1. Ana Sayfa
 2. Telefon & Tablet
 3. ASUS ZenFone 2 Bootloader Kilidi Nasıl Kapatılır?

ASUS ZenFone 2 Bootloader Kilidi Nasıl Kapatılır?

Daha önce Asus ZenFone 2’nin bootloader kilidinin nasıl açılacağını bu linkteki makalede anlatmıştım. Artık bootloader kilidini kapatabilmeniz mümkün! Asus ZenFone 2’de Bootloader kilidinin nasıl kapanacağını sizlere anlatıyorum!

Lütfen Dikkat!
 • Bu anlatımı kullanarak cihazınıza vereceğiniz zararlardan ötürü tüm mesuliyet size aittir!
 • Bu makalede anlatılanları uygulamadan önce mutlaka yedek alın. Nasıl yedek alacağınızı bilmiyorsanız bu linkteki anlatıma bakabilirsiniz.
 • Cihazınız herhangi bir sebeple bozulursa bu linkteki yöntemlere başvurabilirsiniz.
 • Buradaki anlatım ZenFone 2’nin sadece ZE551ML/Z00AD/Z00ADA/Z00ADB/Z00ADC model koduna sahip telefonlarına uygulanabilmektedir.
Gereksinimler
 • USB kablosu
 • Intel Android Sürücüsü (buradan bulun ve yükleyin // Windows 8/10 sahipleri buradan yüklesin)
 • ASUS PC Link (buradan bulun yükleyin)
Talimatlar için aşağıdan sonraki sayfaya geçiniz.

ZenFone 2 Bootloader Kilidi Kapatma Talimatları

 1. Bu linkteki anlatıma uğrayın ve ZenFone 2 ile uyumlu RAW dosyasını indirip yine ilgili anlatıma bakarak Asus Flash Tool aracılığıyla telefonunuza flaşlama yapın.
 2. Bu linkteki anlatıma uğrayın ve anlatımda ZenFone 2 ZE551ML için olan V2.20.40.97 orjinal güncelleme dosyasını kullanın (ilgili güncelleme dosyasını indirmek için buraya tıklayın).
 3. Bitti.
Bu yazıda iki farklı anlatımı kullanmanız gerektiğinden her iki anlatımda da aşamaları eksiksiz yerine getirmeniz gerekmektedir. Asus ZenFone 2’de bootloader kilidi ancak bu yöntemle kapatılabiliyor. Daha az zahmet gerektiren yöntem bulunursa ayrıca bloğumda duyuracağım. Şimdilik bunlarla idare etmek zorundayız.
Yorum Yap

Yazar Hakkında

Webmaster'lığın yanında kendi açtığım web sitelerimde editörlük yapmaktayım. Teknoloji, bilim, evren ve bunlarla ilgili her türlü film, dizi, haber ve diğer içerikler ilgi alanıma girmektedir. Önemli bulduklarımı paylaşmaktan asla çekinmem, yeter ki zaman bulayım.

Yorum Yap

Yorumlar (25)

 1. Eğer telefon Ota güncellemesi alıyorsa bootloader tekrardan kilitlenmişmidir ?

 2. 4 sene önce

  telefonum zenfone max. internetten ilgili raw dosyasını rar olarak indirdim. verdiğiniz flash tool programında telefonumun modelini bulamadım. 1.0.0.34 sürümünü bulup kurdum. indirdiğim rar dosyasını klasöre çıkartıp anlatımda olduğu gibi flashlamak istedim fakat seçemiyorum. yalnız .zip olan dosyaları görüntüleyebiliyor rar dan çıkarıp tekrar .zip olarak kaydedip flaslamayı düşündüm fakat bu sefer de image dosyasını kabul etmedi. bootlader kilidini kaldırıp root atmıştım fakat güncelleme alamıyordum. rootu kaldırdım bootlader kilidi açık olduğundan güncelleme alamıyorum. nasıl kaldırabilirim yapamadım

 3. Ben daha önce root yüklerken büyük ihtimalle bootlooader kilidini açmıştım ve ota güncellemesini yaptıktan sonra telefon açılmıyordu sonra 2. anlatımı yapmıştım büyük ihtimalle ve açılmıştı.Şimdi benim bootloader kilidim açıkmıdır veya kapalımıdır veya bunu anlayabileceğim bir yol varmı ?

 4. Ben daha önce telefonu rootlamıştım.Şimdi rootu kaldırdım ve ota geldi fakat güncelleme yapmaya çalıştığımda sanırsam boot ekranına yönlendiriyor.Burda anlatılanları yaparsam telefonun hafızası sıfırlanır mı ?

 5. ne yazık ki bootloadı kilidini açınca hem güncelleme gelmiyor hem garantiden çıkıyor.Başıma geldi ne yazık ki

 6. benim Zenfone 2 de herhangi bir bootloader işlemi yapmadım. DroidMod da tesadüfen gördüm. Bootloader:Unknow yazıyor bunun anlamı nedir.

 7. benim telefonu bootlandır kilidi acı rom yuklu ama orjınal romuna gecmek ıstıyorum soyle bı sıkıntı var telefon elımden dustu ve usb yerı tam calısmıyor nasıl yardımcı olabılırsınz

 8. zenfone 2 telefonuma stock rom flashlicam ama indirdiğim orjinal güncelleme dosyasından recovery.img çıkmadı vergğiniz linktede benim indirdiğim sürümün dosyası mevcut deil
  indirdiğim sürüm 2.20.40.174 bu sürüm için recovery.img yi nereden bulabilirim
  telefonum zenfone 2 z551ml

 9. 2.kısım açılmıyor sistem güncelelme resimli anlatım yardımcı olun ?

 10. 5 sene önce

  Merhaba Sayın Admin. Makalenizdeki uygulamaları adım adım yaptım. Telefon orjinal halini aldı. Anak bir sorun var sanki. OTA gancellemesini henüz almadı. Acaba ne zaman alır.

 11. 5 sene önce

  ben asus offical bootloader unlok aracıyla kilidi açtım bu yöntemle tekrar kapatırsam OTA güncellemelerini alabilirmiyim ?

 12. Bootloaderi kapatmak için buradaki iki anlatımıda uygulamamızmı gerekiyor yoksa sadece ikisinden birinimi? Şimdiden Teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.