İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Geliştiriciler için
  3. ASUS ZenFone'lar için Android USB Sürücüsünü Yükleme Rehberi

ASUS ZenFone'lar için Android USB Sürücüsünü Yükleme Rehberi

ASUS ZenFone’larda bootloader kilidi açma, root yapma, TWRP yükleme, orjinal rom flashlama gibi DroidBoot veya Recovery üzerinden yapacağınız işlemler ASUS Android USB sürücülerini gerektirmektedir. Bu yazımda sizlere bu sürücüleri nasıl yükleyebileceğinizi gösterdim.

ASUS ZenFone’lar için Android USB Sürücüsünü Yükleme Rehberi

Her şeyden önce  ASUS PC Link’i mutlaka yükleyin. Biz, PC Link’te olmayan ve bilgisayarınızın tanımadığı sürücüleri yükleyeceğiz: ASUS PC Link Bağlantısı Nasıl Kurulur? | Anlatım
Telefonunuz DroidBoot veya Recovery modundayken Bilgisayarım’a sağ tıklayıp Özellikler’e girin. Oradan Aygıt Yöneticisini bulup üzerine tıklayın. Aygıt Yöneticisi açıldığında, eğer içerisinde ünlem işaretli bir sürücü varsa biz bunun üzerinden işlem yapacağız. Amacımız, eksik sürücüleri manüel yoldan tamamlamaktır.
1. ASUS-Android-Suruculeri.zip arşivini indirip, içindekileri masaüstünde ASUS-Android-Suruculeri adında klasör oluşturup, bu klasörün içine atın.
2. Windows masaüstündeki Bilgisayarım‘a sağ tıklayıp Özellikler‘e girin. Oradan Aygıt Yöneticisini bulup üzerine tıklayın. Aygıt Yöneticisi açıldığında, içerisinde aşağıdaki ekran görüntüsüne benzer şekilde ünlem işaretli bir sürücü görmelisiniz (ASUS Android Bootloader Interface):
 
asus android usb surucusu 1
3. Bu ünlem işaretli sürücü üzerine farenizle sağ tıklayıp Sürücüyü Güncelleştir‘e girin. Ardından önünüze sürücü yükleme penceresi çıkacaktır. Sürücü yazılımı için bilgisayarımı tara seçeneğine tıklayın. Sonraki pencerede Bu konumda sürücü ara yazısının altındaki Gözat… üzerine tıklayın. Ardından masaüstündeki ASUS-Android-Suruculeri klasörünüzü bulup seçin.
asus android usb surucusu 2
4. Alt klasörlerle birlikte seçeneğinin aktif olmasına dikkat edip İleri üzerine tıklayın. Sürücü yüklenecektir ve yüklendiğine dair temsili ekran görüntüsü şu şekildedir:
asus android usb surucusu 3
Bu kadar. Artık eksik sürücü yüklenmiş ve çalışır vaziyettedir.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Webmaster'lığın yanında kendi açtığım web sitelerimde editörlük yapmaktayım. Teknoloji, bilim, evren ve bunlarla ilgili her türlü film, dizi, haber ve diğer içerikler ilgi alanıma girmektedir. Önemli bulduklarımı paylaşmaktan asla çekinmem, yeter ki zaman bulayım.

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. rambo_ft_avatar
    1 sene önce

    Windows aygıtınızın sürücü yazılımını bulamadı ibaresiyle karşılaşıyorum. Çözümü nedir ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.