1. Ana Sayfa
 2. Rehber & Anlatımlar
 3. ASUS ZenFone 5Z Kurtarma Rehberi

ASUS ZenFone 5Z Kurtarma Rehberi

knox-sayaci

ASUS ZenFone 5Z kurtarma rehberimizde açılmayan, yükleme ekranında kalan (bootloop) ZenFone 5Z‘yi nasıl hayata geri döndüreceğinizi anlattım.

ASUS ZenFone 5Z Kurtarma Rehberi

ASUS ZenFone 5Z Kurtarma
ASUS ZenFone 5Z Kurtarma
Lütfen Dikkat!
 • Bu anlatımı kullanarak cihazınıza vereceğiniz zararlardan ötürü tüm mesuliyet size aittir!
 • Cihazınız herhangi bir sebeple bozulursa bu linkteki yöntemlere başvurabilirsiniz.
 • Bu rehber, anakartı yanmış, ekranı bozulmuş, hoparlörü patlamış kısacası donanımsal arızaya uğramış cihazlarda işe yaramamaktadır. Bunlar için lütfen teknik servisle görüşün.
  Telefonunuzu nasıl servise vereceğinizi bilmiyorsanız sizler için bizzat tecrübelerimi aktardığım ZenFone 5Z nasıl servise gönderilir? başlıklı yazımı okuyabilirsiniz.

ASUS ZenFone 5Z kurtarma rehberinin mantığı şudur: Önceden hazırlanmış flash işlemine uygun resmi yani orjinal firmware‘ı (işletim sistemini), talimatlara göre telefonunuza flashlayacaksınız. İşletim sisteminin stabil ve en temiz sürümünü alan telefonunuz, tıpkı telefonu ilk aldığınız günkü gibi temiz bir şekilde açılmış olacaktır. Sizde kurulum talimatlarını tamamlayarak telefonunuza kavuşmuş olacaksınız.

İndirmeniz gerekenler:

 • Orjinal Firmware
  Flash’a hazır firmware arşivini indirmek için buraya tıklayın.

ASUS ZenFone 5Z Kurtarma Talimatları

1. İndirdiğiniz orjinal firmware arşivinin yani [firmware27]WW__ZS620KL_80.10.8.54_MP_user_20180517175955_release.zip arşivinin içindeki dosyaları Windows masaüstünüzde 5z isimli klasör oluşturup, bu klasörün içine atın.

2. Telefonunuzu droidboot moduna alın. Nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız ZenFone 5Z DroidBoot moduna nasıl alınır? başlıklı yazımı okuyabilirsiniz.

3. Telefonunuzu USB kablosuyla bilgisayarınıza bağlayın.

4. Masaüstünüzdeki 5z isimli klasörün içine gidin ve bu klasörün içinden Windows komut yöneticisini açın. Nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız Komut penceresi nasıl açılır? başlıklı yazımı okuyabilirsiniz.

5. Komut penceresine aşağıdaki komutu girin:

patchall_aft.cmd

6. Bu komut sonrası telefonunuza firmware yüklenecektir. Yükleme işleminden sonra telefonunuz yeniden başlatılacaktır. Kurulum ekranıyla karşılaşınca telefonun USB bağlantısını kesebilirsiniz.

Bu kadar. Telefonunuz kurtarılmıştır.

Kaynak: https://goo.gl/SNfSC5

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Webmaster'lığın yanında kendi açtığım web sitelerimde editörlük yapmaktayım. Teknoloji, bilim, evren ve bunlarla ilgili her türlü film, dizi, haber ve diğer içerikler ilgi alanıma girmektedir. Önemli bulduklarımı paylaşmaktan asla çekinmem, yeter ki zaman bulayım.

Yorum Yap

Yorumlar (4)

 1. rambo_ft_avatar
  4 ay önce

  merhaba ben önce teşekkür ederim telefonu yeniden kyrmama vesile olduğunuz için sonu 221 ile biten rom dahil yükleniyor ama pie yazılıma girmiyor unclock yapmam gerekiyor uncklock yapmadan pieye nasıl geçerim yardım ederseniz çok sevinirim şimdiden teşekkürler

 2. rambo_ft_avatar

  Komut çalıştırdığım zaman ‘patchall_set.cmd iç yada dış komut,çalıştırılabilir program ya da toplu iş dosyası olarak tanınmıyor hatası veriyor telefonum Droid boot modunda kaldı ne açılıyor ne de kapanıyor acil yardım lütfen

  • rambo_ft_avatar

   ‘patchall_aft.cmd’ yukarıya yanlış yazmışım ama cmd ye doğru yazdım bu hatayı veriyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.