1. Ana Sayfa
  2. Son Gelişmeler
  3. ASUS ZenFone 5, 9 Temmuzda İngiltere'de

ASUS ZenFone 5, 9 Temmuzda İngiltere'de

ASUS’un son amiral gemisi akıllı cep telefonu olan ZenFone 5‘i, Türkiye’den sonra İngiltere’de de satışa çıkmaya hazırlanıyor.

ASUS ZenFone 5 ZE620KL İngiltere’de

ASUS, MWC 2018’de duyurusunu yaptığı yeni amiral gemisi akıllı cep telefonunu farklı ülkelerde satışa çıkarmaya devam ediyor. Türkiye’de önce Mayıs ayında ön siparişe açılan ve kısıtlı stokları hemen tükenen daha sonra Haziran ayının hemen başında normal satışına başlanan ZenFone 5‘in ZE620KL modeli, bu sefer de İngiltere’de satışa çıkıyor.

Yabancı blogdan aldığım habere göre cihaz 9 Temmuz 2018 tarihinde İngiltere’de raflardaki yerini alacak. İlgili habere ulaşmak için buraya tıklayın.

ZenFone 5 İngiltere Fiyatı

ZenFone 5 ülkemizde ön sipariş fiyatı olan 1.999 TL belirlenmişti. Ardından normal satışına geçilen cihazın açılış fiyatı 2.500 TL olarak ASUS Store’da belirlendi. Şimdilerde 2.200-2.300 TL arasında satılmaktadır.

İngiltere’de ZenFone 5’in raflardaki ilk fiyatının 349.99 sterlin olacağı iddia ediliyor. Bu fiyatın TL karşılığı bugün ki kura göre 2121 TL olmaktadır. Türkiye’deki fiyatına çok yakın olan açılış fiyatının zamanla bir miktar düşüp 1900-2000 TL arasına gerileceğini düşünüyorum.

Kısaca ZenFone 5 ZE620KL

ZenFone 5’in ZE620KL modeli, ASUS’un bu yıl ki 5. ZenFone serisinin orta seviyesini oluşturuyor. Çentikli ve yüksek ekran-gövde oranına sahip telefonun yapay zekâ destekli çift kamerası, yine yapay zekâ destekli Qualcomm Snapdragon 636 işlemcisi, 4GB ram’i, 64GB dahili hafızası, güçlü ses çıkışı sağlayan hoparlörü, son derece stabil hale getirilen son sürüm ASUS ZenUI arayüzü ile rakipleriyle sıkı bir rekabet içerisinde bulunuyor.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Webmaster'lığın yanında kendi açtığım web sitelerimde editörlük yapmaktayım. Teknoloji, bilim, evren ve bunlarla ilgili her türlü film, dizi, haber ve diğer içerikler ilgi alanıma girmektedir. Önemli bulduklarımı paylaşmaktan asla çekinmem, yeter ki zaman bulayım.

Yorum Yap