1. Ana Sayfa
  2. İpucu, İnce Ayar, Optimizasyon
  3. Apple AirDrop Özelliğini Android’e Getiren En İyi 7 Uygulama

Apple AirDrop Özelliğini Android’e Getiren En İyi 7 Uygulama

airdrop_android_benzeri_alternatifi

Bir Apple AirDrop kıskançlığından muzdarip bir Android sahibiyseniz, bu dosya aktarım uygulamaları sizin için mükemmeldir.

Bir Android hayranı olsanız bile, Apple’ın AirDrop‘unun oldukça kullanışlı olduğunu kabul etmelisiniz, çünkü iOS cihazları ve Mac’ler arasında dosya transferlerini hızlı ve kolay hale getiriyor. USB kablolarına veya bulut yazılımına gerek yoktur – sadece Bluetooth veya Wi-Fi üzerinden diğer cihazları arayın ve verileri üzerinden çekin.

Google‘ın Nearby Share adlı bir alternatifi vardır, ancak bu şu anda yalnızca Android ve Chrome OS‘yi desteklemektedir. Dolayısıyla, verileri bir PC ile paylaşmak istiyorsanız, işi yapmak için ayrı bir uygulamaya ihtiyacınız olacak.

Bu Android uygulamalarıyla fotoğrafları, uygulamaları, videoları ve daha fazlasını bir cihazdan diğerine kolaylıkla gönderebilirsiniz.

1. ShareMe

Bu Xiaomi uygulaması, AirDrop’un en temel Android alternatiflerinden biridir. Başka bir telefona dosya göndermek için, diğer kişinin de uygulamayı yüklemesi gerekir. Değiş tokuş yapmak için, Bluetooth veya Wi-Fi üzerinden veri paylaşmak için bir QR kodu taramanız yeterlidir.

Bu arada Webshare seçeneği geçici bir etkin nokta oluşturur. Daha sonra PC’ler dahil diğer cihazlar dosya almak için buna erişebilir. Her seferinde yeni bir SSID ve parola oluşturmanız gerektiğinden biraz garip, ancak sorunsuz çalışıyor.

Dosyaları bir PC ile paylaşmanın en kolay yolu, PC’de Paylaş işlevidir. Telefonunuzun ve bilgisayarınızın aynı Wi-Fi ağında olduğunu varsayarsak, bu , bilgisayarınızın web tarayıcısından erişebileceğiniz bir FTP sunucusu kurar . Bununla birlikte, Android için bazı AirDrop benzeri uygulamaların yaptığı gibi, küçük resimleri görmenize veya aynı anda birden fazla dosya seçmenize izin vermez.

İndir: ShareMe (Ücretsiz)

2. Snapdrop

Snapdrop Android Snapdrop Android 1 Snapdrop Android 2

Snapdrop teknik olarak bu listeye uymuyor çünkü aslında bir Android uygulaması değil. Bunun yerine, ister akıllı telefon ister masaüstü bilgisayar olsun, cihazınızdaki web tarayıcısından eriştiğiniz bir web uygulamasıdır.

Snapdrop web sayfasını açar açmaz cihazınız bir isim alır. Ayrıca, o sayfa açıkken ağınızdaki diğer cihazların adlarını da göreceksiniz.

Bir dosya tarayıcısı açmak için diğer kullanıcıların simgelerine dokunun veya tıklayın. Bu, ne göndermek istediğinizi seçmenizi sağlar. Daha sonra, diğer kullanıcı dosyayı yoksayma veya indirme seçeneğine sahip olur.

Hızlı, basit ve açık kaynaktır, bu nedenle reklam veya maliyet yoktur.

Ziyaret: Snapdrop (Ücretsiz)

3. Zapya WebShare

WebShare, web tarayıcınızdaki grafik arayüzü kullanarak uygulamaları telefonunuzla başka bir cihaz arasında paylaşmanıza olanak tanır.

Oradan fotoğrafları görüntüleyebilir, videoları ve sesleri oynatabilir, telefonunuzun ekranını paylaşabilir ve hatta kamerayı uzaktan kontrol edebilirsiniz. Belirli bir resmi veya videoyu arıyorsanız, aktarmadan önce dosyaların önizlemelerini görebilmek mükemmeldir.

Bonus olarak, WebShare ayrıca bir GIF oluşturucu, bir video ekranı yakalama işlevi ve telefonunuz için bir depolama temizleyici içerir. Bunları kullanışlı özellikler olarak mı yoksa sadece şişirmek mi, ihtiyaçlarınıza bağlıdır.

Ne yazık ki, reklamları kaldırmanın bir yolu yok. Bu utanç verici çünkü bazen biraz sinir bozucu olabiliyorlar, sıklıkla ortaya çıkıyor ve ekranın çoğunu kaplıyorlar.

İndir: Zapya WebShare (Ücretsiz)

4. Easy Share

Bu uygulamayı kullanarak bir telefondan diğerine dosya paylaşmak için her ikisinde de Easy Share çalışmalıdır. Bir kişi Paylaş’a dokunur ; diğeri Gönder’i seçer .

Bir web tarayıcısı kullanarak Easy Share’in HTTP sunucusuna erişebilirsiniz. Uygulama size tarayıcınıza yazdığınız bir IP adresi verir. Bu, telefonunuzdaki her şeye erişmenize ve göz atmanıza olanak tanır.

ShareMe’nin FTP tarayıcısına benzer, ancak dosya yükleme özelliği eklenmiştir.

Easy Share, özellikle güçlü bir uygulama değildir, ancak kullanımı kolaydır ve reklamlar göze çarpmaz. Sizi rahatsız ederlerse, küçük bir ücret karşılığında yükseltme yapmak reklamları kaldırır.

İndir: Easy Share (Ücretsiz)

5. Pushbullet

Pushbullet, telefonunuzla bilgisayarınız arasında bir bağlantı oluşturarak yalnızca dosyaları paylaşmanıza değil, aynı zamanda metin mesajlarına erişmenize ve göndermenize de olanak tanır. Dosya paylaşımı, bir mesajlaşma uygulamasına çok benzeyen bir arayüz üzerinden çalışır.

Ücretsiz sürüm iyi çalışır, ancak gönderebileceğiniz dosyaların boyutu ve aldığınız toplam depolama alanı gibi bazı öğeleri sınırlar. Bir Pushbullet Pro aboneliği, bu sınırları önemli ölçüde artırır, ancak ucuz değildir.

Pushbullet ayrıca, size çeşitli kaynaklardan haberler ve duyurular gönderecek olan bildirim akışlarına kaydolmanızı sağlar.

İndir: Pushbullet (Ücretsiz, abonelik mevcuttur)

6. AirDroid

AirDroid, dosyaları telefonunuzdan bir masaüstü bilgisayara aktarmanın bir yolu olarak başladı, ancak zamanla daha birçok özelliği içerecek şekilde büyüdü. Bu günlerde uzaktan kumanda işlevi, ekran kaydı, ekran yansıtma, yedekleme seçenekleri ve daha fazlasını içerir.

Buradaki uygulamaların çoğunun aksine, onu kullanmak için oturum açmanız gerekir. AirDroid, hesabınıza iki cihaza kadar eklemenize izin verir. Dosya aktarımları açısından, ücretsiz sürüm sizi boyut olarak 30MB ile sınırlar. Bu, premium sürüm için 1 GB’a çıkar – yıllık abonelik, olduğu gibi oldukça pahalıdır.

Ücretsiz sürümün sınırlarının sizin için çalıştığını varsayarsak, telefonunuzun içeriğine başka bir cihazda göz atmak için mükemmel bir yoldur.

İndir: AirDroid (Ücretsiz, abonelik mevcuttur)

7. Sweech

Sweech, WebShare ve AirDroid’e çok benzer. Sweech arayüzünü açmak için başka bir cihazdaki bir web tarayıcısına yazdığınız bir IP adresi oluşturur. Oradan dosyaları önizleyebilir ve indirebilir veya telefonunuza veri yükleyebilirsiniz. Bunların hepsi sürükle ve bırak, yani kullanımı çok kolay.

Dosyaları doğrudan başka bir telefona da gönderebilirsiniz. Sweech, bunun için benzersiz bir URL ve diğer telefon kullanıcılarının kameralarıyla tarayabilecekleri bir QR kodu oluşturacaktır. NFC ve Android Beam burada da çalışıyor.

Premium sürüm, parola koruması ve şifreleme gibi bazı kullanışlı özellikler ekler. Ancak, bu yükseltme olmasa bile, Sweech’in reklamı ve ne kadar paylaşabileceğiniz konusunda hiçbir sınırlaması yoktur.

İndir: Sweech (Ücretsiz, premium sürüm mevcuttur)

AirDrop’a Android Alternatifi Seçme

Belki Yakın Paylaşım Chrome için tamamen kullanıma sunulduğunda, cihazlar arasında dosya paylaşmanın varsayılan yolu haline gelecektir. O zamana kadar, bu uygulamalar telefonunuzdaki verilere erişmek ve dosyaları bir USB kablosu takmadan bir yerden diğerine taşımak için çeşitli yollar sunar.

WebShare gibi uygulamalar, dosyaları aktarmadan önce ön izlemenizi sağlar; ShareMe ve Easy Share gibi diğerleri daha sade bir deneyim sunar.

Bu uygulamalarla dosyalarınıza kolayca erişebilir ve normal bir Android dosya yöneticisinde yaptığınız gibi onları verimli bir şekilde düzenleyebilirsiniz.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Hobi olarak web sitemde editörlük yapan biriyim ;)

Yorum Yap