1. Ana Sayfa
  2. Son Gelişmeler
  3. ASUS'tan Oyunculara Özel Telefon Geliyor!

ASUS'tan Oyunculara Özel Telefon Geliyor!

Oyunculara yönelik akıllı telefon piyasası gittikçe kızışıyor. Rakiplerinden geride kalmak istemeyen ASUS’ta yeni bir oyunculara yönelik akıllı telefon çıkarma yolunda. Üstelik tanıtım tarihi şimdiden belli gibi!
ASUS, oyuncu odaklı Republic of Gamers (ROG) markasını taşıyacak olan akıllı telefonu ile Razer Phone, Xiaomi Black Shark ve ZTE Nubia Red Magic modellerine meydan okumaya hazırlanıyor. İddialara bakılırsa merakla beklenilen ASUS ROG oyun telefonu ile buluşmaya çok az kaldı.

ASUS’tan Oyunculara Özel Telefon Geliyor!

İlk olarak ASUS CEO’su Jean Shen tarafından geleceğine dair ipucu verilen ASUS ROG oyun telefonu, 5-9 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan Computex etkinliğinde tanıtılabilir. Şirket içi bir kaynaktan alındığı belirtilen bu bilgi, tabii ki mobil oyuncuları yakından ilgilendiriyor.
Oyun telefonunun teknik özellikleri şu an için belirsiz. Öte yandan, gelebilecek bazı belli başlı özellikleri şimdiden tahmin etmek hiç de güç değil. Şu an piyasadaki en güçlü çipset olan Qualcomm Snapdragon 845 büyük ihtimalle cihazdaki yerini alacaktır. 8 GB RAM de akıcı oyun deneyimi için olmazsa olmaz.
Cihazın güçlü bir ekran sunması albenisi tabii ki artırabilir. Oyun monitörleri konusunda başarılı işler çıkartan şirket, akıllı telefonunda 120 veya 144 Hz tazeleme oranı sunarak dikkat çekebilir. ASUS Aura aydınlatma teknolojisini bu cihaza da getirir ve hatta diğer cihazlarla senkronizasyon konusunu da sağlarsa göze hitap etme konusunda da önemli bir adım atabilir.
Cihazın satış başarısı elde etmesi için fiyatlandırma konusuna da büyük önem vermesi gerektiğini söyleyebiliriz. Ne de olsa birçok insan oyun telefonu tercih etmiyor. PUBG Mobile gibi oyunlar ise telefonlara bindirdiği yük ile güçlü donanım ihtiyaçlarının karşılanmasını gerektiriyor. Yani esas hedef kitle bu tarz oyunları gittiği her yere götürmek isteyenler olacak.
ASUS’un birçok oyun odaklı uygulama ve yeteneği de cihazına ekleyeceğini tahmin edebiliriz. Bakalım şirket, PC oyunculuğundaki deneyimini akıllı telefonuna da başarılı bir şekilde aktarabilecek mi?
Kaynak: https://goo.gl/KgD2Mb

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Webmaster'lığın yanında kendi açtığım web sitelerimde editörlük yapmaktayım. Teknoloji, bilim, evren ve bunlarla ilgili her türlü film, dizi, haber ve diğer içerikler ilgi alanıma girmektedir. Önemli bulduklarımı paylaşmaktan asla çekinmem, yeter ki zaman bulayım.

Yorum Yap