1. Ana Sayfa
  2. ZenFone
  3. Düşük Bütçe Dostu Android Go'lu İlk ZenFone Çıktı!

Düşük Bütçe Dostu Android Go'lu İlk ZenFone Çıktı!

Google’ın düşük donanımlı telefonlarda stabil çalışabilen özel işletim sistemi olan Android Go programına uygun bir model olan ZenFone Live L1’in tanıtımı yapıldı. Telefonun özellikleri, Türkiye fiyatı ve ne zaman ülkemize geleceğine bakıyoruz.
ASUS, Android Go tabanlı ilk akıllı telefon modelinin tanıtımını gerçekleştirdi. Gelişmekte olan pazarlar odaklı olarak üretilen ASUS ZenFone Live L1 özellikleri ile dikkat çekmeyi başarıyor.

ASUS ZenFone Live L1 özellikleri neler?

En hafif Android mobil işletim sistemi sürümü olarak geliştirilen Android Go, akıllı telefon üreticilerinin daha geniş kullanıcı kitlelerine ulaşması için önemli olanaklar sağlıyor. Gücünü Android Go sürümünden alan bir diğer model ise ASUS ZenFone Live L1 olarak karşımıza çıkıyor.
ASUS ZenFone Live L1, 5.5 inç 1440 x 720 piksel HD+ çözünürlüğünde 18:9 formatında IPS ekran ile geliyor. Ürün, 4 çekirdekli 1.4 GHz hızındaki Qualcomm Snapdragon 425 çipsetten gücünü alıyor. 1 GB RAM veya 2 GB RAM seçenekleri sunulan modelde; 1 GB RAM seçerseniz Android Go, 2 GB RAM seçerseniz Android 8.1 Oreo kullanabiliyorsunuz. Dahili depolama alanı olarak ise 16 GB sağlanıyor. İsterseniz bu kapasiteyi hafıza kartı ile 2 TB’a kadar çıkarma şansınız da bulunuyor.

Arka tarafta 13 Megapiksel ana kamera, ön tarafta ise 5 Megapiksel selfie kamerası fotoğraf çekimleri için oldukça yeterli gözüküyor. Ayrıca, üründe yüz ile kilit açma özelliğinin de bulunduğu ifade ediliyor. 3,000 mAh batarya ile güç ihtiyacını karşılayan akıllı telefonda çift SIM kart desteği ve LTE uyumluluğu da mevcut durumda.
İlk olarak Endonezya’da duyurulan ve Mayıs ayı ortasında henüz açıklanmaya bir fiyatla satışa sunulacak ürün şimdi de Avrupa yolunda. Öte yandan, ZenFone Live L1 modelinin hangi Avrupa ülkelerinde satışa sunulacağı ve fiyatı şu an için detaylandırılmıyor.
Kaynak: https://goo.gl/1pWKpf

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Webmaster'lığın yanında kendi açtığım web sitelerimde editörlük yapmaktayım. Teknoloji, bilim, evren ve bunlarla ilgili her türlü film, dizi, haber ve diğer içerikler ilgi alanıma girmektedir. Önemli bulduklarımı paylaşmaktan asla çekinmem, yeter ki zaman bulayım.

Yorum Yap