1. Ana Sayfa
 2. Telefon & Tablet
 3. Asus'tan iPhone 7'ye Göndermeler!

Asus'tan iPhone 7'ye Göndermeler!

iPhone 7’nin tanıtılmasının ardından Asus iki adet twit yayımlayarak Apple’a göndermelerde bulundu.
Apple 7 Eylül’de San Francisco’da düzenlediği etkinlikte tanıttığı iPhone 7 modelleri uzun bir süre gündemden düşmeyecek gibi gözüküyor.
Tasarım tarafında çok büyük yeniliklere sahip olmayan iPhone 7, bu konu da bolca eleştiri alacak gibi gözüküyor. Bu bağlamda ilk Apple’a ilk taş atan firma ise Asus oldu.

iPhone 7 Tasarımına Asus Gönderme Yaptı!

Apple iPhone 7 modellerinde anten çizgilerini incelterek daha şık bir tasarıma sahip olduğunu belirtti. Özellikle simsiyah modelde nerdeyse hiç gözükmeyen anten çizgilerine Asus, Twitter üzerinden gönderme yaptı.
iphone-7-asus
Anten evrimi başlıklı yazısında iPhone 5s, iPhone 6 ve iPhone 7 görülürken gelecekteki görünmez antenli model yerine kendi amiral gemileri ZenFone 3 Deluxe modelini koyarak iPhone 7’nin anten çizgilerine taş atmış oldu.
Bir başka tweetinde ise iPhone 7’de yer almayan 3.5 mm’lik kulaklık girişine gönderme yapan Asus, iPhone 7’ye satan ilk firma oldu ancak son olmayacağı kesin.
asus-iphone-7
Kaynak: shiftdelete.net/iphone-7-ye-ilk-tas-asus-dan-geldi-75161

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Webmaster'lığın yanında kendi açtığım web sitelerimde editörlük yapmaktayım. Teknoloji, bilim, evren ve bunlarla ilgili her türlü film, dizi, haber ve diğer içerikler ilgi alanıma girmektedir. Önemli bulduklarımı paylaşmaktan asla çekinmem, yeter ki zaman bulayım.

Yorum Yap

Yorumlar (5)

 1. rambo_ft_avatar
  4 sene önce

  Zenfone 5 de Zenfon 2 de var elimde. yanında da iPhone 6 var. 5 ve 6 yı sürekli kullanıyorum Zenfone 2 babamda…
  Sonuç şu aktif çalışan iPhone 6 ne kadar iyiyse Zenfone 5 o kadar tersi durumda. Birşeyle dalga geçerken önündekine bakmak lazım. Tamam ikisi ayrı dünyaların cihazları ama olsun. Şunu Samsung yapsa anlarım, Huawei yapsa yine anlarım Çin’in en iyi markaları. Ama Asus yapmasın.
  Bunla uğraşacağına güncellemelerle uğraşsın düzgün çıkartsın. Beni root, downgrade onla bunlar uğraştırmasın (:

 2. rambo_ft_avatar
  4 sene önce

  Yukarıdaki cevap son derece haklı. Bir Marshmallow 6’ya geçilemedi. Geçse de geri aldı. Zaten bir daha asla almam, marshmallow’a da update etmem.
  Öyle lolipopta kalsın.
  İlk önce aynada kendine bak sonra başkasını kötüle..
  Telefonumun kapağı her açılmada mikro çatlaklarla kırılmaya başladı böyle salaklık olur mu?

 3. rambo_ft_avatar

  Hahahha android 6 güncellemesini 7 ayda zor veren oda sorunlu şekilde verip şikayetler üzerine lolipopa geri dönüşü yayımlayan asusmu her hafta tüm dünyadaki apple ürünlerine aynı anda güncelleme veren kalitesi ve hızıyla nam salmış apple mi kafa tutuyor :)) yahu sizin 4 gb ramla yaptığınızı 5s 1 gb ramla fark atarak yapıyor zen 2 4gb ramli olanı ile 4 sene önce cıkan 5s i kapıştırdm 4 sene önce cıkan tel zen 2 4gb ramli olana fark attı 2.6 kat daha hızlı cıktı siz düşünün asus pc de iyi ama mobilede sıfır

  • rambo_ft_avatar

   Asus, önceki seri olan ZenFone 4/5/6 için Lollipop güncellemesini sunduğunda da geri dönmek isteyenler için versiyon düşürücü güncellemeleri yayınlamıştı. Bu sayede kullanıcılar Lollipop’tan memnun kalmaz ise root ile uğraşmadan direkt KitKat’a dönebiliyordu.
   Aynı alışkanlığı devam ettiren Asus, ZenFone 2 kullanıcıları için de versiyon düşürücü güncellemeleri yayınladı. Bunu şu şekilde okursanız hata ederseniz: “Asus başarısız Marshmallow güncellemesinden kullanıcıları kurtarmak için böyle bir yola başvurdu.”
   Bu yanlış algıdır. Doğrusu yukarıda söylediğim gibidir.
   orda yazıyor tabi sırdan bir iphone kullanıcısı başlıktan başka bir şey okumadığı için

   • rambo_ft_avatar

    kardeşim asus zenfone 4/5/6 modellerine halen daha ota üzerinden android 5.0 güncellemesini veremedi manuel yapıyorsun güncellemeyi rezalete bakarmısın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.