1. Homepage
  2. Marvel Evreni
  3. Avengers Endgame Yönetmenleri “Gişe Başarısı Hayal Kırıklığı”

Avengers Endgame Yönetmenleri “Gişe Başarısı Hayal Kırıklığı”

avengers-endgame-gise-basarisi

Marvel‘ın yıllar süren film serisini etkileyici şekilde noktalayan Avengers: Endgame filminin yönetmenlerinden sitem: “Gişe başarısı bizim için hayal kırıklığı oldu“.

Avengers: Endgame’in Gişe Başarısı Hakkında

Marvel, 22 filmlik serisinde son olarak Avengers: Infinity War‘u geçen yıl vizyona, hayranların beğenisine sunmuştu. Filmin hayranı olsun, olmasın hemen herkes filmi çok sevmişti.

Infinity War filminden sonra, geriye serinin son bir filminin kaldığını belirten Avengers yönetmenleri Anthony Russo ve Joe Russo, son film ile 22 filmlik seriye etkileyici bir şekilde son vereceklerini belirtmişlerdi.

Son film, bir önceki filmde yaşanan dramatik son yüzünden özellikle Marvel hayranları tarafından sabırsızca beklenmeye başlandı. Film hakkında sayısız teori öne sürüldü. Son filmin ismi bile aylar sonra açıklandı. Filmin ismi Avengers: Endgame olarak açıklandıktan sonra Avengers yönetmenleri “Filmin ismi bile spoiler (sürprizbozan) içermektedir. Amacımız olabildiğince az spoiler verip, merakı arttırmak ve her şeyi sadece filmde göstermek” açıklamasında bulundular.

Yönetmenlerin bu hamleleri ve açıklamaları son filmin etkisini hayranlar üzerinde daha da arttırdı ve beklentiler nirvanaya ulaştı. Filmin fragmanı bile filme dair çok ama çok az ipucu vermekteydi.

Avengers: Endgame Türkçe Altyazılı Son Fragman

Gün gelip çatınca, film ülkelerde vizyona girmeye başlayınca ve filmi ilk izleyenlerin kusursuza yakın olumlu tepkisiyle karşılaşınca milyonlar filmi izlemek için resmen dakikaları saydı. Avengers: Endgame, 3 günde toplam 1.2 milyar dolar gişe hasılatı yaparak rekor kırdı.

Avengers Endgame Yönetmenleri “Gişe Başarısı Hayal Kırıklığı”

Birçok haber sitesinde ve sosyal medyada filmin gişe başarısı konuşuldu. Bu konu üzerine Avengers: Endgame yönetmenlerinden Antony Russo şöyle bir değerlendirmede (daha doğrusu sitemde) bulundu:

Eğer dürüst olmam gerekirse filmin gişede bu kadar başarılı olmasından ötürü biraz hayal kırıklığı yaşadığım. Gişe başarısı öyle bir noktaya ulaştı ki, herkes sadece bunu konuşuyor. Bize göre filmin en ilginç yanı bu değil.”

Antony Russo

Diğer yönetmen olan Joe Russo ise şu sözlerle tepkisini gösterdi:

Bizim için işin hikaye yanı da çok önemli. Bu filmlerin büyük bir sektör olduğunun farkındayız. O yüzden gişede başarılı oldu mu, rekor kırdı mı, bir önceki filmi geçti mi gibi soruların sorulacağının farkındayız. Elbette filmin gişe rekoru kırmasını istiyorduk. Çünkü bu da başka bir hikaye yaratıyor. Öte yandan Amerika’da da büyük ilgi görsün istedik. Geçen sene rekoru Infinity War ele geçirmişti. Eğer Endgame onu geçemeseydi film bazıları tarafından büyük bir başarısızlık olarak görülecekti. Böyle bir filmin bu tarz bir beklentiyle çekiliyor olmasını garip bulmadan edemiyoruz.

Joe Russo

Her ne kadar yönetmenlerin istediği gibi filmin kalitesinden sanıldığı kadar bahsedilmese de, filmin Avatar‘ın toplam 2.7 milyar dolarlık rekorunu egale ettikten sonra yine bu yönünün konuşulacak olması oldukça olağan bir durum olacaktır.

Write a Comment

About Author

Webmaster'lığın yanında kendi açtığım web sitelerimde editörlük yapmaktayım. Teknoloji, bilim, evren ve bunlarla ilgili her türlü film, dizi, haber ve diğer içerikler ilgi alanıma girmektedir. Önemli bulduklarımı paylaşmaktan asla çekinmem, yeter ki zaman bulayım.

Write a Comment