İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. ZenFone
 3. Asus ZenFone Max Pro M1 Bootloader Kilidini Kapatma (BL Relock)

Asus ZenFone Max Pro M1 Bootloader Kilidini Kapatma (BL Relock)

Bootloader kilidini açtığınız Asus ZenFone Max Pro M1 akıllı telefonunuzun yeniden güncelleme alabilmesi için bootloader kilidinin kapalı olması gerekmektedir. Bu makalede bootloader kilidini kapatmanın size nasıl yapıldığını gösteriyoruz.

Lütfen Dikkat!
 • Root, bootloader kilidi açma, özel rom yükleme, özel recovery yükleme, modifiyeli dosya flaşlama, modifikasyon yükleme gibi sistem dosyalarına direkt etki eden tüm işlemler cihazınızı garanti dışı bırakır. Garantinizi geri kazanmak istiyorsanız orjinal rom’a geri dönmelisiniz.
 • Bu anlatımı kullanarak cihazınıza vereceğiniz zararlardan ötürü tüm mesuliyet size aittir!
 • Bu makalede anlatılanları uygulamadan önce mutlaka yedek alın. Nasıl yedek alacağınızı bilmiyorsanız bu linkteki anlatıma bakabilirsiniz.
 • Cihazınız herhangi bir sebeple bozulursa bu linkteki yöntemlere başvurabilirsiniz.
Gereksinimler
 • ASUS PC Link (edinmek için tıklayın, içerisindeki sürücüler için gereklidir)
 • ADB Fastboot için platform-tools arşivi (edinmek için tıklayın, telefona komut göndermek için gereklidir)
 • USB kablosu (Telefonunuza bilgisayardan komut göndermek için gereklidir)
 • En az %50 şarjı olan Zenfone (Düşük şarjda işlemlerin yarıda kesilmesi tehlikesi vardır)
 • Antivirüsünüzü ve antivirüs programınızda varsa güvenlik duvarınızı devre dışı bırakın (komutları yarıda keserek telefonunuzun tamamen çökmesine neden olabilir)

Asus ZenFone Max Pro M1 Bootloader Kilidini Kapatma İşlemi – Yöntem 1

1. Telefonunuzu DroidBoot modunda açın. Bunun için telefonunuz kapalıyken ses yükseltme ve güç düğmelerini basılı tutun.
2. Gereksinimlerden edindiğiniz platform-tools arşivini masaüstünde bir klasöre çıkarın. Ardından içerisine girip klavyenizden SHIFT tuşunu basılı tutarken farenizle boş alana sağ tıklayıpKomut penceresini burada aç“ı seçin.
3. Aşağıdaki komutları sırasıyla girip Enter‘a basın.

fastboot flashing lock
fastboot flashing lock_critical
fastboot reboot

Bu kodları girdikten sonra telefonunuz normal bir şekilde yeniden başlatılacaktır.

Asus ZenFone Max Pro M1 Bootloader Kilidini Kapatma İşlemi – Yöntem 2

1. Bu linkteki arşivi indirin ve içerisindeki unlock klasörünü masaüstüne çıkarın.
2. Bu linkteki arşivi indirin ve içerisindeki Windows kullanıyorsanız relock.bat veya Linux kullanıyorsanız relock.sh dosyalarını, az önce çıkardığınız unlock klasörünün içine atın.
3. Telefonunuzu kapatın. Güç ve ses yükseltme tuşlarını basılı tutarak DroidBoot modunu açın ardından USB kablosuyla bilgisayarınıza telefonunuzu bağlayın.
4. Windows kullanıyorsanız relock.bat veya Linux kullanıyorsanız relock.sh dosyasına çift tıklayarak işlemlerin tamamlanmasını bekleyin.
5. USB bağlantısını kesin ve güç düğmesini basılı tutarak telefonu kapatın ve sonra yine güç düğmesini basılı tutarak telefon normal bir şekilde açın.
Kaynak: https://goo.gl/HXtqvq

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Webmaster'lığın yanında kendi açtığım web sitelerimde editörlük yapmaktayım. Teknoloji, bilim, evren ve bunlarla ilgili her türlü film, dizi, haber ve diğer içerikler ilgi alanıma girmektedir. Önemli bulduklarımı paylaşmaktan asla çekinmem, yeter ki zaman bulayım.

Yorum Yap