1. Ana Sayfa
  2. Telefon & Tablet
  3. Asus ZenFone 3 Teknik Özellikleri, Fiyatı ve Çıkış Tarihi Açıklandı!

Asus ZenFone 3 Teknik Özellikleri, Fiyatı ve Çıkış Tarihi Açıklandı!

asus-zenfone-3

Asus ZenFone 3’ün teknik özelliklerine dair bir bilgi ZenTalk’da dolaşıyor. Ben de bu bilgiyi sizlerle paylaşmayı uygun buldum.
ASUS ZenFone 2, 4GB belleği sayesinde 2015 yılının canavarı olmayı başardı. Asus yakaladığı başarıyı daha da ileriye götürmek için daha iyi özelliklere sahip, daha bütçe dostu telefon yapmayı düşünüyor.

 ASUS ZenFone 3 Fiyatı 

zenfone-dolar
Geçen haftalarda sızdırılan haberlere göre ZenFone 3‘ün ilk iki model kodunun Z010DD ve Z012D olacağını öğrenmiştik. ZenFone 3 Z012D modeli 5.5 inç Full HD ekrana sahip olacak. Öyle görünüyor ki Z010DD modeli 5.9 inç HD ekrana sahip olacak. Her iki model de 250$‘dan pahalı olmayacak.

 ASUS ZenFone 3 Teknik Özellikleri 

zenfone-teknik-ozellikleri
Teknik özelliklere değinirsek; önce büyük ekranlı Z010DD modelinden başlayalım. Z010DD; 3GB RAM, 32GB hafıza ve Qualcomm Snapdragon 650 işlemciyle gelecek. Bu telefonun ön ve arka kameraları 5 MP’e 13 MP olacak ve bu telefon Android 6.0 işletim sistemiyle gelecek.
ZenFone 3 Z012D modeline gelirsek; yukarıdaki model gibi 3GB RAM, 32GB hafıza ve Qualcomm Snapdragon 650 işlemciyle gelecek. Diğer özelliklerine dair bir bilgimiz henüz yok ancak Android 6.0 işletim sistemi önyüklü gelecektir.
Görünen o ki Asus, Intel ile olan işbirliğini ciddi anlamda azaltmayı planlıyor. Acaba ilerde Intel ile yollarının ayrıldığını açıklayacaklar mı?

 ASUS ZenFone 3 Çıkış Tarihi 

saat
Bazı bilgi edinme kaynaklarına göre Asus ZenFone 3 2016 yılının 2. çeyreğinde piyasaya çıkacak. Günler geçtikçe bizlerdeki heyecan da artıyor. Önceki söylentilere göre Asus, 6GB RAM ve Qualcomm Snapdragon 820 işlemciye sahip telefon üzerinde çalışıyordu. Böyle bir model henüz açıklanmadığından, yeni ZenFone 3 tanıtımını heyecanla bekliyoruz. İnşallah güzel bir sürprizle yeni modeller açıklanır!


 
Kaynak: Asus Zenfone 3 budget smartphone: full specs unveiled

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Webmaster'lığın yanında kendi açtığım web sitelerimde editörlük yapmaktayım. Teknoloji, bilim, evren ve bunlarla ilgili her türlü film, dizi, haber ve diğer içerikler ilgi alanıma girmektedir. Önemli bulduklarımı paylaşmaktan asla çekinmem, yeter ki zaman bulayım.

Yorum Yap

Yorumlar (2)

  1. 4 sene önce

    Bende 5 adet mevcut isteyen arkadaslara satabilirim. ASUS ZENFONE 3 ZE552KL 64GB —2000 (açıktan mail adresi paylaşmak yasaktır)

  2. 5 sene önce

    Qualcomm Snapdragon 650 Bu Segment İçin Çok Doğru Bir Tercih Olmuş.
    6 Çekirdek ve Andreno 510 Grafik İşlemci…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.