1. Ana Sayfa
 2. Galaxy
 3. Bixby nasıl devre dışı bırakılır?

Bixby nasıl devre dışı bırakılır?


Bixby hayranı değilseniz, Bixby nasıl devre dışı bırakılır onu göstereceğiz. Şanslısınız, sadece birkaç hızlı adımı uyguladıktan sonra, Galaxy üzerinden tamamen Bixby’yi devre dışı bırakabilirsiniz .

Bixby düğmesi nasıl devre dışı bırakılır

 

Bixby düğmesi, Galaxy’in sol tarafındaki ses tuşlarının hemen altında uygunsuz bir noktada bulunuyor. Bixby’de all-in değilseniz, bu düğmeye yanlışlıkla basılması, yaklaşık dördüncü veya beşinci saatten sonra çok rahatsız edici olur  . Neyse ki, devre dışı bırakmak kolaydır ve sadece birkaç adımda yapılabilir:

 1. Galaxy’nizdeki en soldaki ekranı kaydırarak Bixby Home’u açın.
 2. Ekranın üstündeki ayar çarkına dokunun  .
 3. Bixby düğmesini, basıldığında Bixby Home’u açmasını devre dışı bırakmak için ekranın üstündeki  seçim düğmesine dokunun .

Bu kadar! Artık Bixby düğmesine basarak kalbinizin içeriğine bakabilirsiniz ve hiçbir şey olmaz. İyi hissettiriyor değil mi?

Bixby düğmesinin iki özelliği olduğunu bilmelisiniz – kısa bir basış Bixby Home’u başlatır (biz bunu devre dışı bıraktık) ve uzun basış Bixby Sesini açacaktır. Bixby Voice’u devre dışı bırakmak istiyorsanız, sizin için aşağıda talimatlar var.

Bixby Voice nasıl devre dışı bırakılır

 

Çoğu insan için, Bixby Voice muhtemelen en faydalı Bixby özelliğidir. İlk önce telefonunuzun kilidini açmak zorunda kalmadan telefonunuza basit bir soru sormanın kolay bir yoludur. Bazı insanlar Bixby Voice’in büyük hayranları değil – Google Asistanı bazı senaryolarda çok daha kullanışlı- ve neyse ki bunu devre dışı bırakmanın kolay bir yolu var:

 1. Galaxy’nizdeki en soldaki ekranı kaydırarak Bixby Home’u açın.
 2. Dokunun  üç nokta menü düğmesine ekranın en üstündeki.
 3. Ayarlara dokunun  .
 4. Bixby Voice adlı seçeneği görene kadar  aşağı kaydırın .
 5. Bixby Voice özelliğini kapatmak için seçim düğmesine dokunun .

Bixby Voice’u 1-4 arası adımları uygulayarak yeniden etkinleştirebilir, ardından Bixby Voice’i açık konuma getirmek için açma / kapatma düğmesine tekrar dokunabilirsiniz.

Tamam, o Bixby düğmesinin Bixby’yi açmasını istemiyorsun, ama bu iyi bir düğmenin israfı, değil mi? İyi haberler! Bazı geliştiriciler , Bixby düğmesini Google Asistan gibi başka bir uygulamaya yeniden ayarlamanıza izin veren uygulamalar yaptı. Bixby düğmesinin nasıl yeniden çizileceğini öğrenmek için bu kılavuzu izleyin .

Bixby Home nasıl devre dışı bırakılır

Bixby Home’u kullanmak için iyi bir sebep bulmak zor. Bixby Home, en soldaki ekranınızda yaşayan içeriğin dikey kaydırma listesidir. Size trend veren Facebook konuları ve rastgele GIF’ler gibi “faydalı” şeyleri gösteren içerik listesi. Ayrıca, Galaxy altındaki güçlü özelliklerine rağmen, Bixby Home’a ​​kaydırmak hala açmaya çalışırken birkaç saniye gecikmeye neden oluyor.

Bixby Home’u devre dışı bırakmak istiyorsanız, talimatları aşağıda bulabilirsiniz:

 1. Ana ekran ayarlarınıza erişmek için Galaxy cihazınızın ana ekranında boş bir alana (ikon veya widget içermeyen bir yere) uzun basın  .
  1. Bu ekrana ulaşmak için iki parmağınızla içeriye doğru da tutabilirsiniz.
 2. Bixby Home’u bulacağınız en soldaki ekrana kaydırın .
 3. Bixby Home’u devre dışı bırakmak için ekranın üstündeki kısma dokunun .

To ardından duruma getirilmesi, dokunun, Bixby Ev yeniden etkinleştirmek tekrar adımları bir ve iki gerçekleştirmek üzerinde pozisyon.

Hepsi bu kadar millet – yukarıda listelenen tüm adımları takip ettikten sonra, Bixby’siz bir hayat yaşıyor olmalısınız. Bizim için kaçırdığımız ipuçları veya püf noktaları var mı? Yorumlarda bize bildirin.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Hobi olarak web sitemde editörlük yapan biriyim ;)

Yorum Yap