1. Ana Sayfa
  2. İpucu, İnce Ayar, Optimizasyon
  3. Asus ZenFone 4 3G Ve 4.5G Ayarları Nasıl Yapılır?

Asus ZenFone 4 3G Ve 4.5G Ayarları Nasıl Yapılır?

Bu yazımızda ZenFone 4 kullanıcılarının eğer bilmeyen olursa diye 3G ve 4.5G ayarlarının nasıl yapılacağını en ayrıntılı biçimde bahsettik.
Asus markası teknoloji alanında en çokduyulan markalardan biridir. Asus en çok piyasya sürmüş olduğu notebook ve bilgisayar donanım malzemeleri ile bilinmektedir. Asus anakartları veya ekran kartlarını bilgisayarlarında kullanmayan kimse neredeyse yok gibidir. Asus daha önce taşınabilir cihazlar üretmişti. Bunların en önemlisi dizüstü bilgisayarlardır. Asus notebookların yanısıra PDA modelleride piyasaya çıkarmıştı. Firma mobil sektörünüm gelişmesi ve ortaya çıkan pastanın büyümesi ile bu pastadan pay alabilmek için taşınabilir cihazlarda olan tecrübesi ile akıllı telefonlar üretmeye başladı. Asus firmasının üretmiş olduğu Zenfone 4 modelinde internet bağlantı ayarlarının nasıl yapılacağını bu haberimizde yayınlayacağız. Asus Zenfone 4 modelinde internet bağlantı ayarlarını resimli olarak anlatmaya başlamadan önce bu telefona ait ana ekran görüntüsünü paylaşalım. Asus Zenfone 4 modelinin ana ekran görüntüsü aşağıdaki gibidir.
Asus Zenfone 4 internet ayarları
asus zenfone 4 3g 4 5g ayarlari nasil yapilir
Asus Zenfone 4 4.5G 3G internet ayarları nasıl yapılır Yukarıda ekran görüntüsü paylaştığımız Asus Zenfone 4 modelinin bu başlığımız altında kullandığınız GSM operatörinin 4.5G 3G internet bağlantılarını nasıl kullanabileceği paylaşmaya başlayalım. İlk önce güzel bir tasarımı olduğunu belirtelim:) Ana ekranda yer alan uygulamaların simgelerinden telefoniçerisinde yer alan bütün uygulamalara ulaşabileceğiniz noktaalr grubu şeklinde bulunan ve mavi kutucuk içerisine aldığımız simgeye tıklayınız.
asus zenfone 4 3g 4 5g ayarlari nasil yapilir1
Bu şekilde telefonunuzun içerisnde var olan bütün uygulamaların simgelerine ulaşmış olacaksınız. Burada yapmanız gereken telefon içerisinde ayar değişikliği yapabileceğiniz mobil veri ayarlarınızı gireceğiniz ayarlar simgesine tıklamanızdır. Çark şeklinde olan bu simgeyi aşağıdaki resimde görebilirsiniz.
asus zenfone 4 3g 4 5g ayarlari nasil yapilir2
Ayarlar bölümüne girdiğinizde ise bir çok ayar karşınıza çıkacaktır. Yapmanız gereken bu ayarlar içerisinden Kablosuz ve ağlar başlığı altında yer alan telefonunuzun bağlantı ayarlarını yapabileceğiniz ekranın altında bulunan ve mavi kutucuk içerisine aldığımız Diğer yazısına tıklayınız.
asus zenfone 4 3g 4 5g ayarlari nasil yapilir3
Yukarıdaki işlemin ardından kablosuz özelliği ve ağlar başlığının altında bulunan uçak modu VPN ve mobil ağlar seçeneklerinden mobil ağlara tıklayınız.
asus zenfone 4 3g 4 5g ayarlari nasil yapilir4
Mobil ağ ayarlarında da yine bir çok seçenek karşınıza çıkacaktır bu ekranda ise 4.5G ayarlarını yapacağınzı Erişim noktası adları yazısına tıklayınız.
asus zenfone 4 3g 4 5g ayarlari nasil yapilir5
Bu seçeneğe tıkladığınızda ise telefonunuzda yer alan APN’ler karşınıza çıkacaktır. Buradan yeni APN eklemek için sağ üst köşede yer alan artı işaretine tıklayınız.
asus zenfone 4 3g 4 5g ayarlari nasil yapilir6
Bu şekilde erişim noktası düzenle ekranına ulaşmış olacaksınız. Bu ekranda kullandığınız cep telefonu hattına göre ayarları giriniz. Örnek olarak turkcell firmasına ait ayarları paylaşalım. Bu ayarları aşaığdaki resimde olduğu gibi yapınız ayrıca yapılmayan yerleride boş bırakınız. bu işlemlerin ardından yaptığınız APN ayarlarının telefonunuzda aktif olabilmesi için kaydetmeniz gerekmektedir. Bunun için sağ üst köşede yer alan üst üste bulunan noktalar tıklayınız. Ardından karşınıza APN’yi sil, kaydet ve sil seçeneklei çıkacaktır. Buradan ortada bulunan kaydet seçeneğini seçiniz.
asus zenfone 4 3g 4 5g ayarlari nasil yapilir7
Kaynak: andronova.net/android-telefonlari/asus-zenfone-4-3g-45g-internet-ayarlari-h1188.html

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Webmaster'lığın yanında kendi açtığım web sitelerimde editörlük yapmaktayım. Teknoloji, bilim, evren ve bunlarla ilgili her türlü film, dizi, haber ve diğer içerikler ilgi alanıma girmektedir. Önemli bulduklarımı paylaşmaktan asla çekinmem, yeter ki zaman bulayım.

Yorum Yap