1. Ana Sayfa
 2. Alışveriş
 3. Bilgisayar için Mouse Satın Alma Rehberi

Bilgisayar için Mouse Satın Alma Rehberi

mouse-satin-alma-rehberi

Mouse (Fare) satın alma rehberi – En iyi mouse hangisidir? En ucuz mouse iyi midir? Hangi mouse alınmalı? İhtiyacınıza göre satın alabileceğiniz mouse satın alma rehberini sizler için yazdım.

Bu rehberi hazırlarken, Hepsiburada.com’un bugün itibariyle satışta olan mouse’ları baz aldım.

Rehberde yer alan mouse’ların satış sayfasına ulaşmak için resimlerin üzerini tıklatın.

Mouse Satın Alma Rehberi Bölümleri:

 


 

İçindekiler

Mouse’larda bazı teknik terimlerin açıklamaları

Bir mouse almaya karar verdiğinizde bazı terimlerle karşılaşırsınız. Sizler için bunları açıkladım.

DPI (Dots Per Inch): Mouse’un hangi aralıkları algıladığını anlatır. DPI miktarı arttıkça, mouse en küçük hareketleri bile algılar. DPI azaldıkça küçük hareketler algılanmaz, daha fazla hareket gerekir mouse’un algılama yapabilmesi için. 800 DPI ise mouse’lar için standarttır. DonanımHaber Forumunda bir üye güzel bir şekilde olayı açıklamış:

1- Düşük DPI – Yüksek Sensitivity => örnek: |__________|_______x____|__________|

2- Yüksek DPI – Düşük Sensitivity => örnek: |___|___|___|___|___|___|___|___|___|

Eğer mouse hızınızı bir standarta oturttuysanız, yukarıdaki iki durumda da mouse’un hareket hızı aynı şekilde ayarlanabilir. Ama tercih edilmesi gereken her zaman 2. seçenektir çünkü düşük DPI kullanırken (1. seçenekte) aradaki X noktasına mouse imlecini götüremezsiniz. Ancak yüksek DPI kullanırken (2. seçenekte) çizgi aralıkları daha kısa olduğu için aradaki hedeflere ulaşabilirsiniz.

Biraz karışık oldu sanırım, ama özetle:

Yüksek DPI her zaman iyidir. Eğer yüksek DPI’da mouse’unuz çok hızlı hareket ediyorsa (ki etmesi normal) oynadığınız oyunun ya da Windows’un mouse hassasiyetini (sensitivity) düşürmeniz yeterli olacaktır.

Unifying alıcı: Genellikle Logitech mouse’larda karşımıza çıkar, Unifying uyumlu cihazlarda çalışır. Açıklaması ise şudur: Diyelim ki mouse’unuz dışında bluetooth alıcıları olan başka bileşenler de kullanıyorsanız bu unifying alıcı sayesinde hepsini bir alıcıda toplayabiliyorsunuz, böylece USB işgalinin önüne geçmiş oluyorsunuz. 1 USB alıcı ile 10 cihazı bağlayabiliyorsunuz. Bunun nasıl yapıldığı, ürünü satın aldıktan sonra kendi kullanım kılavuzunda detaylıca yazar.

Lazer, Optik, Blue-Track, V-Track, F-Track vb. algılayıcılar: Eskiden mouse’ların altında top vardı ve topun zemindeki hareketine göre mouse işaretçisi hareket ediyordu. Bu teknolojinin yerini yıllar önce lazer teknolojisi aldı, lazerin zemindeki yansımasına göre mouse işaretçisi hareket ediyor. Ancak yıllar geçtikçe ve mouse üzerinde rekabet arttıkça bu teknoloji de çeşitlendi. Bazı firmalar kendi optik algılayıcısını oluşturdu, bazıları ise bilinen optik algılayıcıları geliştirdi. Algılayıcıları kağıt üzerinde kıyaslamak zor ancak birebir test edilerek hangisinin daha iyi olduğu anlaşılabilir.

Tuş Sayısı: Hiçbir ek özelliği olmayan standart bir mouse’un sadece 2 tuşu vardır: Sağ ve sol tuşlar. İki tuşun arasına tekerlek konsa bile tuş sayısı yine ikidir. Ancak artık tekerleğin üzerine basıldığında bir tık oluşturarak üçüncü tuşa dönüştüğü mouse’lar standart haline geldi. Bazı mouse’ların ortasında tekerler yerine üçüncü bir tuş bulunur. Üç tuş ve tekerleğin yanına iki tuş daha eklenmektedir, bunlar da genellikle sayfalar arası gezintide İleri-Geri görevi görür. Böylece tuş sayısı beşe çıkar. Bu da artık standartlar arasında yerini aldı. Ancak özellikle oyunlarda daha fazla tuş ihtiyacını karşılayan, klavye üzerindeki tuş yükünü üstlenen mouse’larda, daha fazla ek tuş bulunmaktadır. Ne kadar tuş istediğiniz size kalmış.

Nano, micro alıcı: Bilgisayarınıza takdığınız alıcıdır ve “nano”, “micro” kelimeleri boyutunu ifade eder. “nano” ile nitelenenler daha küçük olurlar.

Wireless, Bluetooth, Kızılötesi alıcılar: Hepsinin çalışma mantığı aynıdır, mouse’u kablosuz kullanmanızı sağlar. Ancak burada önemli olan sinyal karışıklığına neden olmadan, akıcı bir şekilde mouse’u kullanmaktır. O yüzden bilgisayarınızda ve bilgisayarınızın bulunduğu ortamda en az bulunan bağlantı türünü seçmenizi öneririm. Bu sayede sinyal karmaşıklığından mouse’unuz sıyrılmış olur. Sırasıyla kızılötesi, bluetooth ve wireless alıcıları olan mouse’ları tercih etmeniz faydanızadır.

Kablosuz çalışma mesafesi: Mouse’u alıcısından ne kadar uzakta kullanabilirsiniz? Bu sorunun cevabıdır verilen mesafeler. Genellikle 10 metre mesafeye kadar mouse’lar kullanılabilmektedir.

Kablolu, kablosuz mouse’lar: Kablolu mouse’lar eskiden beri var olan mouse’lardır. Kablosuzlara göre çok önemli avantajları vardır: Hızlı tepki ve yüksek performans. Kablosuz mouse’larda bu performansı yakalamak için daha yüksek teknolojilerin kullanılması gerekiyor ancak yine de kabloludaki gibi performans elde edemiyorsunuz. Kablosuz mouse’lar da alıcıları bilgisayara takılarak arada kablo olmaksızın kullanılıyor. “Zaten mouse’u bilgisayarın yanında kullanıyorum, ne gerek var kablosuz olmasına?” diye düşünebilirsiniz. Eğer sürekli aynı masada sabit olarak kullandığınız masaüstü bilgisayarınız varsa bir yere kadar haklısınız. Ancak hem kablo karmaşasından kurtulmak (ki bu bilgisayarların en büyük dezavantajlarıdır her zaman) hem de mouse’u özgürce farklı ortamlarda ve zeminlerde kullanmak için (özellikle laptop sahipleri için) kablosuz mouse daha mantıklıdır.

Pilli, şarjlı, pilsiz mouse’lar: Kablosuz mouse’lar doğal olarak enerji ihtiyacını pilden karşılar. O yüzden tüm kablosuz mouse’larda pil vardır. Bazılarında AA pil bazılarında AAA pil kullanılmaktadır. Bazı mouse’lar ise şarjlı piller kullanabilmektedir. Bu mouse’un şarj edilebildiğini gösteriyor. Pilsiz mouse’lar ise kablolu mouse’lardır.

Sağ ele uygun, sol ele uygun, her iki ele uygun mouse’lar: Mouse’lar genellikle sağ elle kullanılır. Ancak siz sol elle kullanmak istiyorsanız, özellikle sol el veya her iki el için tasarlanmış mouse’lara bakmalısınız.

2X, 3X tıklama tuşu: Bilgisayarda uygulamalar, programlar, kısayollar gibi şeyler çift tıklama ile açılmaktadır. Bu işi kolaylaştırmak için bazı mouse’larda 2X veya 3X diye adlandırılan ek özel bir tuş yer alır. Bu tuşa tek bir kez bastığınız halde 2 veya 3 kere tıklamışsınız gibi görev görür. Böylece tek tıklayışla çift veya üçlü tıklayış yapmış olursunuz.

No-Lag: Genellikle kablosuz mouse’lar için kullanılır. Mouse’da yaptığınız en küçük bir işlevin gecikmesiz yerine ulaştığını anlatır. Sıfır gecikme demektir.

Tepki süresi: Genellikle “1 ms tepki süresi” şeklinde görürsünüz. Bu da mouse’daki işlevlerin yapılma süresini anlatır. No-Lag ile tepki süresi arasındaki fark şudur: No-Lag’da fonksiyonların alıcıya gecikmesiz aktarıldığı anlatılır. Tepki süresinde ise alıcıya ulaşan komutun ne kadar sürede gerçeleştirildiği anlatılır.

 


 

En ucuz mouse’u almak ne kadar mantıklı?

Piyasada binlerce mouse satılmaktadır. Ucuz mouse’lar (1-5 TL arasını kastediyorum) ise en çok çeşit barındıranlar arasında yer alıyor. Haliyle ucuz mouse bile almak isteyen birinin kafası hemen karışabilmektedir. Tüm bunlardan önce ucuz mouse alınmalı mıdır?

Ucuz mouse’lardan olabildiğince uzak durun. Çok az kullanacağınız için ucuz mouse aramayın. Zira ucuz diye alıp ayda bir kez kullandığınız o mouse’un size çektireceklerini mouse’u her kullanmak istediğinizde hatırlayacak ve psikolojik olarak mouse’dan soğuyacaksınız. Mouse’un ucuzları, gözünüzde kararsın gitsin. Emin olun, ucuz mouse’lar maliyetinin çok daha altında üretildiği için çok çeşitlidir ve çok satılmaktadır. Ancak görünümü güzel, sadece sergilemek amaçlı ucuz mouse alabilirsiniz. Ben bu makalede ucuz mouse almak isteyenlere tavsiye etmediğin için öneride bulunmuyorum.


 

En iyi Fiyat/Performans Mouse’u

Piyasada fiyat aralığı önemsenmeden, satıldığı fiyatın hakkını diğerlerinden daha iyi verebilen mouse’u size öneriyorum.

Logitech MX Master Wireless Mouse

Logitech-MX-Master-Wireless-Mouse

Mouse’lar arasında gezinirken beni kendine hayran bırakan tek mouse budur. Fiyatı dolayısıyla satın almak istemediğim mouse’dur aynı zamanda. “Bu nasıl F/P mouse, kendin bile almamışsın” diyebilirsiniz. Bir mouse’a 300 liraya yakın bir fiyat vermek istemedim. Ancak bu fiyatını haketmediğini göstermiyor. Piyasada belki de fiyatını hak eden mouse’ların benim için başında gelen yegane mouse’dur. Çok iyi bir mouse almak isteyenler için, gerçekten yıllarca kullanılabilecek kalitesiyle, tasarımıyla ve performansıyla cezbedicidir.

Logitech MX Master Wireless Mouse Öne Çıkan Özellikleri:

 • Büyük eller için tasarlanmış.
 • Biraz ağır (pil dahil 145 gr)
 • Hem kablolu hem kablosuz kullanılabiliyor (kablolunun avantajlarının yanında kablosuz da kullanılabilmesi büyük fark oluşturmuş)
 • Kablolu kullanılırken kendi kendini şarj edebiliyor (şarjlı pille tabii ki)
 • 400-1600 DPI arası hassasiyet ayarı (200’er artırılıp azaltılabiliyor)
 • Darkfield Lazer Algılayıcı sayesinde 4 milimetrelik şeffaf cam yüzey, en parlak yüzey ve en karanlık yüzey dahil tüm alanlarda hassas çalışma yeteneği (özel lazer teknolojisi sayesinde)
 • Yüksek konforlu kullanım sağlıyor, zaten özel tasarım
 • Serbest akıcılık veya standart kaydırmaya dönüştürülebilen kaydırma tekerleği
 • Baş parmak için özel tasarlanmış kaydırma tekerleği sayesinde farklı fonksiyonları daha kolay kullanabiliyorsunuz (mesela orta kaydırma tekerleği ile fotoğrafı yakınlaştırırken, sol tekerlekle fotoğrafın sağına-soluna gidip gelebilirsiniz; bu fonksiyonları istediğiniz gibi özelleştirebilirsiniz)
 • 3 farklı alıcı sayesinde 3 farklı bilgisayarda tek mouse kullanabilirsiniz. Bunun için kullanmak istediğiniz bilgisayarın numarasını mouse altından seçmeniz yeterlidir.
 • Şarj edilebilir pil ile çalışıyor.
 • Diğer özellikli mouse’lardan farklı olarak kendi özel yazılımı ücretsizdir (diğer mouse’larda 20$’dan başlayan fiyatlarla yazılımlar satılabiliyor)

Logitech MX Master Wireless Mouse HepsiBurada.com satış linki: Logitech MX Master Wireless Mouse
En Ucuz Logitech MX Master Wireless Mouse satış linki: Logitech MX Master 910-004362
Logitech MX Master Wireless Mouse resmi sayfası: MX Master Kablosuz Mouse
Logitech MX Master Wireless Mouse için gereken Logitech Options yazılımını indirin: Logitech Options


 

1-20 TL Arası En İyi Oyuncu / Normal Mouse

Oyuncular için

FG Tech Scorpion Programlanabilir 6D LOL Pro Oyuncu Mouse

FG-Tech-Scorpion-Programlanabilir-6D-LOL-Pro-Oyuncu-Mouse

 

FG Tech Scorpion Öne Çıkan Özellikleri

 • League of Legends için özel tasarım
 • Ürüne ait özel ve ücretsiz yazılım
 • Programlanabilir 5 tuş
 • Saniyede 4500 kare okuyabilen ultra hassas kırmızı algılayıcı
 • 800-2000 DPI
 • Geniş teflon ayaklar sayesine akıcı kullanım

Normal Kullanım İçin

A4 Tech G3-280A 2.4 GHz Kablosuz V-Track Usb Mouse Siyah

A4-Tech-G3-280- 2.4-GHz-Kablosuz-V-Track-Usb-Mouse-Siyah

A4 Tech G3-280A Öne Çıkan Özellikleri

 • V-Track algılayıcı sayesinde Kürklü, cam, aydınlık ve karanlık yüzeylerde kullanabilme
 • Wireless 2.4 Ghz kablosuz çalışma
 • 1000 DPI
 • 10 metreye kadar alıcıdan uzakta çalışabilme


 

20-50 TL Arası En İyi Oyuncu / Normal Mouse

Oyuncular için

Everest SGM-X7 Kablolu Oyuncu Mouse

Everest-SGM-X7-Kablolu-Oyuncu-Mouse

Everest SGM-X7 Öne Çıkan Özellikleri

 • 800-2400 DPI
 • Ergonomik tasarım
 • 2X tıklama tuşu
 • 3 farklı renk arasında sürekli değişen led ışıklandırma
 • Mouse pad hediyeli

Normal Kullanım İçin

FG Tech Estrella Pro

FG-Tech-Estrella-Pro

FG Tech Estrella Pro Öne Çıkan Özellikleri:

 • 800-1800 DPI
 • Akıllı uyku modu sayesinde 2 yıla kadar pil ömrü
 • Özel mavi sensörlü algılayıcısı sayesinde hemen her yüzeyde aynı performans
 • Geniş teflon ayaklar
 • 6 tuşlu


 

50-100 TL Arası En İyi Oyuncu / Normal Mouse

Oyuncular için

Bloody A9 Multi Core Metal Ayak Siyah Optik Oyuncu Mouse

Bloody-A9

Bloody A9 Öne Çıkan Özellikleri:

 • Arka aydınlatmalı
 • Sol tuşun 3 farklı ateş etme modu
 • 16 kademe kalibrasyon teknolojisi sayesinde tuşlara ince ayar yapabilme
 • Programlanabilir 8 tuş
 • Sarsıntı engelleyici dizayn
 • Ücretli özel yazılımı sayesinde yüksek özelleştirme
 • Metal ayaklar

Normal Kullanım İçin

Logitech M525 Kablosuz Siyah Mouse

Logitech-M525-Kablosuz-Siyah-Mouse

Logitech M525 Öne Çıkan Özellikleri:

 • Biraz küçük
 • Gelişmiş optik algılayıcı
 • 5 tuş
 • Hızlı ve normal kaydırma fonksiyonuna sahip kaydırma tekerleği
 • 1000 DPI
 • Unifying alıcı sayesinde farklı kablosuz cihazları da bağlayabilme
 • 3 yıla kadar pil ömrü


 

100-150 TL Arası En İyi Oyuncu / Normal Mouse

Oyuncular için

Bloody R8 Ghost Şarjlı Metal Ayaklı HD Optik Oyuncu Mouse

Bloody-R8-Ghost

Bloody R8 Ghost Öne Çıkan Özellikleri:

 • No-Lag
 • 1 ms tepki süresi
 • Oyuncu olmasına rağmen kablosuz olması ve kablolu kadar iyi işlemesi
 • Hem kablolu hem kablosuz kullanabilme
 • Şarjlı pil ve kendi kablosunu kullanarak mouse’u şarj edebilme
 • Ücretli özel yazılımı sayesinde yüksek özelleştirme
 • 3 modlu tuş (Core1, Core2, Ultra Core 3)
 • Kablosuz sinyal koruma teknolojisi
 • Metal ayaklar
 • Otomatik imleç dengeleyici sayesinde head-shot kolaylığı (FPS oyunları için)

Normal Kullanım İçin

Logitech Marathon M705 Mouse

Logitech-Marathon-M705

Logitech Marathon Öne Çıkan Özellikleri:

 • Gelişmiş lazer algılayıcı sayesinde her yüzeyde kullanabilme
 • 6 tuş
 • Hızlı ve normal kaydırma fonksiyonuna sahip kaydırma tekerleği
 • 1000 DPI
 • Unifying alıcı sayesinde farklı kablosuz cihazları da bağlayabilme
 • 3 yıla kadar pil ömrü
 • Elden kaymasını engelleyen özel tasarım


 

150-250 TL Arası En İyi Oyuncu / Normal Mouse

Oyuncular için

Logitech Proteus Core G502 Kablolu Oyuncu Mouse

Logitech-G502

Logitech Proteus Core G502 Öne Çıkan Özellikleri:

 • Gelişmiş optik algılayıcı sayesinde her yüzeyde aynı yüksek performans (özel yazılımla kontrol ediliyor)
 • 5 tane 3,6 gramlık taşın yerini değiştirerek veya eksilterek mouse’un dengesini ve ağırlığını dilediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.
 • 11 programlanabilir tuş
 • 200-12000 DPI
 • Hızlı ve normal kaydırma fonksiyonuna sahip kaydırma tekerleği
 • 1 ms tepki süresi

Normal Kullanım İçin

Logitech MX Anywhere 2

Logitech-MX-Anywhere-2

Logitech MX Anywhere 2 Öne Çıkan Özellikleri:

 • Biraz küçük
 • Unifying alıcılı
 • Darkfield lazer algılayıcı sayesinde her yüzeyde kullanabilme
 • Şarjlı olarak çalışmakta
 • Kablolu ve kablosuz kullanabilme
 • 3 farklı cihazda kullanabilme

Not: Mouse’u, fiyatı 250 TL’yi biraz geçkin olmasına rağmen bu aralığa koymamın sebebi, 250 TL’nin biraz üzerine ekleyerek alınabilecek en iyi mouse olmasıdır.


 

250 TL Üstü En İyi Oyuncu / Normal Mouse

Oyuncular için

SteelSeries Sensei Mouse

SteelSeries-Sensei-Mouse

SteelSeries Sensei Öne Çıkan Özellikleri:

 • Dünyanın en ünlü e-Sporları için çok özel tasarlandı
 • 32-bit ARM işlemcili
 • 7 tuşlu
 • SteelSeries Engine 3 yazılımı ile dünyanın en çok özelleştirilebilen mouse’u
 • Yüksek hassasiyete sahip optik algılayıcı sayesinde en yüksek performansı en hızlı tepkime süresiyle alın
 • Mouse dengeleyici sayesinde işaretçiyi düz hareket ettirmek daha kolay
 • Mouse üzerindeki ledi özelleştirebilme

Normal Kullanım İçin

Logitech MX Master Wireless Mouse

Logitech-MX-Master-Wireless-Mouse

Logitech MX Master Wireless Mouse Öne Çıkan Özellikleri:

 • Büyük eller için tasarlanmış.
 • Biraz ağır (pil dahil 145 gr)
 • Hem kablolu hem kablosuz kullanılabiliyor (kablolunun avantajlarının yanında kablosuz da kullanılabilmesi büyük fark oluşturmuş)
 • Kablolu kullanılırken kendi kendini şarj edebiliyor (şarjlı pille tabii ki)
 • 400-1600 DPI arası hassasiyet ayarı (200’er artırılıp azaltılabiliyor)
 • Darkfield Lazer Algılayıcı sayesinde 4 milimetrelik şeffaf cam yüzey, en parlak yüzey ve en karanlık yüzey dahil tüm alanlarda hassas çalışma yeteneği (özel lazer teknolojisi sayesinde)
 • Yüksek konforlu kullanım sağlıyor, zaten özel tasarım
 • Serbest akıcılık veya standart kaydırmaya dönüştürülebilen kaydırma tekerleği
 • Baş parmak için özel tasarlanmış kaydırma tekerleği sayesinde farklı fonksiyonları daha kolay kullanabiliyorsunuz (mesela orta kaydırma tekerleği ile fotoğrafı yakınlaştırırken, sol tekerlekle fotoğrafın sağına-soluna gidip gelebilirsiniz; bu fonksiyonları istediğiniz gibi özelleştirebilirsiniz)
 • 3 farklı alıcı sayesinde 3 farklı bilgisayarda tek mouse kullanabilirsiniz. Bunun için kullanmak istediğiniz bilgisayarın numarasını mouse altından seçmeniz yeterlidir.
 • Şarj edilebilir pil ile çalışıyor.
 • Diğer özellikli mouse’lardan farklı olarak kendi özel yazılımı ücretsizdir (diğer mouse’larda 20$’dan başlayan fiyatlarla yazılımlar satılabiliyor)


 

Sol El ile Kullanılabilen En İyi Mouse

Logitech G300 Gaming Mouse

Logitech-G300-Gaming-Mouse

Logitech G300 Öne Çıkan Özellikleri:

 • Hem oyuncular için hem de normal kullanım için tasarlanmış
 • Hem sol hem de sağ el ile kullanılabilir
 • Logitech Gaming Software sayesinde 9 adet programlanabilir tuş
 • Kaliteli led ışıklar
 • 250-2500 DPI
 • 1 ms tepki süresi
 • Politetrafluoroetilen ayaklar sayesinde akıcı kullanım


 

Farklı tasarımlara sahip mouse’lar

Everest SM-966 Gümüş Optik Kablosuz Mouse

Everest-SM-966

Everest Rampage SMX-R4 Usb Siyah 4800 Dpi Makrolu Oyuncu Mouse

Everest-Rampage-SMX-R4

Lenovo N700 Dual Mode Siyah Kablosuz Touch Mouse & Sunum Kumandası

Lenovo-N700

Everest Rampage SMX-R1 Kablolu Oyuncu Mouse

Everest-Rampage-SMX-R1

Bloody TL8 Multi Core Metal Ayak Siyah Laser Oyuncu Mouse

Bloody-TL8

Everest SM-955 Usb Mavi Optik Arabalı Mouse

Everest-SM-955

Microsoft Arc Touch Bluetooth MouseMicrosoft-Arc-Touch-Bluetooth-Mouse

Frisby FM-G420K Oyuncu Mouse

Frisby-FM-G420K

Razer Naga Epic Elite Kablolu/Kablosuz Oyun Mouse

Razer-Naga-Epic-Elite

La Chaise Lounge Serisi

La-Chaise-Lounge-Lcl30c2148-Kopek La-Chaise-Lounge-Lcl30c2149-Kedi

 

Astronot

Electro Joe Altın Külçe Mouse – Kablolu Usb Fare

Electro-Joe-Altin-Kulce-Mouse

Everest GX8 Spider Man 3 Kablolu Oyun Mouse

Everest-GX8

Logitech M235 Football Edition Brezilya Kablosuz Mouse

Logitech-M235-Football-Edition-Brezilya

Bloody Ml160 C3 İswisc Aktif Lazer Siyah Gaming Mouse

Bloody-Ml160-C3-Iswisc

Razer Call of Duty: Black Ops III DeathAdder Chroma Oyuncu Mouse

Razer-Call-of-Duty-Black-Ops-III-DeathAdder

Volk Funny Zoo Mouse Serisi

Volk-Funny-Zoo-Mouse-Ugurbocegi Volk-Funny-Zoo-Mouse-cekirge Volk-Funny-Zoo-Mouse-Kaplan Volk-Funny-Zoo-Mouse-Orumcek

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Webmaster'lığın yanında kendi açtığım web sitelerimde editörlük yapmaktayım. Teknoloji, bilim, evren ve bunlarla ilgili her türlü film, dizi, haber ve diğer içerikler ilgi alanıma girmektedir. Önemli bulduklarımı paylaşmaktan asla çekinmem, yeter ki zaman bulayım.

Yorum Yap

Yorumlar (2)

 1. rambo_ft_avatar

  Sitenize editör aramaktamısınız ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.