1. Ana Sayfa
 2. Galaxy
 3. Galaxy Note 10 Plus ve Note 10 Açılmıyor (Çözümü)

Galaxy Note 10 Plus ve Note 10 Açılmıyor (Çözümü)


Samsung Galaxy Note 10 plus ve Note 10 açılmıyor veya yanıt vermiyorsa, ciddi bir donanım arızası veya küçük bir uygulama veya yazılım hatası nedeni olabilir. Aşağıdaki önerilerimizi izleyerek bu sorunu nasıl çözeceğinizi öğrenin.

Galaxy Note 10 cihazınızın neden açılmayacağına ve sorunun nasıl çözüleceğine ilişkin nedenler

Galaxy Note10 + cihazınız açılmıyorsa, yapmak istediğiniz ilk şey, buna neyin neden olduğunu bulmaktır. Bu soruna neden olabilecek bir dizi faktör olabilir. Aşağıda, böyle pahalı bir cihazın hiç çalışmama nedenlerinin genel bir listesi verilmiştir:

 • Donanım hasarı
 • Pil sorunu
 • Üçüncü taraf uygulaması sorunu
 • Bilinmeyen yazılım sorunu

Galaxy Note 10 açılmıyor #Adım 1: Çatlak ya da görünür hasar olup olmadığını kontrol edin

Galaxy Note10 + genellikle güvenilirdir ancak zaman zaman bazı üniteler beklendiği gibi çalışmayabilir. Galaxy Note + cihazınız açılmazsa, kontrol etmek istediğiniz ilk şey, kötü donanımın suçlu olabileceği olasılığıdır. 

Note10 + cihazınızda çatlaklar veya donanım hasarları var mı? Bu tür şeyler genellikle cihazı düşürmenin veya telefona sert bir şekilde vurmanın bir sonucudur. Bu ikisi genellikle telefonlarda ciddi donanım arızası nedenleridir. 

Sorunu cihazı bıraktıktan sonra başladıysanız, Samsung’tan yardım almayı düşünmelisiniz. Bunun en olası nedeni zarar görmüş bir donanımdır ve düzeltmek için yapabileceğiniz hiçbir yazılım düzeltmesi yoktur. Yerel Samsung mağazasını ziyaret edin, böylece bir teknisyen size profesyonel tavsiyeler verebilir.

Galaxy Note 10 açılmıyor #Adım 2 : Şarj Et

Telefonunuz hiç zarar görmemişse, yapılacak bir sonraki iyi şey basittir: şarj edin. Pil belirli bir seviyeye kadar boşalmış olabilir ve şimdi düzgün şekilde açılmıyor olabilir. Bu bazen zaman zaman olabilir. Neyse ki, bu tür bir durumu düzeltmek kolaydır. Telefonu en az 30 dakika şarj etmeniz yeterlidir. Bu, aküyü% 0-100 arasında şarj etmek için yeterli olmalıdır. 

Galaxy Note 10 açılmıyor #Adım 3: Başka bir şarj aksesuar seti kullanın

Galaxy Note10 + cihazınız bu noktada hala açılmazsa, bunun sebebinin şarj aksesuarları olmadığından emin olmak istersiniz. Birinden başka bir şarj kablosu veya adaptör ödünç alabilirseniz, bu harika olur. Kullanmakta olduğunuz akım setinin hatalı olup olmadığını test etmenin en kolay yolu. 

Telefonunuzun bataryasının suyu bitmiş olabilir ve tüm ihtiyacı olan bir ücret. Arızalı bir şarj cihazınız varsa, cihazın açılmamasının nedeni olabilir. Yeni bir şarj aksesuarları seti bulamıyorsanız, yerel Samsung mağazasını ziyaret edin ve şarj cihazlarını kullanarak cihazınızı birkaç dakika şarj edin.

Bu aşamada sadece çalışan bir resmi Samsung Galaxy Note10 veya Note + şarj cihazı kullanmanız önemlidir. Başka bir Samsung cihazından şarj cihazı kullanmak, sorunun hala orada olduğu izlenimini vererek yeterince hızlı şarj olmaz. Özel cihazınız için şarj cihazını takın ve çalıştığından emin olun.

Galaxy Note 10 açılmıyor #Adım 4: Şarj portunu kontrol edin

Bir Galaxy cihazının açılmamasının bir başka yaygın nedeni de güç eksikliğidir ve bunun nedeni şarjın şarj olmasını engelleyen bir şey olmasıdır. Mümkünse, bir büyüteç kullanarak şarj portunu kontrol etmeye çalışın. İçeride kir, tüy veya yabancı cisim olduğunu görürseniz, muhtemelen pilin bitmesinin nedeni budur. Kir veya havayı üflemek için basınçlı hava konservesi kullanın. Sisteme zarar vermemek için içine herhangi bir şey sokmaktan kaçının.

Galaxy Note 10 açılmıyor #Adım 5: Zorunlu yeniden başlatma

Bazı durumlarda, sadece bir cihazı yeniden başlatmak onu çözebilir. Not 10+ donmuşsa veya yanıt vermiyorsa, yeniden başlatmaya zorlamak onu düzeltmenin etkili bir yoludur. Bunu henüz denemediyseniz, bu sefer yaptığınızdan emin olun. 

Önyükleme menüsüne erişmek için önce Güç düğmesine basarak normal olarak yeniden başlatmayı deneyin. Ardından, Yeniden başlat seçeneğini seçin ve çalışıp çalışmadığını görün.

Aygıtı yeniden başlatmanın başka bir yolu, Ses Düzeyi düğmesini ve Güç tuşunu aynı anda 10 saniye boyunca veya cihazın ekranı açılana kadar basılı tutmaktır. Bu, bataryayı cihazdan çıkarmanın etkisini simüle eder. Bu işe yararsa, cihazın kilidini açabilir.

Düzenli olarak yeniden başlatma işlemi işe yaramazsa, şunu deneyin:

 1. Önce Sesi Azalt düğmesini basılı tutun ve bırakmayın.
 2. Basılı tutarken, Güç tuşunu basılı tutun.
 3. Her iki tuşu da 10 saniye veya daha uzun süre basılı tutun. 

İkinci yeniden başlatma prosedürü, pil takımını çıkarmanın etkilerini taklit etmeye çalışır. Eski cihazlarda, akünün bağlantısını kesmek, genellikle yanıt vermeyen cihazları tamir etmenin etkili bir yoludur. Yine de hiçbir şey değişmediyse, bir sonraki önerilere geçin.

Cihazınızı en az haftada bir kez düzenli olarak yeniden başlatmak yararlı olabilir. Bir şeyleri unutacaksanız, telefonunuzu kendi kendine yeniden başlayacak şekilde yapılandırmanızı öneririz. Bu görevi yapmak için aşağıdaki adımları uygulayarak zamanlayabilirsiniz:

 1. Ayarlar uygulamasını açın.
 2. Aygıt Bakımı’na dokunun.
 3. Üstteki 3 noktaya dokunun.
 4. Otomatik yeniden başlat seçeneğini seçin.

Galaxy Note 10 açılmıyor #Adım 6: Nem tespit hatasını kontrol edin

Galaxy Note10 + IP68 derecesine sahiptir, yani suya ve toza karşı dayanıklıdır. Ancak, bu direnç mutlak değildir ve cihaza iyi bakmazsanız tehlikeye girebilir. 

Telefon su sıçramasına neden olsa da, onunla yüzmeniz veya dalmanız önerilmez. IP68 derecelendirmesinin etkinliğini kontrol etmek için kasıtlı olarak bir havuza veya okyanusa bırakmak istemezsiniz. Bazen, bu koruma, tanıtıldığı gibi çalışmayabilir. 

Cihazı yanlışlıkla suya maruz bırakmanız durumunda, yapmak istediğiniz şeylerden biri, harici olarak kurutmak için derhal temiz, yumuşak bir bezle silmektir. Ardından, suyun açıktaki şarj portundan damlamasına izin vermek istiyorsunuz. Limanda nem veya su varsa, cihaz hiç şarj olmaz. 

Bu, kendi elektroniğine ölümcül şekilde zarar verebilecek kısa devrelerin önlenmesi içindir. Bu durumda yapmak istediğiniz şey, telefonu silerek ve suyun temizlenmesini sağlayarak telefonu tamamen kurutmaktır. Su, birkaç saat sonra oda sıcaklığında doğal olarak buharlaşır, bu nedenle cihazı bırakın. Üfleyerek kurutma işlemini hızlandırmaya ÇALIŞMAYIN. Bu potansiyel olarak içerideki nemi itip bir soruna neden olabilir.

Galaxy Note 10 açılmıyor #Adım 7: Başka bir duvar prizi kullanın

Cihazı sadece bir süredir aynı noktada şarj ediyorsanız, sorunun duvar prizinden gelme olasılığı vardır. Başka bir priz kullanmayı deneyin veya telefonu bir bilgisayara bağlayın. Yine, en az 30 dakika şarj ettiğinizden emin olun. Şarj olurken cihaza müdahale etmekten kaçının.

Galaxy Note 10 açılmıyor #Adım 8: Siyah Ekran sorununu denetleyin

Bazen, son kullanıcılar telefonun ekranla ilgili bir sorunu olup olmadığını (Siyah Ekran sorunu) veya cihazın gerçekten öldüğünü (Güç sorunu yok) söyleyemeyebilir. İki mesele bazen karışıktır ancak birbirlerinden ayrı olarak söylemek oldukça kolaydır, ancak herhangi biri onarıma ihtiyaç duyabilir. 

Siyah Ekran sorunu genellikle adından da anlaşılacağı gibi siyah ekran ile gösterilir. Telefonun hala işlevsel olabileceğine dair işaretler olsa bile ekran siyah veya yanıt vermiyor.

Galaxy Note10’unuz açılmazsa veya ekran siyah kalır, ancak gelen mesajlar veya uyarılar olduğunda ses çıkarmaya devam ederse, Güç düğmesini kullanarak yeniden başlatmaya çalıştığınızda hala titrer, o zaman elinizde Siyah Ekran sorunuyla karşılaşırsınız. Eldeki hiçbir Güç sorunu, cihazın tamamen tepkisiz olmasını sağlar ve Not 10’un hala çalıştığına dair işaretler tamamen yoktur.

Siyah ekranla ilgili bir sorun yaşarsanız, buradan devam etmek için en iyi şey telefonun bir profesyonel tarafından, tercihen Samsung Servis Merkezi’nden birisinin incelemesidir.

Güç Yok sorununuz varsa, aşağıdaki sorun giderme adımlarına devam edin.

Galaxy Note 10 açılmıyor #Adım 9: Güvenli Modda yeniden başlayın

Galaxy Note10 + cihazınız hala açılmıyorsa, bunun kötü bir üçüncü taraf uygulamasından kaynaklanıp kaynaklanmadığını kontrol etmelisiniz. Tüm uygulamalar eşit yaratılmamıştır ve bazen kötü niyetli veya kötü kodlanmış bir uygulama Android’i etkileyebilir. Bir uygulamayı yükledikten sonra Note + cihazınız sorun yaşamaya başladıysa, bunun nedeni bu olabilir. Güvenli modda yeniden başlatmayı deneyin. Note10 + cihazınızı güvenli modda başarıyla başlatabilirseniz, büyük olasılıkla bir uygulama sorununuz var.

Cihazı güvenli modda başlatmak için:

 1. Güç kapalı penceresi görünene kadar Güç düğmesini basılı tutun ve sonra bırakın.
 2. Güvenli mod istemi görünene kadar Kapat’ı basılı tutun ve sonra bırakın.
 3. Onaylamak için Güvenli mod’a dokunun.
 4. İşlemin tamamlanması 30 saniye sürebilir.
 5. Yeniden başlatmanın ardından, ana ekranın sol alt kısmında “Güvenli mod” belirir.

Üçüncü taraf uygulamaların bu modda devre dışı bırakıldığını, bu nedenle kullanabileceğinizlerin önceden yüklenmiş uygulamalar olduğunu unutmayın. Galaxy Note10 başarıyla güvenli modda yeniden başlatılırsa, bu sorun kötü bir uygulama nedeniyle olduğu anlamına gelir. En son yüklediğiniz uygulamayı kaldırın ve düzeltip düzeltmeyeceğini görün. Sorun devam ederse, hileli uygulamayı belirlemek için eleme işlemini kullanın. İşte nasıl:

 1. Güvenli moda önyükleyin.
 2. Sorunu kontrol et.
 3. Üçüncü taraf bir uygulamanın suçlu olduğunu onayladıktan sonra, uygulamaları tek tek kaldırmaya başlayabilirsiniz. En son eklediğinizlerle başlamanızı öneririz.
 4. Bir uygulamayı kaldırdıktan sonra, telefonu normal moda yeniden başlatın ve sorunu kontrol edin.
 5. Galaxy Note10 + cihazınız normal olarak açılmıyorsa (ancak güvenli modda çalışıyorsa), 1-4. Adımları tekrarlayın.

Galaxy Note 10 açılmıyor #Adım 10: Kurtarma Modunda Önyükleme

Bazı Samsung cihazları Güvenli Mod’da önyüklemeyi reddedebilir, ancak Kurtarma Modu’nda çalışabilir. Önyükleme aşamasında yazılımla ilgili bir sorun varsa bu olabilir. Çoğu durumda, böyle bir sorun cihazı fabrika veya ana sıfırlama ile silerek düzeltilebilir. Bunu yapmak için önce telefonu Kurtarma Modu’na başlatmanız gerekir. İşte nasıl yapılacağı:

 1. Cihazı kapat. Bu önemli. Kapatamazsanız, hiçbir zaman Kurtarma Moduna ön yükleme yapamazsınız. Cihazı Güç düğmesi üzerinden düzenli olarak kapatamıyorsanız, telefonun pili bitene kadar bekleyin. Ardından, Kurtarma Moduna geçmeden önce telefonu 30 dakika şarj edin.
 2. Ses Açma tuşunu ve Bixby / Güç tuşunu basılı tutun.
 3. Yeşil Android logosu görüntülendiğinde, her iki tuşu da bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’, Android sistem kurtarma menüsü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye gösterecektir).
 4. Kurtarma ekranı menüsü şimdi görünecektir. Bunu gördüğünüzde, düğmeleri serbest bırakın.

Note10 + cihazınız Kurtarma için önyükleme yapıyorsa, Kurtarma menüsündeki seçeneklerden biri olan fabrika ayarlarına sıfırlamanız gerekir. Ne yazık ki, bu tüm kişisel verilerinizi silecek. Sorun başlamadan önce kişisel verilerinizin yedeğini almadıysanız, bu işlemden sonra onları kaybedersiniz. Note10’unuz bu aşamada yalnızca Kurtarma için önyükleme yapıyorsa, yedekleme oluşturmak için zaten çok geç.

Galaxy Note 10 açılmıyor #Adım 10: Onarım

Son kullanıcı olarak, yapabileceğiniz çok fazla şey var. Aygıtınız bir Kurtarma Modu fabrika ayarlarına sıfırlama işleminden sonra hala açılmıyorsa ya da Kurtarma için bile başlatılmıyorsa, sorunun daha derin bir nedeni olduğunu varsayabilirsiniz. Bu durumda, cihazı tamir veya değiştirme için göndermek istiyorsunuz. Konuyla ilgili yardım için Samsung mağazanıza veya Servis Merkezinize başvurun.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Hobi olarak web sitemde editörlük yapan biriyim ;)

Yorum Yap