İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. İpucu & Optimizasyon
 3. Android Uygulamaları SD Karta Taşıma Nasıl Yapılır?

Android Uygulamaları SD Karta Taşıma Nasıl Yapılır?

android-uygulamalari-sd-karta-tasima-nasil-yapilir

Android çalışan bir Smartphone varsa, o zaman muhtemelen pek çok yararlı uygulamaları denediniz. Yüzlerce uygulama var, denemek istiyoruz ama ne yazık ki telefon hafızası gerçekten sınırlı. Bir aygıtta biraz boş alan olması için uygulamaları sd karta taşımanız gerekir.

Uygulamaları SD karta Taşıma

 

android-uygulamalari-sd-karta-tasima-nasil-yapilir

Tüm programlar gadget’ların belleğine kurulur ve bu anlaşılabilir bir durumdur çünkü çıkarılabilir bir SD bir Int kadar güvenilir değildir. Bir cihazın hafızası. Tüm uygulamaların kaldırılamayacağını, telefonun hafızasında olması gereken Android Sistem uygulamaları olduğunu unutmayın.

Smartphone’unuzda yeterli depolama alanı olmadığını söylerseniz, makul bir karar biraz daha almak olacaktır. Daha fazla kapasiteye sahip bir SD kart satın almak akıllıca olacaktır. Cihazınıza yerleştirdikten sonra, Smartphone’unuzun dahili depolama alanını boşaltmak için gerekli ve önemli tüm içeriği oraya taşımanın tam zamanı.

android-uygulamalari-sd-karta-tasima-nasil-yapilir

 

Uygulamaları sd karta nasıl aktaracağınızı bilmek istiyorsanız, bu adımı adım adım öğretici ile okuyun. Gadget’ınızdaki Android sürümüne bağlı olarak, uygulamaları sd karta aktarmanın birkaç yolu vardır. Her şeyi sd karta taşımaya karar vermeden önce, aşağıdaki noktaları aklınızda bulundurun:

 • Uygulamalar, SD’de depolanırsa daha yavaş çalışabilir ancak gadget’ların dahili depolama alanında çalışmayabilir.
 • Tüm uygulamaları sd karta taşımak için Android çalıştıran bir Akıllı Telefon veya tablet kullanmanız gerekir.
 • Belirli bir widget kullanmak istiyorsanız, bunu sağlayan bir uygulamayı taşımamak daha iyidir.
 • Bazı sistem araçları, harici bellekte tutulursa iyi çalışmayacaktır.
 • Gerçekten önemli ve sık kullanılan uygulamaları taşımamak daha iyidir.

Android 2.2-5.1 çalıştıran Cihazlar İçin

android-uygulamalari-sd-karta-tasima-nasil-yapilir2

 

Uygulamaları daha önceki Android türevlerini çalıştıran araçlardaki harici belleğe taşımak için aşağıdaki adımları izleyin:

 • Ayarlar öğesini bulun ve ardından Uygulamalar öğesine dokunun.
 • Taşınması gereken yazılımı seçin.
 • Ardından Sd karta Taşı seçeneğini belirleyin (böyle bir seçenek yoksa, yazılım yalnızca telefonlardan veya tabletler belleğinden kullanılabilir)

Cihazınız Android Marshmallow kullanıyorsa, uygulamaları dahili depolama biriminden sd karta nasıl taşırım?

android-uygulamalari-sd-karta-tasima-nasil-yapilir3

 

Android 6.0 ve daha yeni bir sürümü olan bir cihazın şanslı bir sahibiyseniz, aşağıdaki eğitime bakın:

 • Uygulamalar’a gidin ve taşımak istediğiniz her şeyi seçin.
 • Bir sonraki adım Bellek sekmesini açmaktır.
 • Değiştir üzerine dokunun ve ardından SD kartı seçin.

Android 9 Pie cihazınız varsa, uygulamaları sd kartına nasıl yerleştirirsiniz?

android-uygulamalari-sd-karta-tasima-nasil-yapilir4

 • Uygulamalar’da neyin taşınması gerektiğini seçin.
 • Ardından bir düğme seçin- Depolama.
 • Üzerine dokunun – Değiştir ve Kart SD.

Uygulamaların yardımı ile uygulamaları hızlı ve kolay bir şekilde SD karta taşıma?

 

android-uygulamalari-sd-karta-tasima-nasil-yapilir5

Gerekli uygulamaları harici bir sürücüye göndermeye yardımcı olacak birçok yardımcı araç ve uygulama vardır. En iyi aracı seçmek için aşağıdaki uygulamalardan birini denemenizi öneririz.

 • Uygulama MGR 3. Bu yardımcı uygulama tamamen ücretsizdir ve Play mağazasında bulabilirsiniz. Avantajları, uygulamaları harici belleğe taşımaya, önbelleği temizlemeye ve farklı faydalı uygulamaları gruplamaya yardımcı olur. Bundan daha fazlası, uygulamaları dondurabilir, böylece telefonunuzun hafızasını kullanmazlar. App Mgr3 ayrıca bazı yerleşik uygulamaları gizleyebilir, böylece artık sizi rahatsız etmeyeceklerdir.
 • Link2SD. Bu uygulama yöneticisi çok işlevsel bir araçtır. Başlıca seçenekleri – uygulamaları sd card android’e taşımak, çeşitli programları sıralamak, bir cihazdaki boş alan miktarı hakkında bilgi verir.
 • Sd karta dosyalar. Sd karta bir daha süper android taşıma uygulaması, gerekli klasörleri ve dosyaları kopyalamanıza ve bunları bir telefonun harici belleğinde saklamanıza yardımcı olur, gereksiz dosyaları bir Smartphone veya tabletin belleğinden çıkarmanıza yardımcı olur.

Uygulamaları neden SD karta taşıyamıyorum?

Harici belleğe taşınamayan uygulamalar olduğunu hatırlamak gerekir. Tabii ki küçük Int ile bir cihaza sahipseniz çok hayal kırıklığı yaratıyor. Örneğin 8GB Bellek ve tüm önemli uygulamaları taşımak için bir SD kart satın almayı planlıyorsunuz, ancak sonuçta bunu yapmanın imkansız olduğunu görüyorsunuz. Unutmayın, Youtube veya Chrome gibi önceden yüklenmiş bazı uygulamaları taşıyamazsınız. Muhtemelen üreticilerin genellikle bazı uygulamaları bir cihaza yüklediklerinden ve SD karta gönderilememe ihtimalinin yüksek olduğundan bahsettiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap