1. Ana Sayfa
  2. Galaxy
  3. Samsung Galaxy J7 (2016) için TWRP Yükleme ve Root’lama Rehberi

Samsung Galaxy J7 (2016) için TWRP Yükleme ve Root’lama Rehberi

galaxy-s7-edge-oreo-guncellemesi-1

2016 model Samsung Galaxy J7 (j7xelte) için TWRP yükleme ve root’lama rehberini hazırladık. Detaylı anlatım sayesinde biraz bile teknik bilgiyle telefonunuzu root’layabileceksiniz.

Önsöz

Merhaba sayın SiberKalem.com takipçileri!

Bugün sizlere Samsung Galaxy J7‘nin 2016 versiyonuna (model kod adı j7xelte) nasıl TWRP Recovery’yi yükleyebileceğinizi ve nasıl root’lama yapabileceğinizi anlatıyoruz.

2016 yılının cihazına bu makaleyi, 2019 yılında yazma gereksinimi TWRP İndir ve Yükle – %100 Çalışıyor! Test Edildi, Onaylandı! başlıklı yazımıza Oğuzhan isimli takipçimizin sorun yaşaması üzerine hasıl olmuştur (bu linkten ilgili yazışmalarımızı görebilirsiniz).

Bu yazımızı hazırlarken XDA-Forum‘daki bu konuyu kaynak olarak tercih ettik. Tercih ederken, test eden üyelerin başarılı çalıştığına dair yorumları etkili oldu.

Hazırsanız başlıyoruz:

galaxy j7 2016 twrp ve root nasil yuklenir

Lütfen Dikkat!
  • Root, bootloader kilidi açma, özel rom yükleme, özel recovery yükleme, modifiyeli dosya flaşlama, modifikasyon yükleme gibi sistem dosyalarına direkt etki eden tüm işlemler cihazınızı garanti dışı bırakır. Garantinizi geri kazanmak istiyorsanız orjinal rom’a geri dönmelisiniz.
  • Buradaki işlemler sonrası Gizli Klasör, Samsung Pass ve Samsung Pay gibi Knox özelliklerini kalıcı olarak kullanamayacaksınız.
  • Bu anlatımı kullanarak cihazınıza vereceğiniz zararlardan ötürü tüm mesuliyet size aittir!
  • Bu makalede anlatılanları uygulamadan önce mutlaka yedek alın. Nasıl yedek alacağınızı bilmiyorsanız bu linkteki anlatıma bakabilirsiniz.
Gereksinimler
  • USB kablosu
  • Samsung USB Sürücüleri (buradan yükleyin)
İndirilecekler
Aşağıdaki dosyaları indirin:

1. Aşama: Samsung Galaxy J7 (2016) Modeline TWRP Yükleme

1. Yukarıdaki İndirilecekler bölümünden indirdiğiniz j7xelte-3.2.3-0 Build 3.tar dosyasını, TWRP Yükleme başlıklı makalemize bakarak telefonunuza yükleyin (ilgili makaledeki TWRP dosyasını değil, buradan indirdiğiniz dosyayı anlatımda kullanın). İlgili anlatımda 12. adımı uygularken Türkçe dil seçim işlemini atlayın, İngilizce olarak devam edin, çünkü işlemlerimizi bu dil ile yapacağız. 12. adımı ve 13. adımı son olarak tamamlayıp buradan devam edin:

2. TWRP ana ekranındayken telefonunuzu USB kablosuyla bilgisayarınıza bağlayın. Bilgisayarınız telefonunuzu görecektir. Bilgisayarım > Galaxy J7 > SD Card (ismi farklı olabilir, siz hafıza kartına erişeceksiniz) konumuna ilerleyin ve indirdiğiniz Magisk-v18.1.zip dosyasını buraya atın.

3. TWRP ana sayfasından Install > Select Storage > Micro SDCard‘ı seçip OK‘a dokunun. Klasörler listelenecektir. Aşağı inip Magisk-v18.1.zip dosyanızı görün ve üzerine dokunarak seçin. Ekranın altındaki Swipe to confirm flash yanındaki okları sağa sürükleyin. Böylece root yöneticisi olan Magisk telefonunuza yüklenecektir.

4. Yükleme işlemi bitince ekranın alt kısmındaki sanal tuşlardan ev tuşuna (ortadaki tuş) dokunarak TWRP anasayfasına dönün. Ardından Reboot > System > Ekranın altındaki okları sağa sürükleyerek telefonu yeniden başlatın.

Bu kadar. Telefonunuzun ilk açılışı biraz uzun sürebilir ve sizi bir kurulum ekranı karşılayacaktır.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Hobi olarak web sitemde editörlük yapan biriyim ;)

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. Sm-j710fq telefonum açılışta siyah ekran üzerinde beyaz samsung yazıyordu. Sistemde ufak bi oynama yaptıktan sonra beyaz ekran üzerinde siyah samsung yazısı gelmeye başladı. Bu samsung’un sistemde oynama yapıldığını kolayca anlamaya yarayan bir işaretmi yoksa bi hata mı o oldu? Bir de bu açılışı eski haline nasıl getirebilirim?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.