1. Ana Sayfa
  2. Telefon & Tablet
  3. ASUS ZenFone 3 Hakkında Yeni Sızıntılar

ASUS ZenFone 3 Hakkında Yeni Sızıntılar

asus-zenfone-3

ASUS gelecek yıl ZenFone 3’ü tanıtacağı tahmin ediliyor. ZenFone 3’te ne gibi yenilikler olacağı hakkında yeni bilgiler ortaya çıktı. Şimdi bu yeni bilgilere göz atıyoruz.

Parmak İzi Okuyucusu

Digitimes adlı haber sitesinin haberine göre ASUSTek üçüncü jenerasyon ZenFone’da parmak izi okuyucusunu telefona entegre edecek. ZenFone 3 ise diğer jenerasyonlar gibi Mayıs-Haziran aylarında piyasaya çıkacak.
Tayvan kaynaklı Elan Microelectronics ve Çin kaynaklı Goodix haberlerine göre de ZenFone 3’te parmak izi teknolojisi kullanılacak.

Qualcomm Snapdragon İşlemci

Önceki ZenFone serilerinin %80’i Intel, %20’si MediaTek işlemcileriyle gelmişti. ASUS, ZenFone 3 ile birlikte Qualcomm ve Intel işlemcilerini kullanmayı planlıyormuş.
Parmak izi okuma teknolojisi, ilgili kaynakların da üzerinde durduğu gibi amiral gemilerinin neredeyse ortak bir özelliği haline gelmiş durumda. Yani bu belki de ASUS’un ilk defa diğer markaların amiral gemileriyle yarışa girebileceğini gösteriyordur. Ayrıca Qualcomm Snapdragon 820’yi kullanabileceğini de belirten kaynaklar, ASUS’un bu yönde hazırlığı olduğunu belirtiyorlar.
Kaynak: asus-zenfone.com/2015/12/asus-zenfone-3-fingerprint-and-snapdragon.html

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Webmaster'lığın yanında kendi açtığım web sitelerimde editörlük yapmaktayım. Teknoloji, bilim, evren ve bunlarla ilgili her türlü film, dizi, haber ve diğer içerikler ilgi alanıma girmektedir. Önemli bulduklarımı paylaşmaktan asla çekinmem, yeter ki zaman bulayım.

Yorum Yap

Yorumlar (3)

  1. rambo_ft_avatar

    Furkan Kardeşim konuya bakabilir misin?

  2. rambo_ft_avatar

    kesin tarih hakkında bir bilği varmı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.