1. Ana Sayfa
 2. Telefon & Tablet
 3. Çöken ASUS ZenFone'u Kurtarma Yöntemleri

Çöken ASUS ZenFone'u Kurtarma Yöntemleri

Screenshot_20190901-234718_VAVOO
1

ZenFone’lar diğer Android telefonlardan farklı olarak Intel işlemci içerdiğinden aniden çökebiliyor. Herkesin en büyük derdi budur. OTA üzerinden güncelleme gelir, yüklemeye çalışırsınız, güncelleme sonrası telefon açılmaz; manüel güncelleme yapmak istersiniz yine telefon bir şekilde açılmaz; herhangi bir telefonu yeniden başlatma durumunda dahi telefonun açılmadığı olur.

Telefon ya işletim sistemini yükleyemez takılıp kalır (bootloop) ya da USB logosu/ikonu/ekranı görünür, bir türlü bundan kurtulamazsınız. Telefonunuz çökmüştür. Diğer bir deyişle ‘hardbrick‘ olmuştur.

İşte burada, size telefonunuzu nasıl kurtarabileceğinizin yöntemlerini anlatıyorum. Bu makale dünyadaki tek ZenFone kurtarma yöntemlerinin derli toplu anlatıldığı makaledir.

Her Şeyden Önce
 • Buradaki yöntemler tüm ZenFone’larda uygulanabileceği gibi, bazı ZenFone’larda uygulanamayabilir.
 • ZenFone’unuzu kesinlikle kurtaracağınızın garantisini vermiyorum. Ancak ZenFone’ların büyük çoğunluğunun bu yöntemlerle kurtarılabileceğini söyleyebilirim.
 • Tüm riskler yine kullanıcıya aittir.
 • ZenFone’unuzun açılmadığından kesinlikle emin olmalısınız. Çöken ve kurtarabileceğiniz ZenFone’daki belirtiler şunlardır:
  • Telefon kapalıyken güç düğmesini basılı tutup açmaya çalıştığınızda, titreşimden sonra USB logosu görünüp telefon tekrar kapanır.
  • Telefon kapalıyken güç düğmesini basılı tutup açmaya çalıştığınızda, titreşimden sonra Intel, ASUS logoları görünür ve işletim sistemi normal olarak yüklenir ancak bu yükleme bir türlü tamamlanmaz ve telefon açılmaz (ortalama 30 dakika).
  • Telefonun işletim sistemi normal bir şekilde açılmaktadır. Ancak DroidBoot ile Recovery’den biri veya her ikisine birden girilememektedir (USB ekranı görünür veya sonsuz bekleme yapar).
  • Telefon normal olarak açılmamaktadır (işletim sistemi yüklenmemektedir/USB logosu görünmektedir) ancak DroidBoot ile Recovery’den biri veya her ikisine birden girilebilmektedir.
  • Telefonun işletim sistemi, DroidBoot ve Recovery modları açılmamaktadır.
 • Eğer ZenFone’unuzun işletim sistemi açılabiliyorsa yedekleme yaptığınızdan emin olun (nasıl yapılır, tıklayın).
 • ZenFone’unuzu servise gönderebiliyorsanız bu işlemlerden önce servise göndermenizi öneririm. “Yok, ben telefonumu kendim kurtarmak istiyorum” diyorsanız devam edebilirsiniz.
 • Buradaki yöntemler ZenFone’unuzun biraz olsun açılması üzerine yazılmıştır. Hiç açılmayıp tepki vermeyen ZenFone’ları servise göndermekten başka çareniz yoktur.
Gereksinimler
 • USB kablosu
 • Intel Android Sürücüsü (buradan bulun ve yükleyin)
 • ASUS PC Link (buradan bulun yükleyin)
 • Windows 7 yüklü bilgisayar (sürücüler bu işletim sisteminde stabil çalışmaktadır)

Bu yöntemi uygulayabileceğiniz durum: ZenFone’unuzu açmaya çalışıyorsunuz ancak USB logosu görünüyor veya telefonun açılışı/işletim sisteminin yüklenmesi hiçbir zaman bitmiyor (en az 30 dakika) (bootloop).

Telefonun DroidBoot veya Recovery modlarından birine girebildiği kabul edilmiştir.

JellyBean/KitKat yüklü ZenFone'larda ilk yapmanız gerekeni görmek için buraya tıklayın.

1. Telefonunuzu açmaya çalıştığınızda ekranda USB görüntüsü çıkıp telefon kapanıyorsa aşağıdaki işlemi yapın:

2. Önce Zenfone’unuzu kapalı olduğundan emin olun. Ardından Zenfone’unuzdan DroidBoot ekranına girip LAST SUCCESSFUL FLASH LOG‘u seçin, ardından REBOOT‘u seçerek telefonunuzu yeniden başlatın. Bundan sonra telefonunuzun açılması gerekiyor. Eğer yine açılmıyorsa aşağıdaki diğer yolları denemeye devam edin.

 1. Telefonunuzun kapalı olduğundan emin olun. Eğer işletim sistemi yükleme ekranında takılıp kalmışsa güç düğmesini 10 saniye kadar basılı tutarak telefonu kapatın.
 2. Bu linkteki anlatıma bakarak telefonunuzu DroidBoot moduna almaya çalışın. Eğer başarılı bir şekilde DroidBoot‘a girebildiyseniz bu linkteki anlatıma devam ederek telefonunuzu kurtarabilirsiniz.
 3. DroidBoot‘a erişemediyseniz, Recovery‘ye erişin. Şunları yapın:
  1. Önce bu linke uğrayın ve “Eğer Zenfone’unuz kapanıpta RECOVERY modunu açmıyorsa veya telefonunuz kapalıyken şu yöntemi deneyin:” altında yazılı olan maddeleri uygulayın. Recovery‘ye ulaşabildiyseniz aynı sayfadan devam edip Recovery seçeneklerini açmaya çalışın. Eğer Recovery’ye ulaşıpta seçenekleri açamadıysanız bu linkteki anlatıma bakarak seçenekleri açmaya çalışın. Seçenekleri açtıysanız sonraki aşamaya geçin.
  2. Bu linkteki anlatımda yer alan gereksinimleri yerine getirdikten sonra 1-2-3-7-8-10-15-16-17-18. adımları uygulayın (güncelleme dosyası olarak telefonunuzda yüklü olan sürümü seçmenizi öneririm). Amaç, makaledeki sadece Recovery ile ilgili bölümleri kullanarak, güncelleme dosyasını telefona flaşlamaktır. Güncelleme dosyasını flaşlama ile ilgili hatalar için yine ilgili sayfada farklı çözümler önermiştim, onları uygulayın (farklı güncelleme dosyası kullanmak gibi). Makaleyi titizlikle okuyup telefonunuza uyguladıktan sonra güncelleme işlemi de başarılı olursa telefonunuz açılacaktır.

Bu yöntemi uygulayabileceğiniz durum: ZenFone’unuzun normal bir şekilde açılıyor. Ancak DroidBoot ve Recovery’den biri veya her ikisi birden açılmıyor.

 1. En güvenli yöntemi deneyelim önce. Telefonunuzda yüklü olan derleme sürümünü öğrenin (nasıl öğreneceğinizi bilmiyorsanız buraya tıklayın ve 81. maddeyi uygulayın).
 2. Telefonunuzda yüklü olan derleme sürümünün aynısını telefonunuza tekrar manüel olarak yükleyin. Manüel güncellemeyi nasıl yükleyeceğinizi bilmiyorsanız bu linkteki anlatıma bakabilirsiniz.
 3. Eğer telefonunuz aynı versiyonu manüel olarak yüklemeye çalıştığınızda, güncellemeyi görmüyorsa bir üst versiyona bu şekilde güncellemeyi deneyin. Eğer telefon güncelleme dosyalarını görmüyorsa yedek alıp (nasıl yapılacağını öğrenmek için buraya tıklayın) fabrika ayarlarına dönün. Ardından tekrar manüel güncellemeyi deneyin (önce aynı versiyon, olmazsa üst versiyon). Yine başarısız olursanız sonraki adıma geçin:
 4. Eğer telefonunuzda modifikasyonlar yaptıysanız, özel rom yüklüyse, Xposed modülleri aktifse vb. durumlar mevcutsa, manüel güncelleme sürekli başarısız oluyorsa veya telefon hiç güncellemeyi görmüyorsa telefonun DroidBoot veya Recovery modlarına sırasıyla erişmeye çalışacağız. Eğer hem DroidBoot hem de Recovery açılmıyorsa başka bir çözüm kalmadığı için telefonu servise yollamanız gerekmektedir.
 5. DroidBoot‘a erişmeye çalışın (nasıl mı, buraya tıklayın). Eğer DroidBoot’a erişebildiyseniz bu linkteki anlatıma devam edin.
 6. DroidBoot açılmıyorsa Recovery‘ye erişmeye çalışın (nasıl mı, buraya tıklayın). Recovery’ye erişebildiyseniz bu linkteki anlatımda yer alan gereksinimleri yerine getirdikten sonra 1-2-3-7-8-10-15-16-17-18. adımları uygulayın (güncelleme dosyası olarak telefonunuzda yüklü olan sürümü seçmenizi öneririm). Amaç, makaledeki sadece Recovery ile ilgili bölümleri kullanarak, güncelleme dosyasını telefona flaşlamaktır. Güncelleme dosyasını flaşlama ile ilgili hatalar için yine ilgili sayfada farklı çözümler önermiştim, onları uygulayın (farklı güncelleme dosyası kullanmak gibi). Makaleyi titizlikle okuyup telefonunuza uyguladıktan sonra güncelleme işlemi de başarılı olursa telefonunuz açılacaktır.

Bu yöntemi uygulayabileceğiniz durum: ZenFone’unuzun işletim sistemi, DroidBoot ve Recovery modları açılmıyor, telefon tamamen çökmüştür.

Anlatım uzun olduğundan ayrı bir sayfaya alınmıştır. Ulaşmak için aşağıdaki butona tıklayın:

Bu yöntemi uygulayabileceğiniz durum: Android 5.0 Lollipop yüklü ZenFone 4/5/6 telefonunuzun işletim sistemi ve DroidBoot ekranı açılmıyor. Telefonun sadece Recovery ekranı açılıyor.

Anlatım uzun olduğundan ayrı bir sayfaya alınmıştır. Ulaşmak için aşağıdaki butona tıklayın:

 

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Webmaster'lığın yanında kendi açtığım web sitelerimde editörlük yapmaktayım. Teknoloji, bilim, evren ve bunlarla ilgili her türlü film, dizi, haber ve diğer içerikler ilgi alanıma girmektedir. Önemli bulduklarımı paylaşmaktan asla çekinmem, yeter ki zaman bulayım.

Yorum Yap

Yorumlar (79)

 1. rambo_ft_avatar

  kardesim benimki usb algilamiyor her driver yuklu baska bilgisayada da algilamiyor.Sd kart ile stock rom a donme sansi varmi

 2. rambo_ft_avatar
  5 sene önce

  Bilgisayarım telefonumu hiç bir şekilde görmüyor. Hatta usb girişini değiştirdim hala bir sonuç alamadım. Ne öneriyorsunuz ? (driver, başka bilgisayarda deneme vs. hariç) Şimdiden teşekkürler.

 3. rambo_ft_avatar

  Kardesim hem usb gormuyor. Hem adb sideload calismiyor sd kart ile rom atma sansim varmi

  • rambo_ft_avatar

   “Hem usb görmüyor hem adb sideload çalışmıyor” diye bir şey olamaz. Bilgisayar telefonu görmezse adb sideload zaten çalışmaz. Başka bilgisayarda tekrar deneyin.

 4. rambo_ft_avatar
  5 sene önce

  Bootloader ve recovery nin her ikiside hiçbir şekilde açılmassa usb simgesi gözükmesse bile telefonu kurtarabiliyorsun yanlış bilgi verme lütfen

  • rambo_ft_avatar

   Böyle yargılayacağına bildiklerini bizimle paylaşsaydın daha iyi bir saygıyı hak ederdin. Neymiş o tamamen çalışmayan telefonu çalıştıracak yöntem?

 5. rambo_ft_avatar

  Rambo kardeşim senin telefonun bootloader kılıdını acınca anakartta sıkıntı olmustu aynısı bendede oldu ben garantiden değiştirttim takılan anakart yeni nesilmiş öyle diyorlar.Eğer sende anakart değiştirdiysen bootloader kılıdını tekrar açmayı denedın mı ve yıne donma sorunu oldumu ? bende kilidi açıcam ama korkuyorum ??

 6. rambo_ft_avatar

  Asus müşteri hizmetleriyle görüşme yaptım. Zenfone 4-5-6 için her hangi bir güncelleme beklenmiyor şimdilik dediler.
  Asus 3.24.40.78 güncellemesindeki sorunların çözümü için kim bilir ne zaman güncelleme yayınlayacak! Artık su bardaktan taştı. Asus asla bir daha alınmaz. Önemli olan özellik değil hiçbir zaman bunu 2.kez anlamış oldum.

 7. rambo_ft_avatar

  AZ ÖNCEyeni güncelleme geldi zenfone 2 im rootlu bu arada.sonra yeniden başlayıp asus ekranında kaldı.kapattım güç ve ses açma tuşuyla droidboot a girmeye çalıştım ama 2 kere titreyim açılmıyor.droid boot ekranı gelmiyor.telefonu pc ye usb ile takınca tanındı sesi geliyor pc den (CD SURUCUSU <. ASUS ZENUI PC suite çıkıyor kur diye ) ama naptımsa droidboot ekranına giremedim.lütfen yardım edin.

 8. rambo_ft_avatar

  rambo bootloader kilidini acicam ama soyle Asusun sitesinden guncellemelerin orda araclardan bootloader kilidi acici var telefonda indirdim fotografini atiyorum bi bakarmisin sence bunu yuklesem nolur http://hizliresim.com/lv121p

 9. rambo_ft_avatar

  Abi benim zenfone2 de hiç bir modifikadyon yok (root vs.) ama telefonu kapattıktan sonra açarken mahvoluyorum. Açma kapamaya basıyorum titriyor ama asus logosu gelmiyor. 5-6 defa deniyorum anca açılıyor. Bu yüzden telefonu 7/24 açık bırakıyorum. Droidboot a falan ulaşmayı denemedim. Yardımcı olur musunız? Var mıdır bunun bir çözümü? Yoksa benim kapaktaki tuşta mı bir sorun var?

 10. rambo_ft_avatar

  Zenfone 6 kullanıyorum. 5.0’dan kitkata geçmek istedim. Önce 6.3.3’ü kurdum sorunsuz kuruldu ardından 6.2.2’yi yüklemek istedim ama yükleme aşamasına gelemedi telefon kitlendi kaldı bayaa bi süre öyle kaldı daha sonra sadece Asus boot ekranı gelmeye başladı altında android yazısıyla.. Sürekli bu ekran geliyor telefon açılmıyor droidboot ve recovery’e girmiyor. Servis dışında bi çözümü var mı ?
  resimdeki ekranda kalıyor sürekli
  https://i.ytimg.com/vi/T5GlOGbL4Lc/maxresdefault.jpg

 11. rambo_ft_avatar

  Asus Zenfone 5 cihazım her hangi bi işlem yaparken mesela Clash oynarken ekran aniden donuyo ve bu sırada seste açıksa sete takılıyo telefonu kapatıp açınca düzeliyo ancak 1 saat içinde 9 kere falan üst üste olmasıda insanın canını sıkmıyo değil. Ben bu sorunu nasıl çözebilirm Lütfen yardımcı olun. Cevaplarsanız sevinirim

 12. rambo_ft_avatar
  5 sene önce

  Rambo_FT şu adrese bakabilir misin?

 13. rambo_ft_avatar

  Selam, kardeşim ben room / root işlerine anlamam ama senin blokta görünce bir süre önce telefona room atayım dedim bunu yapmaya çalışırken sanırım root ta attım (reboot ekranı değişti ordan bu çıkarımı yaptım) . Şimdi herhangi bir güncelleme geldiğinde fota dan indiriyorum ama başarısız oluyor ve yarıda kesiliyor, ekteki hatayı veriyor. Telefonu eski haline getirmemin en basit yolu nedir? ayarlardan fabrika sürümüne dönmek işe yaramıyor. Yardımcı olursan sevinirim.

 14. rambo_ft_avatar
  5 sene önce

  Bende Zenfone Lite Romunu Zenfone 5 attım recovery fastboot boot bunları attıktan sonra cihaz kafayı yedi siz uyumlu yazmışsınız ama

 15. rambo_ft_avatar

  konuyu açan ve videolu anlatım yapan arkadaş sana çok teşekkür ederim.Siz galiba asus teknik servisinde çalışıyorsun galiba.Sayande zenfone 5 kurtardım kitkat yüklüydü.Bir şey soracam en son face app güncelleme yaptıktan sonra program çalışmaz oldu.Aynı zenfonenin çökmesine benzer açılmıyor.Bu konuda yardımcı olurmusun en son yedek aldığımda facebook app çalışmıyordu.Ondan yedek geri yüklemek istemiyorum.

 16. rambo_ft_avatar

  Asus Zenfone 5 versiyon yükselttim şu an V3.24.40.87 benim merak ettiğim 4,5 G sim kart uymlu olsada telefon bu versiyonda olunca 4,5 G uyumlu olmazmı

 17. rambo_ft_avatar

  arkadaşlar lollipop 5.0 sürümünü nasıl yükleyebilirim yüklemeye çalıştım ama telefon çöktü

 18. rambo_ft_avatar
  5 sene önce

  Merhaba.. makalede şöyle bir şey yazmışsınız
  “Uyarı: Bu güncellemeyi yükleyebilmek için telefonunuzda V2.22.40.54 güncellemesi yüklü olmalıdır. Yüklü değilse, yüklemek için buraya tıklayın.
  ZenFone 5’inizde V2.22.40.54 güncellemesi yüklü ise Lollipop yüklenemeyip hata verecektir. ”
  şimdi bu iki cümle birbirinin tam zıttı. Makalede düzeltme yapabilir misiniz acaba? ya da eğer ben yanlış anlıyorsam beni aydınlatabilir misiniz? Teşekkür ederim

 19. rambo_ft_avatar

  Meraba benim Zenfone um un ekranı karadı ama tuşlara basabiliyorum tuşların sesini duyuyorum bu yaklaşık 1 ay öncede olmuştu ama 1 saat içerisinde telefon kendine gelmişti.Ben 12 saat tir felan bekliyorum telefonum daha kemdine gelmedi neler yapabilirim?

 20. rambo_ft_avatar
  5 sene önce

  Selamun Aleyküm sorunu hallettim teşekkür ederim birde bu ilk açılışta takılıyor dediğm yerde asus simgesi değil de kırmızı bir dikdortgen var bu normal mi ayrıca seri no vb. rastgele buda normal mi

 21. rambo_ft_avatar
  5 sene önce

  Ben telefona 2.22.40.54 flashladim sonra lollipop â manüel güncellerken E cant open script log hatası veriyor şimdiden teşekkürler.

  • rambo_ft_avatar

   Bu hatayı tüm ZenFone’lar verir, normaldir. Hiçbir soruna neden olmaz. Başka hata alıyor musunuz? Manüel güncellemenin hangi aşamasında bu hatayı alıyorsunuz?

 22. rambo_ft_avatar

  ben hard reset atarken yanlışlıkla başka komutu açtım cihazı kapattım
  recovery moda gelemiyorum android komut yok yazısı geliyo
  sürekli gelip gidiyo.droid bott mesnüsüne geldiğimde normal boot yada recoverye onaylayınca falan ölü android yazısı çıkıyo gelip gidiyo o esnada ses açma powera basıncafa yarıda kalan işlemimi gösteriyo hata veriyo yine acil cevaplayın

 23. rambo_ft_avatar

  Zenfone 6 kullanıyorum. 5.0’dan kitkata geçmek istedim. Önce 6.3.3’ü kurdum sorunsuz kuruldu ardından 6.2.2’yi yüklemek istedim ama yükleme aşamasına gelemedi telefon kitlendi kaldı bayaa bi süre öyle kaldı daha sonra sadece Asus boot ekranı gelmeye başladı altında android yazısıyla.. Sürekli bu ekran geliyor telefon açılmıyor droidboot ve recovery’e girmiyor.

 24. rambo_ft_avatar

  Zenfone 2 cihazım işletim sistemi açılmıyor. recovery ve droidboot modlarından hiçbiri de açılmıyor bu makalededen 4/5/6 için yapılmış zenfone 2 için yok mu bu sorunun çözümü daha önceden vardı sanırım çünkü daha önce başıma geldiğinde buradan düzeltmiştim

  • rambo_ft_avatar

   Buradaki makale tüm ZenFone’lar için geçerlidir ama bazı kurtarma yöntemleri dediğiniz ZenFone’lara ait.
   İşletim sisteminiz sağlamsa 2. yöntemi, o da bozuksa 3. yöntemi kullanın.

 25. rambo_ft_avatar

  Zenfon altı kullanıyorum sistem güncellemesi dedi kabul ettim tl kapandı iki saat oldu açılmıyor ne yapmalıyım acil lutfen

 26. rambo_ft_avatar

  Zenfone 2 Usb ekranında kalma problemi yaşıyorum,droidboot ya da recoverye giremiyorum anlatımda zenfone 2 için gerekli dosyalar yok nasıl yapıcaz yardımınız için teşekkürler.

 27. rambo_ft_avatar

  S.A üstad
  Bendeki durum ilk defa oldu 5.0 da iken her iki simde algılanmamaya başlandı.. adb sideload ile kitkata ki sim burada çalışmaya başladı sonra tekrar 5.0 a geçince sim algılanmıyor. başka operatörlerin simleri de görmüyor. Bu simler başka cihazlarda çalışıyor. Peki satın aldığımız şirkete mi göndermek daha avantajlı yoksa asus servise mi? Sizin açınızdan uygunsa formu ve asus servise göndermem için nasıl yapacağım ile ilgili takip edebileceğim bir link verebilir misiniz? veya başka tavsiyeleriniz varmı?
  özellikle şunu hatırlatayım cm 13 kurdum yarım gün kullandım sim uçtu

 28. rambo_ft_avatar

  Allah ne Muradın varsa versin İnşallah.Allah Sevenlerine bağışlasın anana babana bağışlasın sevdiğine bağışlasın beni öyle büyük dertten kurtardın ki allah da seni derdinden kurtarsın inşallah

 29. rambo_ft_avatar
  5 sene önce

  windows 10 da yapsam sorun olurmu

 30. rambo_ft_avatar

  Rambo_FT izninizle…
  Zenfone 5’i tümden çöken, herşeyi silinen arkadaşlar burada verilen yöntemleri uyguladıkları halde bir sonuç alamadılarsa, şu alttaki linkten yararlanıp telefonlarını tekrar ayağa kaldırabilirler, benim telefonun herşeyi, droidboot’u falan silinmişti, uyguladım oldu.
  Bunu belki Rambo_FT de türkçeleştirip sunabilir sitesinde… şimdiden teşekkürler…
  Link : http://xdaxxda.blogspot.com.tr/2016/05/debrick-asus-zenfoen-5-with-no-fastboot.html

 31. rambo_ft_avatar

  merhaba ben telefonuma 6.0.1 güncellemsini yaptım ancak beğenmedim geri 5.0 yaptım ancak telefonumun ilk açılış esnasında asus yazısı yerine ekran karıncalanıyor sonra açılıyor ne yapmam gerekir yardım edin lütfen

 32. rambo_ft_avatar

  İyi günler kolay gelsin ben size birkaç bişi sormak istiyorum benim asus zenfon 5 var ama telefon ne yazıkki droidboot menüsüne girmiyor telefon açılmıyor servise gönderdim onlarda ana kart arızası dedier telefonu şarja takıyorum şarj olmuyor acaba ne yapmam gerekiyor acill yardım.

 33. rambo_ft_avatar

  Bende USB takıyorum ama bilgisayarda yazılım yükleniyor işareti bir türlü gelmiyor

 34. rambo_ft_avatar

  Hocam bilgisayar hiçbir şekilde telefonu görmüyor. Linkte verdiğiniz tüm sürücüleri yükledim.
  fastboot flash boot boot.img
  komutundan sonra waiting device deniyor kalıyor öyle.

 35. rambo_ft_avatar
  2 sene önce

  Kardeşim iyi güzel anlatmışsınız hoş, lakin usb kablosuyla bağlatıyı yaptığımızda usb logosu geliyor ve takılı kalıyor sürekli yeniden başlatıp usb logosuna dönüyor. USB işaretinin altında beyaz bir bar var orası kırmızıya dönüyor. Telefonu söktüm usb kartında ölçüm cihazıyla tüm bağlantılara baktım, sub soketi ve film soketlerini yeniden lehimledim fakat telefon yine aynı. Bilgisayara takınca dlink diye ses gelmiyor, aygıt yöneticisinde herhangi bir aygıtın takılı olduğu gözükmüyor hiçbir şekilde bilgisayar bağlantısı yapılmıyor. Yorumlarda biri komple usb kartını değiştirdiği söylemiş ve siz usb sıkıntılı demişsiniz. Her şey bir yana bu lanet Zenfone 5 telefonuna SD kart ile rom atmam gerekiyor bunun nasıl yapılacağını gösterebilir misiniz ?

 36. rambo_ft_avatar

  sa
  bu sorunu aşabilen oldumu zenfone5 fastboot modda bilgisayar görmüyor, otg kablo taktım fakat onuda görebileceğim yeri bulamadım, varmı bu işin çözümü telefon çöp olacak.

 37. rambo_ft_avatar

  Bu kadar eşsiz bir yönerge askeri teknoloji üreten kurumlardan bile çıkmıyor. Tüm sorunları Tek seferde çözdü. Kutlarım.

  • rambo_ft_avatar

   Teşekkür ederim. Zamanında çok fazla kullanıcı benzer hataları yaşadı. Yorumlarda nerdeyse her kullanıcıya tipik cevapları tek tek yazmaktan gına geldi. Mecburi olarak böyle bir makale hazırlama gereği duydum. Kullanıcıların kurtarma yapacak bilgisi de az olduğundan detaya girdim.

 38. rambo_ft_avatar

  Zenfone 2 yi sıfırladım. İlk kurulum ekranında internete bağlanmak istiyor. Ancak wifi şifresini girdikten sonra tamama basamadan kitlenip kalıyor.

 39. rambo_ft_avatar

  Hocam Zenfone 3 ZE552KL için /vendor klasörünü paylaşabilir misiniz, teşekkürler

 40. rambo_ft_avatar
  1 sene önce

  benim telefonum asus zenfone 2 laser. bende Wİ-Fİ gözükmedi. bende telefonu tekrar başlattım. ama telefon kapandı ve tekrar açılmadı. android başlatılıyor 1/35 uygulama optimize ediliyor diyor. telefona noldu hiçbir fikrim yok lütfen ne olduğunu anlatır mısın? şimdiden çok teşekkürler

  • rambo_ft_avatar

   Bu aşamada biraz bekleyin, 30 dakika kadar beklediğiniz halde hâlâ 1/35 uygulama optimize ediliyor kısmındaysanız telefonu fabrika ayarlarına döndürün.

 41. rambo_ft_avatar

  Oraya tıklayın buraya tıklayın yerine daha detaylı bir şekilde anlatım yapsaydınız daha iyi olur du. ya da videolu anlatım sunsaydınız.

 42. rambo_ft_avatar

  Benim zenfone 2 laser 5.5 bir cihazım var bunu oğlum resetliyor tüm veriler gitti kurtarma programı nı denedik olmuyor bir şekilde birşeyler yaptık fakat hafızaya ulaşamıyoruz giden verileri nasıl geri getiririz bununla alakalı birçok program var fakat Asus bu konuda sıkıntılı bir telefon lütfen yardım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.