1. Ana Sayfa
 2. Telefon & Tablet
 3. ASUS, Android 6.0 Planını Açıkladı!

ASUS, Android 6.0 Planını Açıkladı!

ASUS, ZenTalk forumunda yaptığı duyuruyla ZenFone kullanıcılarına Android 6.0 güncellemesine dair planını açıkladı. Hangi ZenFone’ların güncellemeyi alacağı hakkında kısa bilgi veren ASUS, önceki seriyi şimdiden unuttu!

ZenFone 2’ler Android 6.0’a Doğru!

ASUS’un planında göze çarpan ilk detay, ZenFone 2‘lerin neredeyse tümünün Android 6.0 Marshmallow‘a güncelleneceği oldu. ASUS, bilindiği üzere son seriye, önceki seriden daha çok önem veriyor. O yüzden yeni serinin kullanıcıları daha şanslı!

PadFone S ve ZenFone Selfie’de Unutulmadı

ASUS PadFone S tabletini ve ZenFone Selfie‘sini unutmadı. Bunlara da yeni Android 6.0 güncellemesi verilecek.

ZenFone 4/5/6 Listede Yok!

ASUS belki de en büyük hatayı burada yaptı. Günümüzde firmalar artık güncellemelerle de birbirleriyle rekabet halindeler. Görünen o ki ASUS, birçok firmanın gerisinde kalacak büyük bir hata yapıyor. Zira daha geçen yıl çıkmış olan telefonlarına Android 6.0 güncellemesini veremeyebilir. Listede yer vermemesi, bu telefonlara asla Android 6.0 güncellemesinin verilemeyeceği anlamına gelmiyor. ASUS, eğer listede bu telefonlara güncelleme verilmeyeceğini belirtseydi daha kesin konuşurduk. Ancak şimdilik ufukta bir güncelleme belirtisi görünmüyor!
Listeyi görmek ve yazının devamını okumak için aşağıdan sonraki sayfaya geçin.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Webmaster'lığın yanında kendi açtığım web sitelerimde editörlük yapmaktayım. Teknoloji, bilim, evren ve bunlarla ilgili her türlü film, dizi, haber ve diğer içerikler ilgi alanıma girmektedir. Önemli bulduklarımı paylaşmaktan asla çekinmem, yeter ki zaman bulayım.

Yorum Yap

Yorumlar (42)

 1. rambo_ft_avatar

  Asus artık gözümde bitti. Yakınlarım sorarsa artık tavsiye etmeyeceğim. Şimdi Zenfone 5’e Marshmallow’u vermiyorsa, Android 7.0 çıktığında da Zenfone 2’ye vermeyecektir. Elimde ki Zenfone 5’i en kısa sürede satacağım.

 2. rambo_ft_avatar

  elimde zenfone 4 var 1 sene önce aldım önceleri çok sağlam ve markası yerinde kaliteli dedim ama zaman geçtik çe problemler başladı önce güncelleme gelmedi servise ulaşana kadar ak la karayı seçiyorsun sonra güncelleme yolladılar manuel olarak kurdum bu defa da tel yavaşladı çünkü zenfone 4 için lollipop ağır geliyor onu da geçiyorum 1 sene oldu şimdiden güç ve ses düğmelerinin boyası attı asus a mail attım defalar ca en sonunda bir servis no yazdı arıyorum sürekli meşgul en sonun da birisi çıktı o da dedi ki servise kargo ücretini biz veriyoruz ve 21 iş günü içinde geliyor falan o da gelirse yani demem o ki çok çok pişman oldum yazıklar olsun

  • rambo_ft_avatar

   Güncellemenin geç geldiği doğrudur. Ama ben gayet memnunum performansından Zenfone 4ün. Ben lollipopa güncellediğimde yavaşlama olmadı tam tersi biraz daha hızlandı. Hatta şu an CM 12.1 yüklü ve gayet hızlı ve kasma yok ama klasik CM sorunları var ve şarj hine hızlı gidiyor. Ben de 1 senedir kullanıyorum boyası atmadı. Ama Asus Zenfone 4ü çok ihmal etti. Tam f/p ürünü. Ama gel sen buna recovery koyma, flaş koyma, güncellemeleri getirme. Marshmallow hiç gelmez arkadaşlar bence. Lollipop gec geldi marshmallow gelse bile bayağı bekleriz heralde. Ama bu haliyle bile yeter Zenfone 4,5,6 . Zenfone 4e temalı güncelleme gelse güzel olurdu hem de sorunlar giderilmis.

 3. rambo_ft_avatar
  5 sene önce

  Zenfone 2 6.0 stock rom unu zenfone 4,5,6 ya port edicem. Romlar hazır olunca forumda paylaşırım

 4. rambo_ft_avatar

  Admin bey açıklamanız ve görüşlerinizi bide Asusa anlatma imkanınız varsa anlatın derim ama zenfone 5 lolipop güncellemesini bile zar zor aldık marshmallow güncellemesinin geleceğini zannetmiyorum malesef Asus bu konuda çok hatalı ne olucak zamanla bakıp görücez…

  • rambo_ft_avatar

   Asus’un beni dinleyeceğini zannetmiyorum. ZenFone 4,5,6 kullanıcılarından ortak tepki almadıkça fikirleri değişmeyecektir.

   • rambo_ft_avatar

    Zenfone kullanıcıları olarak zaten tepki var. Bu tepkiyi daha nasıl belli edebiliriz ki? Siz bir çalışma başlatın biz ona uyarız. Bu tepkiyi oluştaracak tek sayfa burası şuan bizim açımızdan zentalktan bunu gerçekleştiremeyiz.

 5. rambo_ft_avatar

  Rambo kardeşim teelfonuma son guncelleme yi ve zenmotionu kurduktan sonra telefon donup kalıyor reset atmak zorunda kalıyorum en cok sarjdayken oluyor:Kitkata dönsem sorun çözülürmü yoksa telefonda mı sıkıntı var ???

 6. rambo_ft_avatar

  Zenfone 2 kullaniyorum ama problem cikti. Telefonu kapatiyorum (kilit tusuna 1 kere basiyorum) telefon kendini yeniden baslatiyor, internete girmiyor neden oluyor bilgisi olan yardim edebilir mi?

 7. rambo_ft_avatar

  Arkadaşlar. Zenfone kullanıcıları olarak 4-5-6 Sürümlerine M Güncellemesi gelmesini istiyor muyuz?
  1.) Rambo_FT (Furkan Kardeşimiz) vasıtasıyla bizlere bu sayfada bir yer açılsın. #Asusatepkivar# etiketli bir konu üzerinden Asusa bu konuda sesimizi duyurabiliriz.
  2.) Bu telefonlar özellik olarak çok iyi. Hiçbir şekilde Ram yetmezliği işlemci yetmezliği diyemezler bu tamamen bu telefonlarla uğraşmak istememeleri yeni telefon almaya yöneltme taktiği. Bunun benzerini diğer firmalarda duyduk ve çok sayıda tüketici kaybı yaşadılar.
  RAMBO_FT #Asusatepkimizvar# Sen de Asus kullanan bir arkadaşımızsın bu forumun moderatörü sensin. Bizlere yol gösterici sen olmalısın ki biz o yolda sesimizi duyuralım.

  • rambo_ft_avatar

   Merak etmeyin, katılım çok az oluyor. Bundan önce bu şekilde iki farklı kampanya başlatıldı, duyurusunu yaptım fakat birine katılım 245 kişiye ancak yetişirken diğerine katılım 200’ü bile bulamadı. Madem ki çok istiyoruz, bunun için illa ki benim bir girişimde bulunmam gerekmez. Biri kampanyayı başlatır, bende desteklerim. Eğer önceki kampanyalardan sonuç alınsaydı veya sonuç alınmasa dahi katılım olsaydı bizzat kendim kampanya başlatırdım.
   Sizlerden herhangi bir kampanyayı kendisi de başlatabilir. Çok istek gelirse bende bloğumdan yayımlarım.

   • rambo_ft_avatar

    Furkan kardeşim. Daha önceki çalışmalarını görmedim fakat bir çalışma başlatırsak bu nasıl olmalı bilmiyorum.
    – BLOG Sayfasında şu yazıda 2000 tıklanma var.
    – Bu M Güncellemesinin gelmemesi aslında tepki doğuruyor fakat insanların bir çoğu bunu webteknoda dile getiriyor.
    – Demek istediğim şu ki öyle birşey yazmalıyız ki insanlar yorum yapsın. Ben yapsam yorum az olur. Ama Tecrübeli biri detaylı şekilde anlatırsa durumu bence yorum fazla olur.
    Bir tavsiye de bulunmak istiyorum blogdan detaylı bir makale yayınlayıp bunun altına anket koyarsan birde not: olarak görüş bildirirseniz ASUS bunu dikkate alabilir diye eklersen olur diye düşünüyorum. bende destek vereceğim.

    • rambo_ft_avatar

     Madem ki birçok kişi bu konuda istekli, bir girişim de bulunmayı düşünüyorum. Müsait vakitlerimde ilgili duyuruları hazırlayacağım ve zamanı gelince tüm ZenFone sayfalarında yayına koyacağım.

 8. rambo_ft_avatar

  Merhabalar. Emirhan Kardeşimizin söylediklerine katılıyorum.
  > TWİTTER, FACEBOOK, GOOGLE sayfalarında zenfoneasus sayfası biliniyor.
  > İnsanlar her gün Google’dan zenfoneasus sayfasına girmezler. FACEBOOK ve TWİTTER sayfalarına günlük 10-20 kez giren kullanıcılar var. Daha önceki çalışmalarını bende görmedim.
  >> BLOG sayfasında Detaylı Bir Makale Hazırlanıp Anket ile Desteklenmeli.
  >> FACEBOOK ve TWİTTER sayfasında da zenfone 4-5-6 kullanıcılarını Görüşlerini dile getirmelerini ve ankete katılımda bulunmaları söylenmeli.
  >> Öyle bir şey hazırlanmalı ki Diğer Teknoloji Sayfalarında konuşulur hale gelmeli.
  Daha önceki çalışmalarında her hangi bir sonuç alamamış olabilirsin Furkan Kardeşim Fakat insanların dikkatini çekeceği konulara göre insanlar destekte bulunurlar. Sen böyle bir çalışmayı başlat. Bende gerekli desteklerimi sağlayacağım. Her gün gerekli özeni göstereceğim. Ben websayfası konularında tecrübeli olsam birşeyler yapardım. En kısa zamanda haberlerini bekliyoruz.

  • rambo_ft_avatar

   Madem ki birçok kişi bu konuda istekli, bir girişim de bulunmayı düşünüyorum. Müsait vakitlerimde ilgili duyuruları hazırlayacağım ve zamanı gelince tüm ZenFone sayfalarında yayına koyacağım.

   • rambo_ft_avatar

    İlgin için teşekkürler. En kısa zamanda bu çalışmayı başlatalım. Özellikle #ASUS# etiketli twitter ve facebook sayfalarında konuya etiket etmemiz gerekebilir. Senin bu konuda iyi şeyler yapabileceğini düşünüyorum.
    > Dediğim gibi daha önceki çalışmalarında fazla destek almamış olabilirsin bu konu biraz farklı ve burada çok önemli bir destek gelecektir diy

 9. rambo_ft_avatar

  Merhaba Furkan simdi benim zenfone 5 rootlu ve bootloader acik xposed framework yuklu dokumatik recovery de var twd recovery simdi ben asus sitesinden 3.24.48.70 indirsem yüklesem bunlarin hepsi gidermi telefo alidigim gune mi doner yoksa ayni sekilde kalirmi ? Telefonun surumu 3.24.48.70

  • rambo_ft_avatar

   Evet gider. Çünkü sistem üzerinde değişiklikler yapmışsınız, manüel güncelleme sonrası tüm sistem değişiklikleri sıfırlanır. Telefonu fabrika ayarlarına dönmedikçe, wipe data işlemi yapmadıkça ilk günkü haline dönmez.

 10. rambo_ft_avatar

  Asus backupda yedekleme yapmak icin illa hafiza karti olmasi mi gerek

 11. rambo_ft_avatar

  Arkadaşlar şuanda 6.0 güncellenmesini istemeniz çok saçma bence. Bunun yerine ASUS’ un vermiş olduğu 5.0 güncellenmesini hatalarından tamamen arındırıp tertemiz bir telefon çıkarması çok daha mantıklı ki onların da böyle düşündüğünü zannediyorum.

  • rambo_ft_avatar

   Hayır böyle bir çağrı değil, şöyle bir çağrı daha uygun olur: “Ya Android 5.0 hatalarını gider, ya 5.1 güncellemesini ver ya da 6.0 güncellemesini hatasız ver.”

   • rambo_ft_avatar
    5 sene önce

    Furkan Kardeşim. Sen istemiyor olabilirsin ama isteyenler var. Gelmesini istemeyenler yüklemez olur biter. Hayır ben bu istemeyenleri anlamıyorum! 6.0 ile telefona bir çok yenilik getirilecek güvenlik anlamında da telefon güvenli tutulacak.
    – 5.0 lollipop güncellemesinden sonra çıkan iyileştirme güncellemesi çok fazla işe yaramış değil. Ben oyun oynadığımda telefonum hemen ısınıyor ve şarj çabuk gidiyor.
    – Tek iyileştirme Güç Tasarruf Modu getirildi.
    Sizin gibi kullanıcılar olduğu sürece yeniliklere hep kapalı kalıcağız! İNOVASYON her zaman gereklidir. Rakiplerinle rekabet etmek istiyorsan onlardan aşağı kalmaman gerek. Ülkemizde Teknoloji konusunda zaafları olan insanlar var. Biraz Bencil olmayın gerçekten.
    Zenfone kullananlar arasında sık sık sorunlarla karşılaşanlar da vardır hiç sorun yaşamayıp rahat rahat kullananlar da vardır. O yüzden Fikirlerinizi paylaşırken lütfen sadece kendinizi düşünürek yorum yapmayınız!

    • rambo_ft_avatar
     5 sene önce

     Ayrıca Hatalardan Arındırılmış bir telefon çıkartamaz! Kendini Teknoloji de uzman olarak görüyorsun sanırım. ASUSta zaten senin gibi düşünüyordur ya 🙂 buna herkes güler. Sen boşuna buralarda sürünüyorsun ASUS’a başvuruda bulunda bari buralarda harcanma en iyisi.

 12. rambo_ft_avatar
  5 sene önce

  Admin bu zenfone 4-5-6 için marshmallow güncellemesi için bir çalışma başlatıcağım demişsin. Ne zaman bu çalışmayı göreceğiz.
  Bu arada böyle bir çalışma olursa tüm zenfone kullanıcılarının katılmalarını isterim. Çünkü güncellemeden sonra belli bir süre sonradan bazı hatalar meydana gelebiliyor bunu ilk yüklediğinizde 1 hafta içinde anlamazsınız sonradan hatalar meydana gelmeye başlar.
  O yüzden bu tür android güncellemeleri önemlidir. Sadece elinizle 1 tıklamayla bir destekte bulunacaksınız. Bu güncelleme bizler bir tepki göstermedikçe gelmeyeceği söylenmedi fakat geleceği de söylenmedi o yüzden hiçbir önem arz etmeyebilir asus için. O yüzden biz desteğimizi yapalım.

 13. rambo_ft_avatar

  Sistem aşırı yavaşlayacak bizim şirketteki telefonlarda 5.0 yüklü hala kasma var digiturk

 14. rambo_ft_avatar

  Merhaba Furkan Zenfone 5 Kitkat düşürdüm sonra lilopopa cikardim sikinti yok ama usb flash bellek okumuyor nedendir?

 15. rambo_ft_avatar

  Nereye yazacagimi bilemedim umarim burdan cevaplarsiniz. Cihamzima play store dan zenbox diye bir uygulama yukledim root izni verdim cihaza biseyler yapti kapanip acildi felan. System dosyalariyla oynadigini dusunuyorum fakat default islemini nasil yapacagimi bilmiyorum. Bilginiz varsa yardimci olursaniz sevinirim.

 16. rambo_ft_avatar

  Asus zenfone 2 32gb kullanıcıyısım hala hataları var nadiren kendini yeniden başlatıyor, bikaç ayarını yapamıyorum hata veriyor.

 17. rambo_ft_avatar

  Seni seçerken bu millet senin markana ve herkesten ayrı tutacagın müşterilerini biliyor du o yüzden seni seçenler senden ayrıcalık bekleyerek senin markana güvenerek aldı ama sen ne yapıyorsun asus daha geçen sene sana güvenenleri yarı yolda bırakıyorsun 1 yıl olacak telefonu alalı memnunum çok ufak hatalar hariç tabi sen bu marsmelowu geçen seneki modellerine göndermelisin ayrıcalık yapmayıp bütün müşterilerine eşit davranmalısın halka değer verirsen halkta sana değer verir seni samsung tan daha ii buluyoruz… ZENFONE 6..

  • rambo_ft_avatar

   Bende zenfone6 kullanıyorum. Bende gelmesini istiyorum ama istiyorum demekle olmuyor malesef. Rambo_FT müsait bir zamanında bu konu hakkında gerekli çalışmaları başlatacak. Bizler bu çalışmalara destek olmalıyız.

 18. rambo_ft_avatar

  asus zenfone 5 e asus mobile manageri rootsuz apk ile kurabilirmiyiz ve iyi bir uygulamamı

 19. rambo_ft_avatar

  Bence android 6.0 yerine iyilestirme tarzi bi guncelleme yayinlayip multiwindow ve cift tiklama ekleseler daha iyi

 20. rambo_ft_avatar

  Üzülerek Asus markasının zenfone4-5-6 modelleri iyi tel diyerek pazarlandı fakat batarya sorunları bu seriyi katletti zenfone 5 de lolipop güncellemesi beni bitirdi ve Sony e geçtim Asus tel ve tablet işinde İyi değil inşallah düzelir bir umut zenfone5 i saklıyorum ve satmayacağım

 21. rambo_ft_avatar

  Asus güya android 6.0 güncelleme planı yayınlamış.Ciddi olmadıkları,tarih vermemesinden anlaşılıyor.Zaten
  Znf2 5.0 bile,kararlı çalışmıyor.

 22. rambo_ft_avatar
  5 sene önce

  Bende zenfone 2 var.Güncelliyorum boot filan dio yardım edermisiniz?

 23. rambo_ft_avatar

  Zaten zenfone2 de bile sorun var ki 4gb ram i yönetemiyor. Buglar var. Bunların gitmesi için dili de ingilizce yapmak gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.