İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. İnternet
  3. Çektiğiniz Fotoğrafları Satarak Para Kazandıran 14 Site

Çektiğiniz Fotoğrafları Satarak Para Kazandıran 14 Site

shutterstock-fotoğraf-satma

İnsanların parasını ödemeye istekli bazı fotoğraflar çektiğinize inanıyorsanız, fotoğrafları çevrimiçi satmak için en kârlı yerleri bilmeniz gerekir.

Neyse ki, bu fotoğrafları paraya çevirmenize yardımcı olabilecek bazı saygın web siteleri var ve fotoğraflarınızı çevrimiçi satmanız gelirinizi arttırmada yardımcı olabilir.

1.Alamy

alamy fotoğraf satma e1570457042835

Alamy’nin web sitesinde satılık 160 milyondan fazla video ve fotoğraf bulunmasının bir nedeni var. Fotoğrafçılara, satılan her fotoğraf için yüzde 50 oranında büyük bir lisans ödemesi sunuyor. Site aynı zamanda fotoğrafçıların fotoğraflarını başka bir yerde satmalarına da izin veriyor, ancak bunlar için yalnızca yüzde 40 komisyon alacaksınız.

Bu, Alamy’nin, her biri fotoğraflarınız için potansiyel müşteri olan, çok sayıda aylık ziyaretçinin bulunduğu, stok fotoğrafları için dünyanın en büyük pazarı haline gelmesini sağladı.

2.Shutterstock

shutterstock fotoğraf satma

Shutterstock piyasaya sunulduğundan bu yana, katkıda bulunanlara 500 milyon ABD doları ödemiştir. Pazara bir fotoğraf yüklediğinizde, telif hakkına sahip olursunuz. Ayrıca, görüntünüzün boyutuna bağlı olarak fotoğraflarınızın satış fiyatının yüzde 30’unu kazanabilirsiniz. Şu anda, ödeme 0,25 TL’den başlıyor ve özel görüntüler için 120 TL’ye kadar çıkabiliyor.

3.iStock Photo

istockphoto fotoğraf satma

Çevrimiçi satış yapmak için en iyi fotoğraf türlerini öğrenmekle ilgileniyorsanız , iStock Photo‘ya bakın. Popüler forumları ve kaynakları, ayaklarınızı bulmanıza ve çevrimiçi fotoğrafları nasıl sattığınızı anlamanıza yardımcı olacaktır.

Fotoğraflarınızı satmaya başlamadan önce başvurmanız gerekir. Başvuru süreci, Getty Images uygulaması tarafından Katılan ile işinizin birkaç örneğini göndermekten ibarettir. İStock Photo ve Getty Images ortak olduğu için, herhangi bir platforma kabul edilebilir.

Site, ne kadar ödeme alabileceğinizle ilgili herhangi bir bilgi sağlamaz, ancak sattığınız her fotoğrafın bir yüzdesini kazanacağınızı belirtir.

4.PhotoShelter

photoshelter fotoğraf satma

Fotoğraflarınızı çevrimiçi satmak istiyorsanız, ancak bu satışları kendi siteniz aracılığıyla yapmak istiyorsanız, PhotoShelter bunun için harika bir araçtır.

Özünde, hemen hemen her web sitesine entegre edebileceğiniz fotoğraf odaklı bir e-ticaret platformudur. Bu, fotoğraflarınız için bulut depolama, yerleşik bir alışveriş sepeti, sürükle ve bırak web sitesi şablonları, sezgisel bir arayüz, nezih SEO (arama motoru optimizasyonu) ve çeşitli sosyal medya entegrasyonlarını içerir.

Bu seçeneğin avantajları, fotoğraflarınızın nasıl görüntüleneceği üzerinde tam kontrol sağlamayı, rakip fotoğraflarınızın kendi başınıza görüntülenmesini ve satış fiyatından çok daha fazlasını kazanma yeteneğini içerir.

Maalesef, bu hizmet için bir abonelik ücreti ödemeniz gerekecek. Temel plan 10 $ / ay’dan başlar ve minimum miktarda özellik ile birlikte gelir.

5.Adobe Stok

adobestock fotoğraf satma

Adobe Stock, fotoğraflar için yüzde 33, vektör resimlerde yüzde 35 lisans veren güzel bir site. 25 dolarlık bir eşiğe ulaştıktan sonra bu telif haklarını banka hesabınıza yatırabilirsiniz. Adobe Stock, Adobe’nin uygulamalarına entegre edilmiştir, bu da fotoğrafınızın fark edilme olasılığını arttırır.

Adobe, hayatınızı daha da kolaylaştırmak için fotoğraflarınızı Adobe Lightroom CC, Adobe Bridge CC veya web sitesi aracılığıyla yüklemenizi sağlar.

6.SmugMug

smugmug fotoğraf satma

SmugMug Pro paketi PhotoShelter’a bir alternatiftir. Platform, çalışmalarınızı büyük ölçüde özelleştirilebilir bir vitrinde sergilemenizi ve yıllık abonelik ücreti karşılığında siparişlerinizi yönetmenizi sağlar.

Ana ayırt edici özellik, SmugMug’un baskı servisini, fotoğraflarınızdan baskılar, kitaplar ve tebrik kartları oluşturmak için kullanma yeteneğidir. Kupon oluşturma, fotoğraf paketleri ve yerleşik analitik gibi bazı ek özellikler de vardır. Ayrıca gelirinizin yüzde 85’ini elde etmenizi sağlayacaksınız.

7.Can Stock Photo

canstock fotograf satma

Fotoğraflarınızı çevrimiçi satmak için kolay bir yol arıyorsanız, Can Stock Photo uygun bir seçenektir. Sitenin editörlerine üç resim gönderdikten sonra, satmaya başlamak için onay almak için 24 saat beklemeniz gerekir.

Siteye fotoğraf yüklerken, Can Stock Photo aynı zamanda çalışmanızı en büyük stok görüntü veritabanlarından biri olan Fotosearch’e gönderecektir. Sitedeki telif ücretlerinden yüzde 50’ye kadar kazanabilir ve bakiyeniz 50 $ ‘a ulaştığında paranızı PayPal’a çekebilirsiniz. Postalı bir çek istiyorsanız, 100 $ kazanana kadar beklemeniz gerekir.

8. 123RF

 

123rtf fotograf satma

Bu site 110 milyondan fazla dosyaya sahiptir ve her gün yaklaşık 100.000 kişi eklenmektedir. Ödenecek tazminatlar, katkı payınıza bağlı olarak yüzde 30 ile yüzde 60 arasında değişmektedir. Bu, ne kadar çok fotoğraf yüklerseniz, ödeme tutarınız da o kadar yüksek olur.

Siteye 999’dan daha az resim yüklerseniz, yüzde 30’luk bir kazanç elde edersiniz, bu da indirme başına 0,216 ABD Dolarına eşittir. 1 milyondan fazla resim yüklerseniz, yüzde 60’ı alırsınız; bu da indirme başına 0,432 ABD Dolarına eşittir.

9. Dreamstime

dreamstime fotograf satma

 

Stok fotoğrafçılık dünyasında, Dreamstime saygın bir oyuncu. Bu durumu, tüm yüklemelerin yüksek standartlarını yerine getirip getirmediklerini kontrol etmek ve böylece kaliteyi garanti etmek için gözden geçirilmesini sağlayarak başarmıştır.

Fotoğraflarınız onaylandıktan sonra yüzde 25-50 oranında telif alacaksınız. Ancak, bir münhasırlık sözleşmesi imzalarsanız, bu tüm resimlerde yüzde 60’a kadar yükselebilir. Bu münhasırlık anlaşmasını imzalarsanız, ilk 100 onaylı gönderiminiz için 0.20 dolar ek bonus da alırsınız.

10. FineArtAmerica

fineartamerica fotoğraf satma

 

FineArtAmerica, çekici bir portföy oluşturmak ve çekimlerinizin fiziksel baskılarını satmak için mükemmel bir yerdir. Her fotoğrafı tuval baskı, poster, çerçeveli baskı, metal baskı, akrilik baskı, tebrik kartı, telefon kılıfı ve daha fazlası olarak satabilirsiniz.

Satış yaptığınızda, sipariş (baskı dahil) şirketin kendi baskı servisi tarafından yerine getirilebilir. Üretim için temel fiyatı ödemek zorunda kalacaksınız, ancak nihai ürünün fiyatını yükselterek kar edebilirsiniz.

Başka bir deyişle, bir kanvas baskısı FineArtAmerica’nın üretmesi 50 dolara mal olursa, fiyatı 75 dolara çıkarabilirsiniz – bu şekilde bir siparişten 25 dolar kazanırsınız.

Kendi dijital fotoğraflarınızı çevrimiçi olarak basabiliyorsanız, resimleri Etsy gibi bir sanat sitesinde satmak isteyebilirsiniz  .

Dijital Fotoğrafları Çevrimiçi Basmanın En Uygun 10 Sitesi Dijital Fotoğrafları ÇevrimiçiBasmanınEn Uygun 10 SitesiBasılı fotoğraflar, dijital ekrana bakmaktan çok daha iyi.Peki neden çevrimiçi olarak basılıp teslim alınabiliyorken bir saatlik fotoğraf dükkanında basın.

11. Snapped4U

snapped4u fotograf satma

 

Etkinliklerde fotoğraf çeken bir fotoğrafçıysanız (partiler, konserler, festivaller, düğünler) Snapped4U’nun bu resimleri çevrimiçi olarak kolayca satmanıza izin verdiğini bilmelisiniz. Ayrıca, fotoğraflarınızın satışını iyi bir neden için para toplamak için kullanabilirsiniz.

Fotoğraflarınızı buraya yükleyerek ve satarak sipariş işleme, baskı ve posta kabusuyla uğraşmanıza gerek kalmaz. Snapped4U sizin adınıza tüm bunların üstesinden gelir. 5 ABD Doları veya daha düşük olan satılan her fotoğraf için 0,50 ABD Doları ödemeniz gerekir. Eğer fotoğraf 5 dolardan fazla satılıyorsa, Snapped4U yüzde 10 komisyon alacak.

12. Fotomoto

fotomoto fotoğraf satma

 

Zaten bir web sitesi olan, ancak fiziksel baskılar satmak isteyen fotoğrafçılar için Fotomoto bu yolun yoludur. Bu site tüm baskı, paketleme ve nakliyeyi gerçekleştirir, böylece fotoğraf çekmeye konsantre olabilirsiniz. Tek yapmanız gereken Fotomoto’nun kodunu kopyalayıp web sitenize yapıştırmak ve anında fotoğrafınızı online olarak satmaya başlayabilirsiniz.

En temel abonelik planı ücretsizdir ancak işlem ücretlerinde yüzde 22 ödemek zorunda kalacaksınız.

13. Stocksy

stocksy fotograf satma

 

Stocksy, katkıda bulunanlar için en yüksek telif ücretlerinden bazılarını öder ve bu sayede çevrimiçi fotoğraf satmak için en iyi sitelerden biridir. Başvurmak için, kendinizle ilgili bazı bilgilerin yanı sıra en az 25 fotoğraf göndermeniz gerekir. Kabul edilmeyi başarırsanız, yüzde 50-75 arasında değişen telif ücretlerini görmeyi bekleyin.

Stocksy, yüksek çözünürlüklü görüntüler çeken birinci sınıf fotoğrafçıları işe alıyor, bu yüzden harika fotoğraflar çekmek için ihtiyacınız olan tüm gerekli fotoğraf ekipmanına sahip olduğunuzdan emin olun . Ayrıca, Stocksy’nin tüm fotoğraflarınızın özel olmasını gerektirdiğini unutmayın.

9 Temel Fotoğraf Makinesi Eşyası Her Kamera Acemi Sahip Olmalı 9 Temel Fotoğrafçılık Ürünü Eşyaları Her Kamera Acemi Sahip OlmalıBirçok fotoğrafçılık aksesuarları sadece durumsaldır.Her tür fotoğraf çekimi için kullanışlı olan en önemli donanım öğeleri.

14. EyeEm

eyeem fotoğraf satma

 

EyeEm, kendi telif haklarınızı saklamanıza izin verirken çevrimiçi fotoğraf yükleyip satmanıza olanak sağlayan yaratıcı bir topluluk uygulamasıdır. Daha da iyisi, biri fotoğraflarınızdan birini satın aldığında, telif ücretlerinden yüzde 50 oranında kazanç elde edeceksiniz.

Bu site diğer görüntü pazarlarıyla da eşleşerek resimlerinize tonlarca poz verir. Daha fazla pozlama, daha fazla para kazanabilirsiniz. Fikirler üzerine kurumaya başlarsanız, diğer profesyonel fotoğrafçılardan ilham almak için uygulamadaki EyeEm’in topluluk sayfasını ziyaret edin.

 

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Hobi olarak web sitemde editörlük yapan biriyim ;)

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. sonft_avatar
    1 sene önce

    Fotoğraf merakı olan birisi olarak ne kadar bilmediğim site varmış öyle..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.