1. Ana Sayfa
  2. ASUS
  3. DxOMark: ZenFone 6 Yeni Özçekim Kralı!
Trendlerdeki Yazı

DxOMark: ZenFone 6 Yeni Özçekim Kralı!

asus-zenfone-6-motorlu-doner-kamera-widget-motorized-camera-1

Uzman kamera inceleme ve puanlama sitesi DxOMark, ASUS ZenFone 6‘nın 2019 modeline, bugüne kadar ki en yüksek özçekim (selfie) puanı verdi. Üstelik kırılan tek rekor bu da değil.

ASUS ZenFone 6’dan (2019) DxOMark’ta İki Rekor Birden Kırıldı

dxomark

DxOMark, kamera ve sensörleri oldukça detaylı test eden ve bunları puanlandıran, uzman kamera inceleme ve puanlama sitesidir. Dünyada öne çıkan tüm amiral gemilerini test edip puanlandırmıştır.

Sıradaki test edilen cihaz ise ASUS ZenFone 6‘nın bu yıl ki modeli oldu. Motorlu döner kameraya sahip olan telefonun iki farklı rekora birden imza attığını öğrendik.

Birinci rekor, özçekim (selfie) kamerasından geldi. DxOMark’ın ZenFone 6’nın özçekimine tamı tamına 98 puan vermesiyle tabiri caizse yer yerinden oynadı!

Özçekim puan sıralamasında zirveye yerleşen ASUS ZenFone 6’dan sonraki üç telefon modeli sırasıyla 97 puan ile Samsung Galaxy S10 5G, 96 puan ile Samsung Galaxy S10 Plus ve 92 puan ile Google Pixel 3 oldu.

İkinci rekor ise cihazın video çekiminden geldi. DxOMark, cihazın video çekim performansına 93 puanı layık gördü. Bu puan ile yine rakipleri Samsung Galaxy S10, Google Pixel 3, Huawei P30 Pro ve Apple iPhone XS Max gibi popüler amiral gemilerini geride bırakmış oldu.

ASUS’un bu yıl ki akıllıca hamlesi zaferleri beraberinde getirmiş oldu. Zira motorlu döner kamera, cihaza diğer telefonlardan ayrı olarak ekstra bir üstünlük sağlamış oldu. Sadece ikili kamera ile hem ön hem de arka çekimler yapılabiliyor. Arka kamera = ön kamera olduğu telefonda hem maddiyat daha düşük tutulmuş oldu hem de ön kamera kalitesi doğal olarak yükselmiş oldu.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Webmaster'lığın yanında kendi açtığım web sitelerimde editörlük yapmaktayım. Teknoloji, bilim, evren ve bunlarla ilgili her türlü film, dizi, haber ve diğer içerikler ilgi alanıma girmektedir. Önemli bulduklarımı paylaşmaktan asla çekinmem, yeter ki zaman bulayım.

Yorum Yap