1. Ana Sayfa
  2. CD Projekt Red
  3. Cyberpunk 2077 PC’de Performans Arttırma Yöntemi

Cyberpunk 2077 PC’de Performans Arttırma Yöntemi

Cyberpunk 2077, çıktığı günden beri düşük FPS sorunlarına neden oldu. Bu sorunun çözümü için yapmanız gerekenler ise oldukça basit!

cyberpunk-2077-fps-arttırma-kapak

Cyberpunk 2077, RPG’ler ve video oyunları dünyasında popüler olmanın yanı sıra muhteşem grafikleriyle de övgüler aldı. Night City’nin genişleyen dünyası görülmesi gereken bir şey ve en düşük PC ayarlarında bile oyun yine de muhteşem görünüyor. Ancak bu genellikle oyunun çalışması için bir ton ayar gerektirdiği anlamına gelir. Bu durumda, Cyberpunk oynamak için bir süper bilgisayara ihtiyacınız yok, ancak Ray Tracing’i etkinleştirmek ve yine de iyi bir FPS elde etmek için nispeten yeni bir donanıma ihtiyacınız olabilir. Daha yüksek bir FPS isteyenler için, Cyberpunk 2077 PC’de performans arttırma yöntemini sizlerle paylaşıyoruz.

Cyberpunk 2077 bilgisayar sürümünde FPS’nizi artırma

Cyberpunk için önerilen PC gereksinimleri, oyuncuların oyunu eski donanımlarla sorunsuz bir şekilde çalıştırabileceklerini düşünmelerine neden olabilir. Ancak, CD Projekt RED’in önerilen gereksinimleri, orta ve yüksek ayarlarda yaklaşık 30 FPS’yi hedefliyor gibi görünüyor. Çoğu oyuncu için bu çok düşük kalabilir. Yani 60 FPS’yi düşünenler, listedeki gereksinimlerin ortalama iki katını düşünmeliler.

Cyberpunk 2077 Sistem Gereksinimleri Tablosu
Cyberpunk 2077 Sistem Gereksinimleri Tablosu

30 ila 40 FPS aralığının içindeyseniz veya kare hızınızı artırmanın bazı yollarını arıyorsanız, deneyebileceğiniz birkaç farklı yöntem var. Bunlardan ilki, tüm grafik ayarlarını öncelikle en düşüğe almaktır. Bu, esas olarak Grafikler menüsünde bulunabilen gölgeleri ve yansımaları içerir. En başta bunları azaltmak, oyunun grafik kalitesini çok düşürmeden büyük bir FPS artışı sağlayacaktır.

Ardından, Işın İzlemeyi (Ray-Trace) ve DLSS’yi kapatmak isteyeceksiniz. Bilgisayarınız Işın İzleme etkinken 60 FPS’nin üzerini görüyorsa, o zaman kesinlikle açın. Bununla birlikte, RTX çok ağır yük bindirir ve FPS’nizi büyük miktarda düşürür. Öte yandan DLSS, aslında FPS’nizi yaklaşık %60 oranında artırır. Oyuncuların DLSS için buldukları en iyi ayar “Otomatik”tir.

Atabileceğiniz son adım, Nvidia Kontrol Paneline girmektir. AMD kullanıcıları için Kontrol Merkezine gidin. Orada, “3D Ayarlarını Yönet” ve ardından “Program Ekle” yi tıklayın. Buradan Cyberpunk 2077’yi ekleyin ve ardından Doku Filtreleme’yi görene kadar seçenekler listesini aşağı kaydırın. Bunu tıklayın ve “Performans” olarak ayarlayın. Ayrıca, Güç Yönetimi Modunu “Maksimum performansı tercih et” olarak ayarlayın. Bu ayarlar, oyununuzun görüntü kalitesine göre FPS’ye öncelik vermesini sağlayacaktır.

cyberpunk 2077 nvidia control panel setttings

Bu kadar. Aklınıza takılanlar varsa çekinmeden aşağıya yorum yaparak dile getirebilirsiniz.

Yorum Yap
Yazı Kaynakları
How to increase your FPS in Cyberpunk 2077 on PC

Yazar Hakkında

Webmaster'lığın yanında kendi açtığım web sitelerimde editörlük yapmaktayım. Teknoloji, bilim, evren ve bunlarla ilgili her türlü film, dizi, haber ve diğer içerikler ilgi alanıma girmektedir. Önemli bulduklarımı paylaşmaktan asla çekinmem, yeter ki zaman bulayım.

Yorum Yap