1. Ana Sayfa
  2. Android
  3. Android ve İOS’a WhatsApp karanlık mod geldi
Trendlerdeki Yazı

Android ve İOS’a WhatsApp karanlık mod geldi

cevrimici-gorunmeden-whatsapp-mesajina-cevap-verme

Birçok akıllı telefon kullanıcısı karanlık mod tercih  ediyor. Pil tüketimini azaltmak için kanıtlanmış ve gözleri daha az yoruyor. Görünüm olarak da hoş görünüyor söyleyebilirim. Tüm bunları göz önünde bulundurarak, bugün, son olarak, WhatsApp karanlık modu dünya çapında Android ve iOS cihazlara yayılıyor.

Gelen bir blog yayınında yeni WhatsApp karanlık modu özelliği duyuran Facebook şirketi “her yerde kullanıcılarımızdan en çok talep özellik” diyor. Yani bu haber birçok insanı mutlu etmeli!

Whatsapp Karanlık Mod Nasıl Açılır?

Yeni karanlık modu etkinleştirmek kolaydır, ancak hangi Android sürümünü kullandığınıza bağlı olarak değişir. Aşağıdaki talimatları inceleyin:

  • Android 10 : Sistem ayarlarına gidin ve sistem genelinde karanlık modu etkinleştirin.
  • Android 9 Pie ve öncesi :  WhatsApp’ı açın ve ayarlar bölümünü bulun. Ardından Sohbetler> Tema> seçeneğine gidin ve “Koyu” yu seçin.

WhatsApp karanlık modunu etkinleştirdikten sonra, programın arayüzünün karanlık bir arka plana sahip olduğunu görmelisiniz. WhatsApp’ın çizgi film arka planları ve yeşil düğmeler gibi belirli yönleri, uygulamanın normal sürümünden farklı.

Ancak uygulamanın diğer tüm işlevleri aynı kalır.

WhatsApp’ın karanlık modu sistem genelindeki karanlık mod tarafından kontrol edildiğinden, planlanan ayar otomatik olarak WhatsApp’ı karanlıktan aydınlığa ve uygun olduğunda tekrar geri almalıdır.

WhatsApp karanlık moduna sahip misiniz? Yorumlarda bize bildirin!

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Hobi olarak web sitemde editörlük yapan biriyim ;)

Yorum Yap