleyin. Uygulama boyutunuzun uygulama sürümleri arasında nasıl değiştiğini görmek için iki APK’yı karşılaştırın.

apk analyzer

Uygulamalarınızı fiziksel bir cihazdan daha hızlı yükleyin ve çalıştırın ve Google’ın artırılmış gerçeklik deneyimleri oluşturma platformu olan ARCore dahil olmak üzere farklı yapılandırma ve özellikleri simüle edin.

Kotlin, Java ve C / C ++ dilleri için kod tamamlama sağlayan akıllı bir kod düzenleyici ile daha iyi kod yazın, daha hızlı çalışın ve daha üretken olun.

Gradle tarafından desteklenen Android Studio’nun derleme sistemi, yapınızı tek bir projeden farklı cihazlar için birden çok derleme varyantı oluşturacak şekilde özelleştirmenize olanak tanır.

gradle editor

Yerleşik profil oluşturma araçları, uygulamanızın CPU’su, belleği ve ağ etkinliği için gerçek zamanlı istatistikler sağlar. Yöntem izlerini kaydederek, yığın ve tahsisleri inceleyerek performans dar boğazlarını belirleyin ve gelen ve giden ağ yüklerini görün.

Android Studio İndir

Platform Android Studio paketi Boyut SHA-256 sağlama toplamı
Windows
(64 bit)
Önerilen 871 MB 37995b030987aa7d78415912a942b98721aca2cb2db1b9f428dc23ff35ebb820

.Exe yükleyici yok
877 MB ac9dd97f986419c5035243467efef8b48f3049c0b0ee72544ce14e5b749c3b96
Mac
(64 bit)
856 MB ce96ce119d532604f82380dd5da70a9cc6811a8ef8a421bb38128c385093a98e
Linux
(64 bit)
865 MB bf796e83c5c2978b5e90c04fe0dd704bddb91670da48c0dfe922098702b27736
Chrome OS 727 MB 964f4135ac15a0493d35104cb00ddc75375268f6c8267dbd88ced69067dbb8cd

Android Studio Kullanıcı Rehberi

Android Studio, IntelliJ IDEA  tabanlı Android uygulama geliştirme için resmi Entegre Geliştirme Ortamıdır (IDE) . IntelliJ’in güçlü kod düzenleyici ve geliştirici araçlarının yanı sıra Android Studio, Android uygulamaları oluştururken üretkenliğinizi artıran daha da fazla özellik sunar, örneğin:

 • Esnek bir Gradle tabanlı yapı sistemi
 • Hızlı ve zengin özelliklere sahip bir emülatör
 • Tüm Android cihazlar için geliştirebileceğiniz birleşik bir ortam
 • Uygulamanızı yeniden başlatmadan çalışan uygulamanıza kod ve kaynak değişikliklerini göndermek için Değişiklikleri uygulayın
 • Ortak uygulama özellikleri oluşturmanıza ve örnek kodu içe aktarmanıza yardımcı olacak kod şablonları ve GitHub entegrasyonu
 • Kapsamlı test araçları ve çerçeveleri
 • Performans, kullanılabilirlik, sürüm uyumluluğu ve diğer sorunları yakalamak için Lint araçları
 • C ++ ve NDK desteği
 • Google Cloud Platform için yerleşik destek , Google Cloud Messaging ve App Engine’i entegre etmeyi kolaylaştırır

Bu sayfa, temel Android Studio özelliklerine bir giriş sağlar.

Proje yapısı

project android view 2 1 2x

Şekil 1. Android görünümündeki proje dosyaları.

Android Studio’daki her proje, kaynak kod dosyaları ve kaynak dosyaları içeren bir veya daha fazla modül içerir. Modül türleri şunları içerir:

 • Android uygulama modülleri
 • Kütüphane modülleri
 • Google App Engine modülleri

Varsayılan olarak, Android Studio proje dosyalarınızı şekil 1’de gösterildiği gibi Android proje görünümünde görüntüler. Bu görünüm, projenizin temel kaynak dosyalarına hızlı erişim sağlamak için modüllere göre düzenlenir.

Tüm derleme dosyaları, Gradle Scripts altında en üst düzeyde görülebilir ve her uygulama modülü aşağıdaki klasörleri içerir:

 • bildirimler : AndroidManifest.xmlDosyayı içerir .
 • java : JUnit test kodu dahil olmak üzere Java kaynak kodu dosyalarını içerir.
 • res : XML düzenleri, kullanıcı arabirimi dizeleri ve bitmap görüntüleri gibi tüm kod dışı kaynakları içerir.

Diskteki Android proje yapısı bu düzleştirilmiş gösterimden farklıdır. Projenin gerçek dosya yapısını görmek için seçiniz Project adlı Proje açılır (Şekil 1’de, o kadar gösteriyor Android ).

Uygulama geliştirmenizin belirli yönlerine odaklanmak için proje dosyalarının görünümünü de özelleştirebilirsiniz. Örneğin, projenizin Sorunlar görünümünü seçmek, bir düzen dosyasındaki eksik XML öğesi kapanış etiketi gibi, tanınan kodlama ve sözdizimi hatalarını içeren kaynak dosyalara bağlantılar görüntüler.

problems view 2 1 2x

Şekil 2. Problemler görünümündeki proje dosyaları, problemli bir yerleşim dosyasını gösterir.

 

Kullanıcı arayüzü

Android Studio ana penceresi, şekil 3’te tanımlanan birkaç mantıksal alandan oluşur.

main window 2 2 2x

 

Şekil 3. Android Studio ana penceresi.

 1. Araç çubuğu , uygulamanızı çalıştırma ve Android araçlarını başlatma dahil olmak üzere çok çeşitli eylemler gerçekleştirmenize olanak tanır.
 2. Gezinti çubuğu projeniz ve düzenleme için açık dosyalar arasında gezinmek yardımcı olur. Proje penceresinde görünen yapının daha kompakt bir görünümünü sağlar .
 3. Editör penceresi oluşturmak ve kodunu değiştirmek yerdir. Mevcut dosya türüne bağlı olarak düzenleyici değişebilir. Örneğin, bir pafta dosyasını görüntülerken, düzenleyici Mizanpaj Düzenleyicisini görüntüler.
 4. Araç penceresi çubuğu IDE Pencerenin dışında çalışır ve içerdiği genişletmek veya bireysel araç pencereleri daraltmak için izin düğmeleri.
 5. Araç pencereleri proje yönetimi, arama, sürüm kontrolü ve daha fazlası gibi belirli görevlere erişim sağlar. Bunları genişletebilir ve daraltabilirsiniz.
 6. Durum çubuğu görüntüler projenizin durumu ve IDE kendisi, hem de herhangi bir uyarı veya mesajlar.

Araç çubuklarını ve araç pencerelerini gizleyerek veya taşıyarak kendinize daha fazla ekran alanı sağlamak için ana pencereyi düzenleyebilirsiniz. Çoğu IDE özelliğine erişmek için klavye kısayollarını da kullanabilirsiniz.

İstediğiniz zaman, Android Studio’nun sağ üst köşesindeki Shift tuşuna çift basarak veya büyüteci tıklayarak kaynak kodunuzda, veritabanlarınızda, eylemlerinizde, kullanıcı arayüzünün öğelerinde vb. Arama yapabilirsiniz. pencere. Örneğin, nasıl tetikleneceğini unuttuğunuz belirli bir IDE eylemini bulmaya çalışıyorsanız, bu çok yararlı olabilir.

Araç pencereleri

Önceden belirlenmiş perspektifleri kullanmak yerine Android Studio, bağlamınızı takip eder ve siz çalışırken otomatik olarak ilgili araç pencerelerini açar. Varsayılan olarak, en sık kullanılan araç pencereleri, uygulama penceresinin kenarlarındaki araç pencere çubuğuna sabitlenmiştir.

 • Bir araç penceresini genişletmek veya daraltmak için, araç pencere çubuğunda aracın adına tıklayın. Ayrıca araç pencerelerini sürükleyebilir, sabitleyebilir, sabitlemesini kaldırabilir, ekleyebilir ve ayırabilirsiniz.
 • Mevcut varsayılan araç penceresi düzenine dönmek için Pencere> Varsayılan Düzeni Geri Yükle’yi tıklayın veya Pencere> Mevcut Düzeni Varsayılan Olarak Kaydet’i tıklayarak varsayılan düzeninizi özelleştirin .
 • Tüm araç pencere çubuğunu göstermek veya gizlemek için window icon 2, Android Studio penceresinin sol alt köşesindeki pencere simgesine tıklayın .
 • Belirli bir araç penceresini bulmak için, pencere simgesinin üzerine gelin ve menüden araç penceresini seçin.

Araç pencerelerini açmak için klavye kısayollarını da kullanabilirsiniz. Tablo 1, en yaygın pencerelerin kısayollarını listeler.

Tablo 1. Bazı kullanışlı araç pencereleri için klavye kısayolları.

Araç penceresi Windows ve Linux Mac
Proje Alt + 1 Command + 1
Sürüm Kontrolü Alt + 9 Command + 9
Çalıştırmak Üst Karakter + F10 Control + R
Hata ayıklama Üst Karakter + F9 Control + D
Logcat Alt + 6 Command + 6
Editöre Dön ESC ESC
Tüm Araç Pencerelerini Gizle Control + Üst Karakter + F12 Command + Üst Karakter + F12

Tüm araç çubuklarını, araç pencerelerini ve düzenleyici sekmelerini gizlemek istiyorsanız, Görünüm> Rahatsız Edici Olmayan Moda Gir’i tıklayın . Bu, Distraksiyonsuz Modu etkinleştirir . Distraksiyonsuz Moddan çıkmak için Görünüm> Dikkat Dağınıklığı Serbest Modundan Çık’ı tıklayın .

Android Studio’daki çoğu araç penceresinde arama yapmak ve filtrelemek için Hızlı Arama’yı kullanabilirsiniz . Hızlı Aramayı kullanmak için, araç penceresini seçin ve ardından arama sorgunuzu yazın.

Daha fazla ipucu için bkz. Android Studio Klavye kısayolları .

Kod tamamlama

Android Studio, klavye kısayollarını kullanarak erişebileceğiniz üç tür kod tamamlama türüne sahiptir.

Tablo 2. Kod tamamlama için klavye kısayolları.

Tür Açıklama Windows ve Linux Mac
Temel Tamamlama Değişkenler, türler, yöntemler, ifadeler vb. İçin temel önerileri görüntüler. Arka arkaya iki kez temel tamamlamayı çağırırsanız, özel üyeler ve içe aktarılmamış statik üyeler dahil olmak üzere daha fazla sonuç görürsünüz. Control + Boşluk Control + Boşluk
Akıllı Tamamlama Bağlama göre ilgili seçenekleri görüntüler. Akıllı tamamlama, beklenen tür ve veri akışlarının farkındadır. Akıllı Tamamlamayı arka arkaya iki kez ararsanız, zincirler dahil daha fazla sonuç görürsünüz. Control + Shift + Boşluk Control + Shift + Boşluk
Bildirim Tamamlama Eksik parantezleri, köşeli parantezleri, kaşlı ayraçları, biçimlendirmeyi vb. Ekleyerek mevcut ifadeyi sizin için tamamlar. Control + Üst Karakter + Enter Shift + Command + Enter

Ayrıca, Alt + Enter tuşlarına basarak hızlı düzeltmeler yapabilir ve niyet eylemlerini gösterebilirsiniz .

Örnek kodu bulun

Android Studio’daki Kod Örneği Tarayıcısı, projenizde şu anda vurgulanan sembole göre yüksek kaliteli, Google tarafından sağlanan Android kod örneklerini bulmanıza yardımcı olur. 

Android Studio’da gezinmenize yardımcı olacak bazı ipuçlarını burada bulabilirsiniz.

 • Son Dosyalar işlemini kullanarak en son eriştiğiniz dosyalar arasında geçiş yapın . En Son Dosyalar eylemini getirmek için Control + E ( Mac’te Command + E ) tuşlarına basın . Varsayılan olarak, en son erişilen dosya seçilir. Bu eylemde sol sütundan herhangi bir araç penceresine de erişebilirsiniz.
 • Dosya Yapısı eylemini kullanarak mevcut dosyanın yapısını görüntüleyin . Control + F12 ( Mac’te Command + F12 ) tuşlarına basarak Dosya Yapısı eylemini açın . Bu eylemi kullanarak, mevcut dosyanızın herhangi bir bölümüne hızlı bir şekilde gidebilirsiniz.
 • Sınıfa Git eylemini kullanarak projenizde belirli bir sınıfı arayın ve oraya gidin . Control + N ( Mac’te Command + O ) tuşlarına basarak eylemi başlatın . Sınıfa Git, deve tümsekleri, yollar, satırda gezinme, ikinci ad eşleştirme ve çok daha fazlası dahil olmak üzere karmaşık ifadeleri destekler. Arka arkaya iki kez çağırırsanız, proje sınıflarının sonuçlarını size gösterir.
 • Dosyaya Git işlemini kullanarak bir dosyaya veya klasöre gidin . Control + Shift + N ( Mac’te Command + Shift + O ) tuşlarına basarak Dosyaya Git eylemini açın . Dosya yerine klasör aramak için ifadenizin sonuna bir / ekleyin.
 • Sembole Git eylemini kullanarak ada göre bir yönteme veya alana gidin . Control + Shift + Alt + N ( Mac’te Command + Option + O ) tuşlarına basarak Sembole Git eylemini açın .
 • Alt + F7 ( Mac’te Option + F7 ) tuşlarına basarak geçerli imleç konumundaki sınıf, yöntem, alan, parametre veya ifadeye başvuran tüm kod parçalarını bulun .

Stil ve biçimlendirme

Siz düzenlerken Android Studio, kod stili ayarlarınızda belirtildiği gibi biçimlendirmeyi ve stilleri otomatik olarak uygular. Kod stili ayarlarını, sekmeler ve girintiler, boşluklar, sarma ve kaşlı ayraçlar ve boş satırlar için kurallar dahil olmak üzere programlama diliyle özelleştirebilirsiniz. Kod stili ayarlarınızı özelleştirmek için Dosya> Ayarlar> Düzenleyici> Kod Stili ( Mac’te Android Studio> Tercihler> Düzenleyici> Kod Stili ) öğesini tıklayın.

IDE, siz çalışırken biçimlendirmeyi otomatik olarak uygulasa da, Control + Alt + L ( Mac’te Opt + Command + L ) tuşlarına basarak Kodu Yeniden Biçimlendir işlemini açık bir şekilde çağırabilir veya Control + Alt + I tuşlarına basarak tüm satırların girintisini artırabilirsiniz. ( Mac’te Control + Option + I ).

code before formatting 2 1 2x

Şekil 4. Biçimlendirmeden önce kodlayın.

code after formatting 2 1 2x

Şekil 5. Biçimlendirmeden sonra kodlayın.

Sürüm kontrolünün temelleri

Android Studio; Git, GitHub, CVS, Mercurial, Subversion ve Google Cloud Source Repositories dahil olmak üzere çeşitli sürüm kontrol sistemlerini (VCS) destekler.

Uygulamanızı Android Studio’ya aktardıktan sonra, istenen sürüm kontrol sistemi için VCS desteğini etkinleştirmek için Android Studio VCS menü seçeneklerini kullanın, bir depo oluşturun, yeni dosyaları sürüm kontrolüne aktarın ve diğer sürüm kontrol işlemlerini gerçekleştirin:

 1. Android Studio VCS menüsünden, Sürüm Kontrolü Entegrasyonunu Etkinleştir’i tıklayın .
 2. Açılır menüden proje kökü ile ilişkilendirilecek bir sürüm kontrol sistemi seçin ve ardından Tamam’a tıklayın .

VCS menüsü artık seçtiğiniz sisteme bağlı olarak bir dizi sürüm kontrol seçeneği görüntüler.

Not: Sürüm kontrol ayarlarını yapmak ve değiştirmek için Dosya> Ayarlar> Sürüm Kontrolü menü seçeneğini de kullanabilirsiniz .

Gradle inşa sistemi

Android Studio, Gradle için Android eklentisi tarafından sağlanan daha fazla Android’e özgü yeteneklerle, derleme sisteminin temeli olarak Gradle’ı kullanır . Bu derleme sistemi, Android Studio menüsünden entegre bir araç olarak ve komut satırından bağımsız olarak çalışır. Aşağıdakileri yapmak için yapı sisteminin özelliklerini kullanabilirsiniz:

 • Derleme sürecini özelleştirin, yapılandırın ve genişletin.
 • Aynı proje ve modülleri kullanarak uygulamanız için farklı özelliklere sahip birden çok APK oluşturun.
 • Kaynak kümelerinde kodu ve kaynakları yeniden kullanın.

Gradle’ın esnekliğini kullanarak, tüm bunları, uygulamanızın temel kaynak dosyalarını değiştirmeden gerçekleştirebilirsiniz. Android Studio derleme dosyaları adlandırılır build.gradle. Gradle için Android eklentisi tarafından sağlanan öğelerle derlemeyi yapılandırmak için Groovy söz dizimini kullanan düz metin dosyalarıdır . Her proje, tüm proje için bir üst düzey derleme dosyasına ve her modül için ayrı modül düzeyinde derleme dosyalarına sahiptir. Mevcut bir projeyi içe aktardığınızda, Android Studio gerekli derleme dosyalarını otomatik olarak oluşturur.

Varyantlar oluşturun

Derleme sistemi, tek bir projeden aynı uygulamanın farklı sürümlerini oluşturmanıza yardımcı olabilir. Bu, uygulamanızın hem ücretsiz hem de ücretli sürümüne sahip olduğunuzda veya Google Play’de farklı cihaz yapılandırmaları için birden fazla APK dağıtmak istediğinizde kullanışlıdır.

Çoklu APK desteği

Çoklu APK desteği, ekran yoğunluğuna veya ABI’ya göre birden çok APK’yi verimli bir şekilde oluşturmanıza olanak tanır. Örneğin, hdpi ve mdpi ekran yoğunlukları için bir uygulamanın ayrı APK’larını oluşturabilirken, bunları tek bir varyant olarak değerlendirebilir ve test APK, javac, dx ve ProGuard ayarlarını paylaşmalarına izin verebilirsiniz.

 

Kaynak daralması

Android Studio’da kaynak küçültme, kullanılmayan kaynakları paketlenmiş uygulamanızdan ve kitaplık bağımlılıklarından otomatik olarak kaldırır. Örneğin, uygulamanız Google Drive işlevine erişmek için Google Play hizmetlerini kullanıyorsa ve şu anda Google Oturum Açma özelliğini kullanmıyorsanız , kaynak daraltma, SignInButtondüğmeler için çeşitli çekilebilir varlıkları kaldırabilir .

Not: Kaynak küçültme, ProGuard gibi kod küçültme araçlarıyla birlikte çalışır.

 

Bağımlılıkları yönetme

Projeniz için bağımlılıklar build.gradledosyada isme göre belirtilir . Gradle, bağımlılıklarınızı bulup bunları yapınızda kullanılabilir hale getirmeye özen gösterir. build.gradleDosyanızda modül bağımlılıklarını, uzak ikili bağımlılıkları ve yerel ikili bağımlılıkları bildirebilirsiniz . Android Studio, projeleri varsayılan olarak Maven Merkezi Deposunu kullanacak şekilde yapılandırır. (Bu yapılandırma, projenin en üst düzey derleme dosyasına dahil edilmiştir.)

Hata ayıklama ve profil araçları

Android Studio, satır içi hata ayıklama ve performans analizi araçları da dahil olmak üzere kodunuzun performansını artırmanıza ve hata ayıklamanıza yardımcı olur.

 

Satır içi hata ayıklama

Referansların, ifadelerin ve değişken değerlerin satır içi doğrulamasıyla hata ayıklayıcı görünümündeki kod gezintilerinizi geliştirmek için satır içi hata ayıklamayı kullanın. Satır içi hata ayıklama bilgileri şunları içerir:

 • Satır içi değişken değerleri
 • Seçili bir nesneye başvuran nesnelere başvurma
 • Yöntem dönüş değerleri
 • Lambda ve operatör ifadeleri
 • Araç ipucu değerleri

inline variable value debug 2 1 2x

Şekil 6. Bir satır içi değişken değeri.

Satır içi hata ayıklamayı etkinleştirmek için Hata Ayıklama penceresinde Ayarlar’a tıklayın studio debug settings iconve Değerleri Satır İçi Göster onay kutusunu seçin .

Performans profil oluşturucuları

Android Studio, uygulamanızın bellek ve CPU kullanımını daha kolay bir şekilde izleyebilmeniz, ayrılmamış nesneleri bulabilmeniz, bellek sızıntılarını bulabilmeniz, grafik performansını optimize edebilmeniz ve ağ isteklerini analiz edebilmeniz için performans profil oluşturucuları sağlar. Uygulamanız bir cihaz veya emülatörde çalışırken, Android Profiler sekmesini açın.

Yığın dökümü

Android Studio’da bellek kullanımının profilini çıkarırken, eşzamanlı olarak çöp toplamayı başlatabilir ve Java yığınını Android’e özgü HPROF ikili biçim dosyasında bir yığın anlık görüntüsüne boşaltabilirsiniz. HPROF görüntüleyici, bellek kullanımını izlemenize ve bellek sızıntılarını bulmanıza yardımcı olmak için sınıfları, her sınıfın örneklerini ve bir referans ağacını görüntüler.

Bellek Profilcisi

Bellek ayırmayı izlemek ve belirli eylemleri gerçekleştirdiğinizde nesnelerin nereye tahsis edildiğini izlemek için Memory Profiler’ı kullanabilirsiniz. Bu ayırmaları bilmek, bu eylemlerle ilgili yöntem çağrılarını ayarlayarak uygulamanızın performansını ve bellek kullanımını optimize etmenizi sağlar.

Veri dosyası erişimi

Systrace ve logcat gibi Android SDK araçları, ayrıntılı uygulama analizi için performans ve hata ayıklama verileri oluşturur.

Üretilen mevcut veri dosyalarını görüntülemek için Yakalamalar aracı penceresini açın. Oluşturulan dosyalar listesinde, verileri görüntülemek için bir dosyayı çift tıklayın. .hprofStandart RAM kullanım dosya biçiminizi araştırmak için herhangi bir dosyaya sağ tıklayın .

 

Kod incelemeleri

Programınızı her derlediğinizde, Android Studio , kodunuzun yapısal kalitesiyle ilgili sorunları kolayca tanımlamanıza ve düzeltmenize yardımcı olmak için yapılandırılmış Lint ve diğer IDE denetimlerini otomatik olarak çalıştırır .

Lint aracı, Android proje kaynak dosyalarınızı olası hatalara karşı denetler ve doğruluk, güvenlik, performans, kullanılabilirlik, erişilebilirlik ve uluslararasılaştırma için optimizasyon iyileştirmeleri yapar.

lint inspection results 2 1 2x

Şekil 7. Android Studio’da bir Lint incelemesinin sonuçları.

Lint kontrollerine ek olarak Android Studio, kodlama iş akışınızı kolaylaştırmak için IntelliJ kod incelemeleri gerçekleştirir ve ek açıklamaları doğrular.

Android Studio’da ek açıklamalar

Android Studio, boş işaretçi istisnaları ve kaynak türü çakışmaları gibi hataları yakalamanıza yardımcı olmak için değişkenler, parametreler ve dönüş değerleri için ek açıklamaları destekler. Android SDK Yöneticisi, Android Studio ile kullanım için Android Destek Deposundaki Destek-Ek Açıklamalar kitaplığını paketler. Android Studio, kod incelemesi sırasında yapılandırılan ek açıklamaları doğrular.

 

Günlük mesajları

Uygulamanızı Android Studio ile oluşturup çalıştırdığınızda , Logcat penceresinde adb çıktısını ve cihaz günlüğü mesajlarını görüntüleyebilirsiniz .

 

Performans profili oluşturma

Eğer uygulamanızın CPU, bellek ve ağ performansını profil açmak istiyorsanız Android Profiler tıklayarak, Görünüm> Araç Windows’u> Android Profiler .

Geliştirici hesabınızda oturum açın

Cloud Tools for Android Studio ve App Actions test aracı gibi kimlik doğrulaması gerektiren ek araçlara erişmek için Android Studio’da geliştirici hesabınızda oturum açabilirsiniz . Oturum açarak, bu araçlara Google hizmetlerinde verilerinizi görüntüleme ve yönetme izni verirsiniz.

Android Studio’da bir proje açtıktan sonra, aşağıdaki şekilde geliştirici hesabınızda oturum açabilir veya geliştirici hesapları arasında geçiş yapabilirsiniz:

 1. profile iconŞekil 8’de gösterildiği gibi araç çubuğunun sonundaki profil simgesine tıklayın .

  profile toolbar

  Şekil 8. Oturum açmak için araç çubuğunun sonundaki profil simgesine tıklayın.

 2. Görünen pencerede aşağıdakilerden birini yapın:

  • Henüz oturum açmadıysanız, Oturum Aç’ı tıklayın ve Android Studio’nun listelenen hizmetlere erişmesine izin verin.
  • Zaten oturum açtıysanız, başka bir Google hesabıyla oturum açmak için Hesap Ekle’yi tıklayın . Alternatif olarak, Oturumu Kapat’ı tıklayabilir ve farklı bir hesapta oturum açmak için önceki adımları tekrarlayabilirsiniz.
Yorum Yap

Yazar Hakkında

Hobi olarak web sitemde editörlük yapan biriyim ;)

Yorum Yap