1. Ana Sayfa
 2. Hata & Sorun Giderme
 3. Galaxy Note 10+/ Note 10 Hızlı Şarj Olmuyor Sorunu ve Çözümü

Galaxy Note 10+/ Note 10 Hızlı Şarj Olmuyor Sorunu ve Çözümü


Galaxy Note 10+/ Note 10 hızlı şarj olmuyor sorunu ve çözümü için hazırladığımız yöntemleri izleyin.

Nasıl Galaxy Note 10 Hızlı Şarj Olmuyor Sorunu | hızlı şarj çalışmıyor

Galaxy Note10 + cihazınız hızlı şarj olmazsa, sorunu çözmek için göz önünde bulundurmanız gereken bazı faktörler vardır. Aşağıdaki önerileri izleyin.

Galaxy Note 10 Hızlı Şarj Olmuyor Sorunu #Yöntem 1: Hızlı şarjın AÇIK olduğundan emin olun

Galaxy Note + hızlı şarj özelliği varsayılan olarak etkindir. Daha önce telefonunuzun ayarlarında bazı değişiklikler yaptıysanız, hızlı şarj özelliğini açmayı unutup bırakmadığınızı da kontrol ettiğinizden emin olun. Bu kolayca yapılabilir. İşte nasıl:

 1. Ayarlar uygulamasını açın.
 2. Aygıt Bakımı’na dokunun.
 3. Bataryaya dokunun.
 4. Diğer ayarlar simgesine (sağ üstte üç nokta) dokunun.
 5. Ayarlar’a dokunun.
 6. Aşağı kaydırın ve açmak için Hızlı kablo şarj düğmesine dokunun (kaydırıcıyı sağa doğru hareket ettirin).

Galaxy Note 10 Hızlı Şarj Olmuyor Sorunu #Yöntem 2: Orijinal Samsung şarj aksesuarlarını kullanın

Yalnızca kutuyla birlikte verilen şarj kablosunu ve adaptörü kullanmanızı öneririz. Şu anda onları kullanmıyorsanız, orijinal seti bulun ve Galaxy Note10 + cihazınızın kullanırken hızlı şarj edilip edilmeyeceğini görün.

Galaxy Note 10 Hızlı Şarj Olmuyor Sorunu #Yöntem 3: Cihazı yeniden başlat

Galaxy Note10 + cihazınız hala hızlı şarj olmuyorsa, yapmak istediğiniz bir sonraki şey telefonu yeniden başlatmak olacaktır. Bu, sorunun nedeni sistemin donmasına veya yanıt vermemesine neden olan geçici bir hataysa işe yarayabilir. Bunu henüz denemediyseniz, bu sefer yaptığınızdan emin olun. 

Önyükleme menüsüne erişmek için önce Güç düğmesine basarak normal olarak yeniden başlatmayı deneyin. Ardından, Yeniden başlat seçeneğini seçin ve çalışıp çalışmadığını görün.

Aygıtı yeniden başlatmanın başka bir yolu, Ses Düzeyi düğmesini ve Güç tuşunu aynı anda 10 saniye boyunca veya cihazın ekranı açılana kadar basılı tutmaktır. Bu, bataryayı cihazdan çıkarmanın etkisini simüle eder. Bu işe yararsa, cihazın kilidini açabilir.

Düzenli olarak yeniden başlatma işlemi işe yaramazsa, şunu deneyin:

 1. Önce Sesi Azalt düğmesini basılı tutun ve bırakmayın.
 2. Basılı tutarken, Güç tuşunu basılı tutun.
 3. Her iki tuşu da 10 saniye veya daha uzun süre basılı tutun. 

İkinci yeniden başlatma prosedürü, pil takımını çıkarmanın etkilerini taklit etmeye çalışır. Eski cihazlarda, akünün bağlantısını kesmek, genellikle yanıt vermeyen cihazları tamir etmenin etkili bir yoludur. Yine de hiçbir şey değişmediyse, bir sonraki önerilere geçin.

Cihazınızı en az haftada bir kez düzenli olarak yeniden başlatmak yararlı olabilir. Bir şeyleri unutacaksanız, telefonunuzu kendi kendine yeniden başlayacak şekilde yapılandırmanızı öneririz. Bu görevi yapmak için aşağıdaki adımları uygulayarak zamanlayabilirsiniz:

 1. Ayarlar uygulamasını açın.
 2. Aygıt Bakımı’na dokunun.
 3. Üstteki 3 noktaya dokunun.
 4. Otomatik yeniden başlat seçeneğini seçin.

Galaxy Note 10 Hızlı Şarj Olmuyor Sorunu #Yöntem 4: Başka bir şarj kablosu ve adaptör deneyin

Başka bir orijinal Samsung Galaxy Note10 + şarj kablosu ve adaptör seti kullanmak hiç de fena bir fikir değil. Bazen, USB kabloları veya şarj adaptörü bozulabilir. Note10 + ile birilerini tanıyorsanız, şarj aksesuarlarının cihazınızın hızlı şarj olmasına izin verip vermeyeceğini kontrol edin. Bu durumda, kendi şarj aksesuarlarınızla ilgili bir sorun olabilir. Yapmanız gereken şey onu değiştirmek. Değiştirmenizi yerel Samsung mağazanızdan aldığınızdan emin olun.

Galaxy Note 10 Hızlı Şarj Olmuyor Sorunu #Yöntem 5: Bağlantı noktasını kontrol et

Bazen, bağlantı noktasında şarj kablosunu tıkayan bir şey varsa veya bağlantı noktasının kirli olması durumunda Samsung Galaxy cihazları hızlı şarj olmayabilir. Şarj aksesuarlarınızdan herhangi bir sorun çıkmadığını onayladıysanız, bir sonraki adım şarj bağlantı noktasının engellenmemesini sağlamak olacaktır. Bazen, kir veya tüy portun içine girebilir ve kablonun düzgün şekilde bağlanmasını önleyebilir. Bağlantı noktasını kontrol etmek için bir büyüteç aracı kullanabilirsiniz. İçeride bariz bir kir veya tüy izi varsa, temizlemek için bir kutu basınçlı hava kullanın.

Ayrıca, yakın zamanda Galaxy Note10 + cihazınızı suya maruz bıraktıysanız, içinde nem olması mümkündür. Bu, cihazın şarj edilmesini önleyebilir. Normalde, cihazınız bu durumda bir “Nem algılandı” uyarısı göstermelidir. Ancak bir tane alamamak şarj portunun% 100 nemsiz olduğu anlamına gelmez. Şarj portunun ıslak olabileceğinden şüpheleniyorsanız, telefonu kurutmayı düşünün.

Evde kurutma yapmanın kolay bir yolu pişmemiş pirinç veya silika jel paketleri kullanmaktır (ayakkabı kutunuzla birlikte gelen şey). Pirinç kullanıyorsanız, cihazınızı tamamen onunla örtün. Ardından, kabı kapatın ve telefonu en az 48 saat boyunca orada bırakın.

Cihazınızı evde kurutmanın daha etkili bir yolu pirinç yerine silika jel paketleri kullanmaktır. Nemi pirinçten daha hızlı emer, böylece kuruma süresini yaklaşık yarı yarıya azaltabilirsiniz. Böylece, cihazı 2 gün boyunca kapalı bir kap içinde bırakmak yerine 24 saat yapacak. Yerel el sanatları mağazanızdan silika jel paketleri alabilirsiniz.

Galaxy Note 10 Hızlı Şarj Olmuyor Sorunu #Yöntem 6: Yazılımı ve pili kalibre et

Geçmişte, bazı Samsung Galaxy cihazlarının, cihazın Güç Yönetimi düzgün şekilde çalışmadığında hızlı şarj etme özelliğiyle ilgili sorun yaşadığı durumlar vardı. Bu durumda, kullanıcının yapması gereken, pili ve yazılımı yeniden kalibre etmektir. Bu kolay. İşte nasıl yapılacağı:

 1. Bataryayı tamamen boşaltın. Bu, cihazınız kendi kendine kapanana kadar ve pil seviyesi% 0 okuyana kadar kullanılması anlamına gelir.
 2. % 100’e ulaşana kadar telefonu şarj edin. Cihazınız için orijinal şarj ekipmanı kullandığınızdan ve tamamen şarj olmasına izin verdiğinizden emin olun. Cihazınızı en az iki saat daha şarj etmeyin ve şarj ederken kullanmayın.
 3. Geçen süreden sonra cihazınızı çıkarın.
 4. Cihazı yeniden başlatın.
 5. Telefonunuzu tamamen tamamen bitinceye kadar kullanın.
 6. 1-5 arasındaki adımları tekrarlayın.

Galaxy Note 10 Hızlı Şarj Olmuyor Sorunu #Yöntem 7: Güncellemeleri yükleyin

Güncelleştirmeleri yüklemek bazen bilinen sorunları çözmenin etkili bir yolu olabilir. Şu anda bekleyen bir güncellemeniz varsa, yüklediğinizden emin olmak istersiniz. Bu hem yazılım hem de uygulama güncellemeleri için geçerlidir. 

Varsayılan olarak, Galaxy Note 10 + yazılım veya uygulamalar için uygun bir güncelleme olup olmadığını size otomatik olarak söyleyecek şekilde ayarlanmıştır. Bu ayarı daha önce değiştirirseniz, devam edip güncellemeleri manuel olarak kontrol edebilirsiniz.

Yazılım güncellemesi olup olmadığını görmek için, Ayarlar> Yazılım güncellemeleri bölümüne gidin.

Uygulama güncellemeleri için Google Play Store uygulamasını açmanız ve uygulamalarınız için güncellemeleri buradan yüklemeniz yeterlidir.

Galaxy Note 10 Hızlı Şarj Olmuyor Sorunu # Yöntem 8: Güvenli Modda şarj edin

Bazen, şarj sorunları kötü bir uygulamadan kaynaklanıyor olabilir. Bir uygulamayı yükledikten sonra Galaxy Note10 + cihazınız hızlı şarj olmazsa, söz konusu uygulamayı silin ve sorunun çözülüp çözülmediğine bakın. Uygulamayı hatırlayamıyorsanız, güvenli moda yeniden başlatmayı deneyin. 

Bu modda, tüm üçüncü taraf uygulamaları, yani telefonu kurduktan sonra eklediğiniz uygulamalar askıya alınacaktır. Galaxy Note10 + cihazınız güvenli moddayken normal şekilde şarj oluyorsa, üçüncü taraf uygulamalardan birinin suçlu olduğunu varsayabilirsiniz. 

Güvenli modda yeniden başlatmanın adımları şunlardır:

 1. Cihazı kapat.
 2. Ekranda görünen model adı ekranını geçen Güç tuşunu basılı tutun.
 3. SAMSUNG ekranda göründüğünde, Güç tuşunu bırakın.
 4. Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra, Ses kısma tuşunu basılı tutun.
 5. Aygıt yeniden başlatmayı tamamlayana kadar Sesi azaltma tuşunu basılı tutmaya devam edin.
 6. Ekranın sol alt köşesinde Güvenli mod göründüğünde, Ses azaltma tuşunu bırakın.
 7. Telefonunuzun çalışmasına izin verin, kamera uygulamasını açın ve sorunu kontrol edin.

Hiç şarj etme sorunu yoksa ve Galaxy Note10 + cihazınız normalde yalnızca güvenli modda çalışıyorsa, aşağıdaki adımlarla şüpheli uygulamaları daraltmaya devam edebilirsiniz:

 1. Güvenli moda önyükleyin.
 2. Sorunu kontrol et.
 3. Üçüncü taraf bir uygulamanın suçlu olduğunu onayladıktan sonra, uygulamaları tek tek kaldırmaya başlayabilirsiniz. En son eklediğinizlerle başlamanızı öneririz.
 4. Bir uygulamayı kaldırdıktan sonra, telefonu normal moda yeniden başlatın ve sorunu kontrol edin.
 5. Galaxy Note10 + hala sorunluysa, 1-4. Adımları tekrarlayın.

Galaxy Note 10 Hızlı Şarj Olmuyor Sorunu #Yöntem 9: Fabrika ayarlarına sıfırlama

Bu durumda yapabileceğiniz son çözüm fabrika ayarlarına sıfırlamadır. Galaxy Note10 + kameranızdaki kamera sorunlarının sebebi doğada kullanılan bir yazılımsa, master veya fabrika ayarlarının sıfırlanması yardımcı olabilir.

Aşağıda Note10 + cihazınızı fabrika ayarlarına döndürmenin iki yolu vardır:

Yöntem 1: Ayarlar Menüsü’nden Samsung Galaxy Note10 + cihazında sıfırlama nasıl yapılır

Galaxy Note10 + cihazınızı silmenin en kolay yolu budur. tek yapmanız gereken Ayarlar menüsüne gitmek ve aşağıdaki adımları takip etmektir. Ayarlar altında herhangi bir sorun yaşamadığınızda bu yöntemi öneriyoruz.

 1. Kişisel verilerinizin bir yedeğini alın ve Google hesabınızı kaldırın.
 2. Ayarlar uygulamasını açın.
 3. Genel yönetim seçeneğine gidin ve dokunun.
 4. Sıfırla’ya dokunun.
 5. Verilen seçeneklerden Fabrika verilerine sıfırlamayı seçin.
 6. Bilgileri okuyun ve devam etmek için Sıfırla’ya dokunun.
 7. İşlemi onaylamak için Tümünü Sil’e dokunun.

Yöntem 2: donanım düğmelerini kullanarak Samsung Galaxy Note10 + üzerinde zor sıfırlama

Durumunuz telefon açılmıyorsa veya önyükleme yapıyor ancak Ayarlar menüsüne erişilemiyorsa, bu yöntem yardımcı olabilir. Öncelikle, cihazı Kurtarma Moduna başlatmanız gerekir. Kurtarma işlemine başarıyla eriştikten sonra, uygun ana sıfırlama işlemine başlama zamanı. Kurtarma’ya erişmeden önce bazı denemeler yapmanız gerekebilir, bu nedenle sabırlı olun ve tekrar deneyin.

 1. Mümkünse, önceden kişisel verilerinizin bir yedeğini alın. Sorununuz bunu yapmanızı engelliyorsa, sadece bu adımı atlayın.
 2. Ayrıca, Google hesabınızı kaldırdığınızdan emin olmak istersiniz. Sorununuz bunu yapmanızı engelliyorsa, sadece bu adımı atlayın.
 3. Cihazı kapat. Bu önemli. Kapatamazsanız, hiçbir zaman Kurtarma Moduna ön yükleme yapamazsınız. Cihazı Güç düğmesi üzerinden düzenli olarak kapatamıyorsanız, telefonun pili bitene kadar bekleyin. Ardından, Kurtarma Moduna geçmeden önce telefonu 30 dakika şarj edin.
 4. Sesi Aç düğmesini ve Bixby düğmesini aynı anda basılı tutun.
 5. Sesi Yükselt ve Bixby tuşlarını basılı tutarken, Güç düğmesini basılı tutun.
 6. Kurtarma ekranı menüsü şimdi görünecektir. Bunu gördüğünüzde, düğmeleri serbest bırakın.
 7. ‘Wipe data/factory reset.’ seçeneğinin üzerine gelinceye kadar Sesi Azalt düğmesini kullanın.
 8. ‘Wipe data/factory reset.’i seçmek için Güç düğmesine basın.
 9. Evet’i vurgulamak için Ses Kısma düğmesini kullanın.
 10. Fabrika ayarlarına sıfırlama işlemini onaylamak için Güç düğmesine basın.

Galaxy Note 10 Hızlı Şarj Olmuyor Sorunu #Yöntem 10: Onarım

Yukarıdaki önerilerden hiçbiri işe yaramazsa, Galaxy Note10 + kameranızda kamera sorunlarının olmasının daha derin bir nedeni olabilir. Telefonun incelenebilmesi için yerel Samsung mağazasını veya Servis Merkezini ziyaret edin.

Yorum Yap

Yorum Yap