1. Ana Sayfa
  2. ZenFone
  3. Rekor Kırdı! AnTuTu'da En Yüksek Puan ZenFone 5Z'de!

Rekor Kırdı! AnTuTu'da En Yüksek Puan ZenFone 5Z'de!

ASUS’un yeni gözbebeği olan ZenFone 5Z, AnTuTu Benchmark’tan öyle bir puan aldı ki, Samsung’un amiral gemisi olan Galaxy S9+ bile yetişemedi!

ASUS ZenFone 5Z AnTuTu Benchmark Puanı

ASUS bildiğiniz üzere bu yıl geçmişini yadederek aynı model ismiyle yeni akıllı telefonları piyasaya sürmeye başladı. Yeni ZenFone 5’ler, eskisi kadar iddialı fiyatla olmasa da yine de abartısız fiyatıyla ilgileri üzerine toplamayı başarıyor. ASUS’un bu yıl ki en güçlü akıllı telefonu ZenFone 5Z olacak. ASUS’un verdiği bilgiler ve etraftan yayılan söylentilere göre fiyatına göre çok güçlü bir ZenFone 5Z bizleri bekliyor.
Qualcomm’un amiral gemisi konumundaki Snapdragon 845 ile gelecek olan ASUS ZenFone 5Z, bu çipseti en verimli kullanan akıllı telefonlar arasında olacak. Öyle ki, aynı çipsete sahip onlarca telefonu bile gerisinde bırakarak, bir test programı olan AnTuTu Benchmark‘ta rekor kırdı. İşte o puana ait ekran görüntüsü:
ASUS ZenFone 5Z AnTuTu Benchmark Puani
GadgetMatch‘ın sızdırdığı bu habere göre, AnTuTu Benchmark testinden tam 274,499 puan alan ASUS_Z01RD kod ismiyle yer alanın ASUS ZenFone 5Z (ZS620KL) olduğu öne sürülüyor. Resmi olmayan bir başka yüksek skor alan telefon olduğu iddia edilen Xiaomi Mi Mix 2S ise kendi içerisinde yaptığı AnTuTu Benchmark testinden 273,741 puan alarak ZenFone 5Z’nin gerisinde kalmış görünüyor.
ASUS ZenFone 5Z‘nin Qualcomm Snapdragon 845 çipsetinin yanında 5.5 inçlik standart kasaya sığdırılan 6.2 inçlik yeni nesil çentik barındıran ve %90 ekran-gövde oranına sahip ekranı, çift arka kamerası, 8GB RAM belleği ve 256GB ROM belleği (dahili hafızası) beklenilen özellikleri arasında. Haziran-Temmuz aylarında piyasaya çıkmasını beklediğimiz telefonun fiyatı ise 2500-3000 TL bandında olacağını tahmin ediyoruz (zira ZenFone 5 1.999 TL ile Türkiye’ye gelmişti).

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Webmaster'lığın yanında kendi açtığım web sitelerimde editörlük yapmaktayım. Teknoloji, bilim, evren ve bunlarla ilgili her türlü film, dizi, haber ve diğer içerikler ilgi alanıma girmektedir. Önemli bulduklarımı paylaşmaktan asla çekinmem, yeter ki zaman bulayım.

Yorum Yap