1. Homepage
  2. Telefon & Tablet
  3. ASUS ZenFone Zoom'un Fiyatı Belli Oldu!

ASUS ZenFone Zoom'un Fiyatı Belli Oldu!

ASUS’un dünyanın en ince optik kameraya sahip akıllı telefonu sloganıyla ürettiği ASUS ZenFone Zoom’un fiyatı, Hindistan’a satışa çıkınca belli oldu.
ASUS ZenFone Zoom tüm özelliklerine daha önceki bir makalemde yer vermiştim. Bugün ise Hindistan’da satışa çıkan ve yakında Türkiye‘de de satılması beklenen telefonun fiyatına değineceğim.
ASUS ZenFone Zoom, Hindistan’da aslında 22 Ocak 2016 tarihinde satışa çıktı. Makalesini ise bugün yazmam nasip oldu.
ASUS ZenFone Zoom, Hindistan’da 37,999 Hindistan Rupeesi fiyatıyla satışa çıktı. Bunun TL karşılığı yaklaşık olarak 1,632 liradır. Ayrıca ZenFone Zoom 128GB hafızaya sahip modeli ise 39,999 Hindistan Rupeesi fiyatıyla satışa çıktı. Bunun da TL karşılığı yaklaşık olarak 1,718 liradır. Tabii bunlar ham fiyatlardır.
Özetle:
ASUS ZenFone Zoom: 37,999 Hindistan Rupeesi -> Yaklaşık 1,632 TL
ASUS ZenFone Zoom 128GB: 39,999 Hindistan Rupeesi -> Yaklaşık 1,718 TL

ASUS ZenFone Zoom, Türkiye’de Tahminen Kaç Liraya Satışa Çıkar?

Telefonun Hindistan’daki fiyatının birebir TL karşılığı ile satılacağını sanmıyorum. Üzerine bir miktar ekleme yapılabilir veya diğer ZenFone’lardan pahalıya geleceği için özelliklerinden bir kısmı kırpılarak biraz daha uygun fiyatlardan satışa çıkabilir.
Şu duruma baktığımda benim gözümde ASUS ZenFone Zoom, Türkiye’de 1599 TL fiyat etiketiyle ASUS Mağazasında satışa sunulabilir.

ASUS ZenFone Zoom Türkiye’ye Ne Zaman Gelecek?

Herkesin aklındaki diğer soru ise bu telefonun Türkiye’ye ne zaman geleceği ile ilgilidir. Bununla ilgili net bir tarih olmasa da, Asus’un önceki satış politikarına bakıp fikir yürütebiliriz. Zira Asus ZenFone 2, Tayvan’da satışa çıktıktan 3 ay sonra Türkiye’de satışa çıktı. Bu olabilecek en fazla gecikme olarak görünüyor.
Bu şekilde baktığımızda 2016 yılının Ocak ayında satışa çıkan ASUS ZenFone Zoom, en geç Mayıs ayında raflarda yerini alacak gibi görünüyor.

Write a Comment

About Author

Webmaster'lığın yanında kendi açtığım web sitelerimde editörlük yapmaktayım. Teknoloji, bilim, evren ve bunlarla ilgili her türlü film, dizi, haber ve diğer içerikler ilgi alanıma girmektedir. Önemli bulduklarımı paylaşmaktan asla çekinmem, yeter ki zaman bulayım.

Write a Comment

Comments (4)

  1. Donanımsal açıdan karşılaştırmak gerekirse peki ? İşlemci yönünden ayrılıyor mesala genel bir karşılaştırma yapmak gerekirse üstün çıkan taraf Zoom oluyor sanırım sizin yorumunuz nedir

  2. Zenfone Selfieyle karşılaştırmasının ufak bir yorumunu yapar mısınız ? Artı yönleri ve eksi yönleri neler acaba?

    • Furkan Güneş

      Selfie ile benzer özellikleri mevcut. Ancak arka kamerada optik görüntü sabitleyici ile Zoom ön plana çıkarken, 13 MP ön kamerasıyla Selfie ön plana çıkmaktadır. Eğer fotoğrafçılıkla meşgulseniz Zoom, selfie ile meşgulseniz Selfie öneririm.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *