İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. Telefon & Tablet
 3. ASUS ZenFone 2 Testleri: Kamera, Ses, CPUZ, Benchmark …

ASUS ZenFone 2 Testleri: Kamera, Ses, CPUZ, Benchmark …

asus-zenfone-yeni

Tayvanlı web sitesi, ASUS ZenFone 2’nin çeşitli testlerini paylaştı. Kameradan, benchmark testlerine, GPS’ten ses performansına kadar her şey bu makalede yer almaktadır.

ASUS ZenFone 2, 5.5 inç ekrana sahip ve ince çerçeveler sayesinde ekranın gövdeye oranı %72 olarak bildirilmişti. Zenfone 2’nin kapağı ise yuvarlatılmış hafif bombeli yapıya sahip. Bu sayede telefon oldukça ince görünmektedir. Kapağın orta kısmı 10.9 mm iken köşelere doğru 3.9 mm’ye kadar küçülmektedir. Telefonun ekranının altındaki kısım fırçalanmış metaldan oluşmaktadır. Ses tuşları telefonun kapağının orta-üst kısmına yerleştirilmiş. Zenfone 2 64-bit işlemciyle güçlendirilmiş. ASUS ZenFone 2, 2 farklı modelle geliyor: ZE551ML Full HD ekran, 1.8/2.3 Ghz hızlarında işlemciler ve 2/4 GB belleklerle gelirken; ZE550ML ise HD ekran, 1.3/1.8 Ghz hızlarında işlemciler ve 1/2 GB belleklerle gelmektedir.

Kamera Performansı

Arka kamera 13 MP’lik yüksek çözünürlüğe BSI yüksek hassaslık sensörüne sahip. Largan 5 parça lens+mavi mercek ile yüksek odak aralığı 2.0F ve Wide FOV 75 donatılarıyla güçlendirilmiş. Ön kamera da 2.0F odak aralığı ve BSI sensörüyle donatılmış. Çift flaş ışığı ise Zenfone 2’yi daha iyi yapıyor. Arka kamera fotoğraf çekimleri gün ışığında oldukça iyi görüntüler yakalamakta, aynı şekilde düşük ışık çekimleri de PixelMaster teknolojisi sayesinde iyi çıkmaktadır.

Testlerin devamı için aşağıdan sayfayı değiştirin.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Webmaster'lığın yanında kendi açtığım web sitelerimde editörlük yapmaktayım. Teknoloji, bilim, evren ve bunlarla ilgili her türlü film, dizi, haber ve diğer içerikler ilgi alanıma girmektedir. Önemli bulduklarımı paylaşmaktan asla çekinmem, yeter ki zaman bulayım.

Yorum Yap

Yorumlar (19)

 1. rambo_ft_avatar

  Testler güzelde yanlız zl551ml 4gb lik versiyon olmuyor mu ben öyle biliyorum

 2. rambo_ft_avatar

  ze551ml 2gb modelinin fiyati ne olur?

 3. rambo_ft_avatar

  Ses testinde iki telefonda zenfone 2 modeli mi boyutlar farklı ? Ayriyeten soldaki telefonun ses çıkışı daha iyi.. Bu ses testinden bir şey anlamadım

 4. rambo_ft_avatar

  Hyper teknolojisini destekliyormu biri yorum yazsa

 5. rambo_ft_avatar

  Niye cpu 0 ve 1 de 500 mhz hız 2 ve 3 de 1333 hız o zamn 1.83 ghz çalışmasi gerekmiyormu
  Ozamn 2.33 te mi. 2.33×2 : 4.66 eder.bu dogrumu

  • rambo_ft_avatar

   Hayır. Doğrusu budur: CPU-Z uygulaması açık iken ilk iki çekirdek o esnada 500 Mhz hızında, son iki çekirdek 1333 Mhz hızında çalışıyormuş. Eğer çekirdeklere yük binerse, tüm çekirdekler en yüksek hız olan 1.83 Ghz hızında çalışmaya başlıyorlar. Çekirdek sayısı ile hızın çarpımı doğru değildir.

 6. rambo_ft_avatar
  6 sene önce

  kamera hayal kırıklığı oldu

 7. rambo_ft_avatar
  6 sene önce

  bazı sitelerde testlerde kumlanma cok gözüküyor

 8. rambo_ft_avatar

  Sence hangisi bence zen 6 daha iyi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.