1. Ana Sayfa
  2. Telefon & Tablet
  3. ASUS ZenFone 2 Türkiye Lansmanı Yapıldı!

ASUS ZenFone 2 Türkiye Lansmanı Yapıldı!

zenfone-2-baskalarinin-goremedigini-gor
1

ZenFone 2 uzunca bir bekleyişin ardından (tanıtımından itibaren 6 ay sonra) nihayet dün saat 19:00’da Türkiye lansmanı yapıldı. ASUS, daha önceki haberimizde de yer aldığı gibi sözünde durarak Türkiye lansmanını Haziran ayı yani içinde bulunduğumuz ayda yapmış oldu. Lansmanda ZenFone 2’nin yeniliklerine, rakipleri arasındaki farklara ve özelliklerine değinilirken bir yandan da Türkiye fiyatı da belli oldu.

zenfone-2-lansman-1

ASUS bundan tam 6 ay önce CES 2015 fuarında ZenFone 2’yi tanıtmış; 4GB bellek, 64-bit işlemci ve uygun fiyatıyla çok konuşulmuştu. Birçok kişi 4GB bellekli telefonun ülkemizde 999 TL ya da 1099 TL fiyatlarıyla satılırsa Türkiye’deki tüm rakiplerinden çok daha fazla satacağına inanıyordu. Ancak aradan geçen zamanda ZenFone 2’nin fiyatında artış olması beklendi. Zira dolar kuru artış gösterdi. Ayrıca firmanın ne kadar kâr etmek istediği de henüz belli değildi. Lansmanda fiyat haricinde merak edilen diğer bir soru ise hangi ZenFone 2 çeşitlerinin ülkemize satışa sunulacağıydı. Bildiğiniz gibi ZenFone’un bir önceki serisi olan ZenFone 5 ve 6’nın güçlü işlemciye sahip çeşitleri değil, kırpılmış işlemciye sahip çeşitleri ülkemizde satışa sunulmuştu. İşte bu yüzden ZenFone 2’de de aynı durum tekrar edecek miydi, herkes bu sorunun yanıtını merak ediyordu.

Yazının devamı için aşağıdan sonraki sayfaya geçin.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Webmaster'lığın yanında kendi açtığım web sitelerimde editörlük yapmaktayım. Teknoloji, bilim, evren ve bunlarla ilgili her türlü film, dizi, haber ve diğer içerikler ilgi alanıma girmektedir. Önemli bulduklarımı paylaşmaktan asla çekinmem, yeter ki zaman bulayım.

Yorum Yap

Yorumlar (14)

  1. Zenfone 2 kullaniyorum ancak arama yaptigimda telefonun ekrani karariyor birdaha acilmiyor yani aramalari kapatip veya baska bi islem yapamiyorum neden olmustur ki

  2. Kardes zen 2 deki zenmotion veya benzeri diger zenlere gelirmi

  3. Merhaba zen 6 ile zen 2 ses performansinda fark varmi yani hangisi daha yuksek

  4. Fiyat tam bir hayat kırıklığı bunu alacağıma Sony xperia z2 alırım su geçirmez 20 mp kamera ve çok iyi bir batarya performansı varken bunu almak aptallıktan başka bir şey değil hatta LG alırım bunu almam Asus satış stratejisinde sınıfta kaldı tam bir hayal kırıklığı size satamayacağınız ürününüzde bol şanslar 250 $ sen bu fiyattan sat millet de enayi …..

  5. merhaba ben zenfone 6 alalı ay oldu 2 ayda nerdesye 10 kere cihazı sıfırladım yani format attım bir zararı varmıdır format atmanın cihaza

  6. Rambo bu 16 gb dahili hafızalı 1.8GHz ve 4 GB Ramlı olan modelde hızlı şarj özelliği yokmuş..
    2.3GHz bandında çalışan modellerde varmış bunun aslı varmı yokmu ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.