1. Ana Sayfa
 2. ZenFone
 3. Asus ZenFone Max Pro M1 Telefona TWRP Recovery Yükleme

Asus ZenFone Max Pro M1 Telefona TWRP Recovery Yükleme

Asus ZenFone Max Pro M1 akıllı telefonunuza TWRP yükleyerek özel romları ve modifikasyonları telefonunua kurma olanağına kavuşuyorsunuz. Sadece bununla kalmayıp çok daha gelişmiş bir Recovery elde ediyorsunuz. Faydaları; gelişmiş yedekleme, formatlama, komut gönderimi ve dahası…

Asus ZenFone Max Pro M1 Telefona TWRP Recovery Yükleme Talimatları

Lütfen Dikkat!
 • Root, bootloader kilidi açma, özel rom yükleme, özel recovery yükleme, modifiyeli dosya flaşlama, modifikasyon yükleme gibi sistem dosyalarına direkt etki eden tüm işlemler cihazınızı garanti dışı bırakır. Garantinizi geri kazanmak istiyorsanız orjinal rom’a geri dönmelisiniz.
 • Bu anlatımı kullanarak cihazınıza vereceğiniz zararlardan ötürü tüm mesuliyet size aittir!
 • Bu makalede anlatılanları uygulamadan önce mutlaka yedek alın. Nasıl yedek alacağınızı bilmiyorsanız bu linkteki anlatıma bakabilirsiniz.
 • Cihazınız herhangi bir sebeple bozulursa bu linkteki yöntemlere başvurabilirsiniz.
Gereksinimler
 • ASUS PC Link (edinmek için tıklayın, içerisindeki sürücüler için gereklidir)
 • ADB Fastboot için platform-tools arşivi (edinmek için tıklayın, telefona komut göndermek için gereklidir)
 • Sürücü imzalamasını devre dışı bırakmalıdır (nasıl yapıldığını öğrenmek için buraya tıklayın)
 • USB kablosu (Telefonunuza bilgisayardan komut göndermek için gereklidir)
 • En az %50 şarjı olan Zenfone (Düşük şarjda işlemlerin yarıda kesilmesi tehlikesi vardır)
 • Antivirüsünüzü ve antivirüs programınızda varsa güvenlik duvarınızı devre dışı bırakın (komutları yarıda keserek telefonunuzun tamamen çökmesine neden olabilir)
1. Bootloader kilidini açmalısınız. Bunun için bu linkte söylenenleri yapın.
2. Bu linkten
TWRP’yi indirin (daha güncel hali burada yayımlanmaktadır).
3. Telefonunuzu kapatıp Droidboot modunda açmalısınız. Bunun için telefonunuz kapalıyken ses yükseltme ve güç tuşlarını basılı tutun. Telefonunuz Droidboot modunda açılacaktır.
4. Gereksinimlerden edindiğiniz platform-tools arşivini bir klasöre çıkarın. İndirdiğiniz TWRP dosyasının adını recovery olarak değiştirin (uzantısıyla birlikte recovery.img olacaktır). Bu dosyayı platform-tools klasörünün içine atın.
5. platform-tools klasörünün içindeyken, klavyenizden SHIFT tuşunu basılı tutarak, klasörün içinde boş bir alana farenizin sağ tuşuyla tıklayıp “Komut penceresini burada aç“ı seçin. Açılan komut penceresine aşağıdaki komutu girin:
fastboot flash recovery recovery.img
6. Bu komutu girdikten telefonun USB bağlantısını kesip güç düğmesini basılı tutarak telefonunuzu kapatın. Daha sonra ses kısma ve güç tuşlarını basılı tutarak Recovery modunu açın. TWRP ekranıyla karşılaşırsanız işlem başarılı oldu demektir.
Kaynak: https://goo.gl/Mg8Ao3
Yorum Yap

Yazar Hakkında

Webmaster'lığın yanında kendi açtığım web sitelerimde editörlük yapmaktayım. Teknoloji, bilim, evren ve bunlarla ilgili her türlü film, dizi, haber ve diğer içerikler ilgi alanıma girmektedir. Önemli bulduklarımı paylaşmaktan asla çekinmem, yeter ki zaman bulayım.

Yorum Yap