1. Ana Sayfa
  2. Android
  3. ‘Cihazınız Bu Sürümle Uyumlu Değil’ nasıl düzeltilir? [ÇÖZÜMÜ]

‘Cihazınız Bu Sürümle Uyumlu Değil’ nasıl düzeltilir? [ÇÖZÜMÜ]


cihaziniz-bu-surumle-uyumlu-degil-nasil-duzeltilir-cozumu

Bir çok Android kullanıcısı, Google Play Store’dan belirli Android uygulamalarını indirmeye çalışırken “Cihazınız bu sürümle uyumlu değil” hatasını alıyor.

Google Play Store, uygulamaları güvenli bir şekilde indirebileceğiniz, yükleyebileceğiniz ve çalıştırabileceğiniz Android destekli cihazlar için resmi uygulama kaynağı olduğundan bu hata gerçekten sinir bozucu olabilir. Android’e uygulamaları manuel olarak yüklemenizi sağlayan başka birçok üçüncü taraf kaynağı olsa da, bu kaynaklar Android destekli cihazınızın gizliliğini ve güvenliğini tehlikeye atabileceği için önerilmemektedir.

Google Play Store’dan uygulama indirmeye çalışırken yukarıda belirtilen hatayla karşılaşanlardan biriyseniz, aşağıda Google Play Store hatalarında “Cihazınız Bu Sürümle Uyumlu Değil” nasıl düzeltileceği hakkında bir makale bulunmaktadır.

Google Play Store’da “Cihazınız Bu Sürümle Uyumlu Değil” hatasına neden oluyor?

Google Play Store hatasını “Cihazınız bu sürümle uyumlu değil” düzeltmek için çeşitli yöntemler kullanmadan önce, bu hataya tam olarak neyin neden olduğunu anlamanız önemlidir.

Birçok nedenden dolayı yukarıda belirtilen hatayı alıyor olabilirsiniz.

  1. Google Play Store’dan uygulama indirmeye çalışırken yukarıdaki hata mesajını almanın en yaygın nedeni, mevcut Android cihazınızın eski bir Android sürümünde çalışıyor olabilir.
    Genel olarak, Google Play Store’daki Android uygulamalarının çoğu için Android cihazınızın Android 4.1 Jelly Bean veya üstünü çalıştırması gerekir. Bu nedenle, Android cihazınıza yüklemek istediğiniz uygulamanın minimum gerekli Android sürümünü kontrol ettiğinizden emin olun.
  2. Görüntülenen hatanın başka bir nedeni, cihazınızın donanımının uygulama tarafından desteklenmemesidir. Bu, farklı cihaz üreticileri farklı yonga seti ve oldukça popüler olmayan diğer donanım bileşenlerini tercih ettikleri zaman da olabilir. Uygulama geliştiricileri zaman zaman uygulamalarını yalnızca popüler yonga setleri için optimize etmekle ilgileniyorlar.

Google Play Store’da “Cihazınız Bu Sürümle Uyumlu Değil” nasıl düzeltilir?

Yukarıda belirtilen iki vakanın Android cihazınızda ortaya çıkan hatanın nedeni olmadığından eminseniz, bunun nedeni Android cihazınızdaki veya Google Play Store uygulamasındaki bazı hatalardan kaynaklanıyor olabilir.

 

Karşılaştığınız Google Play Store hatasını “Cihazınız Bu Sürümle Uyumlu Değil” kolayca düzeltmenize yardımcı olabilecek farklı yöntemler aşağıda verilmiştir:

Yöntem 1:

 

 

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Hobi olarak web sitemde editörlük yapan biriyim ;)

Yorum Yap