İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Stock ROM İndir
  3. ASUS ZenFone için Orjinal ROM (Güncelleme Dosyası) İndirme

ASUS ZenFone için Orjinal ROM (Güncelleme Dosyası) İndirme

ASUS ZenFone akıllı telefonları için orjinal rom dosyalarını diğer deyişle güncelleme dosyalarını nasıl indirebileceğinizi anlattım.

ASUS ZenFone’lar için Orjinal ROM Dosyası Nasıl İndirilir?

Yöntem 1: ASUS ZenFone Full Firmware Listesi

Siz değerli ZenFone kullanıcıları için ASUS’un ZenFone’lar için sunduğu tüm manüel güncelleme dosyalarını liste haline getirdik. Telefonunuzun modeline göre istediğiniz güncelleme dosyasını bulabilirsiniz. İlgili sayfaya gitmek için:

İlgili sayfadaki bilgilendirmeleri okumanızı öneririm. Telefonunuzun model koduna uygun istediğiniz güncelleme sürümünün üzerine tıklayarak direkt indirme yapabilirsiniz.

Yöntem 2: Resmi ASUS Web Sitesi

Buradan direkt link veremiyorum. Çünkü ASUS her geçen gün sitesinde değişikliklere gidiyor. Dolayısıyla verdiğim linklerde ilerleyen zamanlarda geçersiz olabiliyor. Bunun yerine size ASUS’tan nasıl orjinal rom dosyasını edinebileceğinizi gösterdim.

1. Google’dan veya ASUS sitesinde arama yapın.

Telefon modelinizi, biliyorsanız model koduyla arama yapın. Sadece model kodu veya telefon modeli isminide aratabilirsiniz. Yapabileceğiniz arama örnekleri:

  • zenfone 5 ze620kl
  • zenfone 5
  • ze620kl

ASUS arama sayfasına ulaşıp arama yapmak için buraya tıklayın.

Google’dan aradıysanız asus.com olan ilk sonuca girin.
ASUS’tan aradıysanız, telefonunuza uyan ilk sonuca girin.

2. ASUS’un ilgili telefon sayfasına ulaştıktan sonra, sayfanın sağ üst köşesinde menüler göreceksiniz. Örneğin şöyle menüler:

Genel Bakış     Özellikler     Galeri     Destek     Nereden Alabilirim?

Bu menülerden Destek üzerine tıklayın.

3. Açılan yeni sayfadaki sekme görünümündeki üst menülerden Sürücüler & Araçlar üzerine tıklayın.

4. Sayfa yenilendikten sonra sol bölmeden BIOS & Firmware üzerine tıklayın.

5. Sayfa yenilendikten sonra sağ bölmede Firmware başlığı altında rom/güncelleme dosyalarının listelendiğini göreceksiniz. Her bir rom dosyasının sağında İNDİR butonu göreceksiniz. İstediğiniz rom/güncelleme dosyasının sağındaki İNDİR butonunun üzerine tıklayın.

6. İndirme işlemi başlatılacaktır. Böylece hedeflediğiniz rom/güncelleme dosyasına erişmiş olacaksınız.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Webmaster'lığın yanında kendi açtığım web sitelerimde editörlük yapmaktayım. Teknoloji, bilim, evren ve bunlarla ilgili her türlü film, dizi, haber ve diğer içerikler ilgi alanıma girmektedir. Önemli bulduklarımı paylaşmaktan asla çekinmem, yeter ki zaman bulayım.

Yorum Yap