1. Homepage
  2. Telefon & Tablet
  3. ASUS ZenFone 2 Laser Bootloader Kilidi Açma Aracı

ASUS ZenFone 2 Laser Bootloader Kilidi Açma Aracı

android-10-q-guncellemesi-alacak-telefonlar

ZenFone 2 Laser telefonunda sistem düzeyinde modifikasyon yapmak, rom yüklemek gibi girişimlerde bulunabilmek için ilk yapılması gereken işlerden biri olan Bootloader kilidini açmak için Asus’un kendi ürettiği Bootloader kilidini açma aracını tanıtıyorum.

Uyarı!
Buradaki anlatımı kullanarak yanlış işlem yapmanızdan dolayı telefonunuza vereceğiniz hiçbir zarardan dolayı sorumluluk kabul etmiyorum.
İşlemlere başlamadan önce buraya bakarak yedek alınız.
ZenFone 2’lerde Bootloader kilidi kapatma işlemi oldukça zahmetlidir. O yüzden kilidi açmadan önce bu noktayı iyice düşünün. Bazı ZenFone 2’lerde bootloader kilidi kapatılamayabiliyor. Bootloader kilidi açmak, cihazı yazılımsal olarak garantiden çıkarmaktadır.
İndirdiğiniz kilit açıcılar eğer arşiv dosyası (.zip) şeklindeyse, bu arşivin içindeki uygulamayı telefonunuza yükleyiniz.

ZenFone 2 Laser Resmi Bootloader Kilidi Açma Aracı Versiyon 1.0

Telefonunuzun model koduna uygun bootloader kilidi açısı uygulamayı indirip telefonunuza yükleyip çalıştırdıktan sonra talimatları izleyerek kilidi açabilirsiniz.
ZenFone 2 Laser ZE550KL için İndir Bootloader kilidini açabilmek için telefonunuzda 1.16.40.763 veya daha yüksek güncelleme (derleme sürümü) yüklü olmalıdır.
ZenFone 2 Laser ZE600KL için İndir Bootloader kilidini açabilmek için telefonunuzda 1.15.40.771 veya daha yüksek güncelleme (derleme sürümü) yüklü olmalıdır.
ZenFone 2 Laser ZE601KL için İndir Bootloader kilidini açabilmek için telefonunuzda 1.15.40.770 veya daha yüksek güncelleme (derleme sürümü) yüklü olmalıdır.
ZenFone 2 Laser ZE551KL için İndir Bootloader kilidini açabilmek için telefonunuzda 1.16.40.763 veya daha yüksek güncelleme (derleme sürümü) yüklü olmalıdır.
Kaynak: asus-zenfone.com/2015/12/asus-zenfone-2-laser-unlock-bootloader.html

Write a Comment

About Author

Webmaster'lığın yanında kendi açtığım web sitelerimde editörlük yapmaktayım. Teknoloji, bilim, evren ve bunlarla ilgili her türlü film, dizi, haber ve diğer içerikler ilgi alanıma girmektedir. Önemli bulduklarımı paylaşmaktan asla çekinmem, yeter ki zaman bulayım.

Write a Comment

Comments (2)

  1. 5 years ago

    Henüz rom çıkmamışken bl kilidini açmak mantıksız.

  2. 5 years ago

    bootloader kilidini kırdık da yüklenecek araçlar nerde? rom vs..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *