1. Homepage
 2. Telefon & Tablet
 3. ASUS ZenFone Serisi için Android 6.0 Beta Test Süreci Başlatıldı

ASUS ZenFone Serisi için Android 6.0 Beta Test Süreci Başlatıldı

Google’ın 2015 yılının Mayıs ayında duyurusunu yaptığı ve Ekim ayında dağıtımına başladığı Android 6.0 Marshmallow, sistem güncellemesi olarak firmalar tarafından kendi telefonlarına uyarlanarak yavaş yavaş güncellemelerle ayrıca dağıtılmaktadır.
Bildiğiniz üzere ASUS, ikinci ZenFone serisine yeni güncellemeyi vermeyi planlamaktadır. Güncellemeyi vermeyi planladığı ASUS ZenFone telefonları arasında ZenFone 2 ZE551ML/ZE550ML, ZenFone 2 Laser, ZenFone Zoom gibi modeller yer alıyor. Tam listeyi görmek için buraya tıklayın.
Android-6.0-Marshmallow
ASUS yeni güncellemeyi dağıtmadan önce beta test sürecini başlattı. Bu süreçte ZenFone 2 (ZE551ML ile ZE550ML), ZenFone 2 Laser (ZE500KL, ZE550KL, ve ZE601KL) ve ZenFone Zoom (ZX551ML) modelleri için Beta Tester alımı yapmaya başladı.
Beta Tester olmanız için bazı önkoşulları yerine getirmeniz gerekmektedir. Öncelikle TW (Tayvan) SKU koduna sahip ZenFone‘a sahip olmalısınız. ZenTalk’daki resmi Beta Tester alımına dair konuya bizzat kendi profilinizle katılmalısınız. İlgili konuya telefonunuzun IMEI ve seri numarasını bildirmelisiniz. Beta Tester alımı Şubat ayının sonuna kadar devam edecektir.
Konuyla alakalı ZenTalk Tayvan bölgesine ait ekran görüntüleri aşağıdaki gibidir:
ASUS ZenTalk Tayvan forumu: www.asus.com/zentalk/tw/portal.php
Kaynak: asus-zenfone.com/2016/01/android-marshmallow-beta-test-starts.html

Write a Comment

About Author

Webmaster'lığın yanında kendi açtığım web sitelerimde editörlük yapmaktayım. Teknoloji, bilim, evren ve bunlarla ilgili her türlü film, dizi, haber ve diğer içerikler ilgi alanıma girmektedir. Önemli bulduklarımı paylaşmaktan asla çekinmem, yeter ki zaman bulayım.

Write a Comment

Comments (27)

 1. Zenfone 2 icin 6.0 Turkiye ‘ye tam olarak ne zaman gelir sizce?

 2. Asus zenfone selfie icin android 6 surumunun net tarihi bellimi? Guncelleme Ne zaman gelir? Bi bilginiz varmi? Tewekkurler

 3. zenfone 2 android 6.0betayı nerden indiricez

  • Furkan Güneş

   Açıktan indirmek için link paylaşmaz Asus. Beta sürecine dahil olmanız lazım ki size beta indirme linkini email veya forum özel mesajı yoluyla yollasın. İsterseniz bekleyin, beta tester’lardan biri indirme linkini açıktan paylaşırsa oradan indirirsiniz.

   • Peki nasıl dahil olcaz beta sütecine açık bir şekilde anlatırmısınız

    • Furkan Güneş

     Asus beta testçileri sadece Tayvan forumunundan alıyor. Kaynaktan haberi aktarırken gördüğüm tüm detayları makaleye yansıtmaya çalıştım. Daha fazlasını bende bilmiyorum. Kaynakta beta alımının yapıldığı konuya link verilmediği için ben aradım ancak bende bulamadım. ZenTalk Tayvan forumunda araştırma yapmak lazım alımları bulmak için. Daha sonra iş burada da bitmiyor. Telefonu TW sku destekleyecek hale getirmek gerekiyor. Bunun için TW güncelleme dosyasının içindeki recovery’yi flaslamak yetiyor, daha sonra TW güncellemesini adb sideload ile yükleyebilirsiniz. Bundan sonrası bahsettiğim alımın yapıldığı konuya makalede belirtilen bilgilerle başvurmaktır.
     Bence isteyen bu zahmete girebilir ancak değmez. İlerleyen günlerde beta testçiler link halinde paylaşabilir. Ondan faydalanabilirsiniz. Geçmişte böyle paylaşımlar oldu, yine olabilir.

     • Beta testçiler link paylaşırsa sitede konu olarak açarmısınız ?

     • Furkan Güneş

      Blogda konu yoktur, konu forumlarda olur. Konu yerine makale sistemi mevcuttur. Böyle bir paylaşımın haberini alırsam mutlaka paylaşırım.

 4. Yeni bir lollipop faciasiyla karşı karşıyayız 🙂

 5. Güncelleme işi yatar çünkü Tayvan’da 6.4 şiddetinde deprem oldu yerin 10mt altında.

 6. 5 years ago

  Cihaz servis dışı kalma ihtimali var mı.?

 7. Şimdi bu işlemi anlamadım telefon hizlaniyomu ne oluyo nasıl yapılıyo

  • Furkan Güneş

   Hayır, yeni işletim sistemini üyelerin kendi telefonlarında test edip Asus’a bilgi vermeleri sağlanıyor. Bu sayede işletim sisteminin hataları tespit edilip giderilerek güncelleme şeklinde tüm kullanıcılara dağıtılıyor.

 8. asus zenfone 4 5 6 şimdiden unuttu galiba . hic değilse android 5.1 verseler bari.

  • 5 years ago

   Kardeş adamlar zenfone 2 ye 1 senedir bekliyoruz android 5.1 vermediler sen zenfone 5 bekliyorsun hata yapıyorsun bence bekleme 🙂

 9. Yani ben Türkiye’den aldığım telefon ile katılabilir miyim?

  • Furkan Güneş

   Tayvan SKU koduna dönüştürüp katılabilirsiniz. Yalnız cihazın sisteminde bu değişikliği yaparsanız garantinin iptal olma olasılığı da var.

 10. Rambo, lolipop 40.87 guncellemesine uyumlu xposed modulu cikti mi?Neredeyse butun xposed modullerini yukledim ama ya bootlop oluyor yada twpr de xposedi kurarken error….bisi yaziyor hata veriyor ?

 11. Rambo_FT, bu siteden oldukça yararlanıyorum, size çok teşekkür ederim, eksik olmayınız…
  ..78 yüklü telefonumu her yolu denememe rağmen ..87’ye güncelleyemedim!.. Bakalım, bu yeni güncelleme nasıl olacak!.. Bekliyoruz.

 12. Zaten zenfone 5’e bile zar zor 5.0 güncellemesi verdiler 6.0 vermelerini beklemiyoruz.Ama daha stabil ve sorunsuz bir 5.0 güncellemesi verselerdi iyi olurdu.

 13. Bu zenfone 4 5 6 için geçerli midir hocam

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.