1. Ana Sayfa
 2. Galaxy
 3. Galaxy Note 10 Plus ve Note 10 Wifi sorunu ve çözümü

Galaxy Note 10 Plus ve Note 10 Wifi sorunu ve çözümü


Galaxy Note 10 wifi sorununun nedenlerini daraltmak için atmanız gereken adımları göstereceğiz. Çözümler geneldir ve Note 10’daki bir çok wifi sorununa uygulanabilir.

Galaxy Note 10 wifi sorunu nasıl düzeltilir?

Galaxy Note10’unuz gibi bir cihazın wifi sorunlarıyla neden karşılaştığı konusunda basit bir açıklama yoktur. Çoğu durumda, neden basit olabilir, ancak diğer zamanlarda, faktörlerin bir kombinasyonu olabilir.

Belirli bir wifi sorununu çözmek için, bir hatanın veya sorunun kaynağını tanımlamak için birkaç sorun giderme adımı yapmanız gerekir. Bu rehber size bu konuda yardımcı olacaktır. Aşağıdaki önerilerimizi izleyin.

Galaxy Note 10 Wifi sorunu # 1: Yönlendiricinin veya ağın çalıştığını onaylayın

Galaxy Note10’unuzda wifi sorunlarınız varsa, yapmak istediğiniz ilk sorun giderme adımı, sorunun yönlendiriciden veya uğraştığınız belirli wifi ağından gelip gelmediğini kontrol etmektir. Yönlendiriciye erişiminiz varsa, yapmak istediğiniz ilk şey, onu yeniden başlatmaktır.

Yeniden başlatmadan önce yönlendiriciyi birkaç dakika duvar prizinden çekin. Çoğu durumda, bu wifi sorunlarını çözmek için yeterli. Yönlendiricinin nasıl daha fazla giderileceği hakkında bir fikriniz yoksa, İnternet Servis Sağlayıcınıza başvurun.

Alternatif olarak, Galaxy Note10’unuzu başka bir yönlendiriciye bağlayarak bunun bir wifi sorunu olup olmadığını onaylamayı deneyebilirsiniz. Wifi ikinci ağda çalışıyorsa, bu, Note 10’unuzla ilgili hiçbir sorun olmadığı anlamına gelir. Yapmanız gereken en büyük sorun, wifi ağını unutmak ve tekrar iyi çalışıp çalışmadığını görmek.

Sorununuzu gidermek için wifi ağı aşağıdakileri içerir:

 • Yönlendiriciyi yeniden başlatma.
 • Yönlendirici yazılım güncellemelerini yükleme.
 • Yönelticinin ağ yapılandırmasını sıfırlama.

Yönlendiricinin sorunun nasıl giderileceğini bilmiyorsanız ISS’nizden (İnternet Servis Sağlayıcısı) destek alın. 

Yönlendiriciye erişiminiz yoksa ve yalnızca belirli bir ağa bağlanmada sorun yaşıyorsanız, yardım için ağ yöneticisiyle görüşün.

Galaxy Note 10 Wifi sorunu # 2 : Hataları kontrol edin

Yönelticinin çalıştığından eminseniz veya wifi ağında hiç bir sorun yoksa, odak noktanız Note 10’da sorun gidermeye yönelik olmalıdır. Galaxy Note10’unuzun bir hata kodu veya mesajı varsa, bu konuda hızlı bir Google araması yapabilir ve denemek için çevrimiçi bir çözüm olup olmadığını görebilirsiniz. 

Galaxy Note 10 Wifi sorunu # 3 : Cihazı yeniden başlatın

Galaxy Note10 wifi sorunlarını çözmek genellikle basittir ve bunu yapmanın yollarından biri cihazı yeniden başlatmaktır. Galaxy Note 10’unuzda wifi sorunları varsa, yeniden başlatmaya zorlamak onu düzeltmenin etkili bir yoludur. Bunu henüz denemediyseniz, bu sefer yaptığınızdan emin olun.

Önyükleme menüsüne erişmek için önce Güç düğmesine basılı tutarak normal olarak yeniden başlatmayı deneyin. Ardından, Yeniden başlat seçeneğini seçin ve çalışıp çalışmadığını görün.

Aygıtı yeniden başlatmanın başka bir yolu, Ses Düzeyi düğmesini ve Güç tuşunu aynı anda 10 saniye boyunca veya cihazın ekranı açılana kadar basılı tutmaktır. Bu, bataryayı cihazdan çıkarmanın etkisini simüle eder. 

Düzenli olarak yeniden başlatma işlemi işe yaramazsa, şunu deneyin:

 1. Önce Sesi Azalt düğmesini basılı tutun ve bırakmayın.
 2. Basılı tutarken, Güç tuşunu basılı tutun.
 3. Her iki tuşu da 10 saniye veya daha uzun süre basılı tutun. 

İkinci yeniden başlatma prosedürü, pil takımını çıkarmanın etkilerini taklit etmeye çalışır. Eski cihazlarda, akünün bağlantısını kesmek, genellikle yanıt vermeyen cihazları tamir etmenin etkili bir yoludur. Yine de hiçbir şey değişmediyse, bir sonraki önerilere geçin.

Cihazınızı en az haftada bir kez düzenli olarak yeniden başlatmak yararlı olabilir. Bir şeyleri unutacaksanız, telefonunuzu kendi kendine yeniden başlayacak şekilde yapılandırmanızı öneririz. Bu görevi yapmak için aşağıdaki adımları uygulayarak zamanlayabilirsiniz:

 1. Ayarlar uygulamasını açın.
 2. Aygıt Bakımı’na dokunun.
 3. Üstteki 3 noktaya dokunun.
 4. Otomatik yeniden başlat seçeneğini seçin.

Galaxy Note 10 Wifi sorunu # 4: Wifi’yi unutun

Bu durumda deneyebileceğiniz bir diğer basit çözüm wifi bağlantısını kesmek ve unutmak. Sorunlu bir wifi ağının bağlantısını kesmek, genellikle Samsung Galaxy wifi sorunlarının giderilmesinde etkili bir yoldur. Sadece wifi simgesine dokunun ve cihazın ağ bağlantısını kesin. Ondan sonra, telefonu yeniden başlatın ve sorunun çözülüp çözülmediğine bakın. Değilse, sonraki adımlara ilerleyin.

Galaxy Note 10 Wifi sorunu # 5 : Ağ ayarlarını sıfırla

Bir cihazın ağ ayarlarını sıfırlamak, bu durumda yapmanız gereken en önemli sorun giderme adımlarından biridir. Bunu yaparak, şifrelerinin yanı sıra kaydedilen tüm wifi ağları dahil olmak üzere tüm ağ yapılandırmalarını etkili bir şekilde siliyorsunuzdur. Ağ ayarlarını silmek için:

 1. Ayarlar uygulamasını açın.
 2. Genel yönetim öğesine dokunun.
 3. Sıfırla’ya dokunun.
 4. Ağ ayarlarını sıfırla öğesine dokunun.
 5. Onaylamak için SIFIRLAMA AYARLARI düğmesine dokunun.
 6. Galaxy Note10’unuzu yeniden başlatın ve sorunu kontrol edin.

Galaxy Note 10 Wifi sorunu # 6 : Sistem önbelleğini yenile

Galaxy Note 10 wifi sorunu sistem güncellendikten sonra başlarsa, sistem önbelleğinde bir sorun olabilir. Galaxy Note 10 sistem önbelleğinizin taze olduğundan emin olmak için, önbellek bölümünü zaman zaman temizlemeniz gerekir. İşte bunun nasıl yapılacağı:

 1. Cihazı kapat.
 2. Ses Açma tuşunu ve Bixby / Güç tuşunu basılı tutun.
 3. Yeşil Android logosu görüntülendiğinde, her iki tuşu da bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’, Android sistem kurtarma menüsü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye gösterecektir).
 4. Kurtarma ekranı menüsü şimdi görünecektir. Bunu gördüğünüzde, düğmeleri serbest bırakın.
 5. ‘Wipe cache partition’ seçeneğini vurgulayana kadar Ses Kısma düğmesini kullanın.
 6. ‘Wipe cache partition’ seçeneğini seçmek için Güç düğmesine basın.
 7. Yes’i vurgulamak için Ses Kısma düğmesini kullanın.
 8. Önbelleği temizleme eylemini onaylamak için Güç düğmesine basın.
 9. Sistem önbelleği silerken bir saniye bekleyin.
 10. Cihazı yeniden başlatmak için Güç düğmesine tekrar basın. Bu, cihazı normal arayüze döndürür.
 11. Bu kadar!

Galaxy Note 10 Wifi sorunu # 7 : Güvenli Modda yeniden başlatın

Wifi sorunlarının nedenleri çok değişebilir. Bu durumda bir başka olası neden, kötü bir üçüncü taraf uygulamasıdır. Bazen, kötü kodlanmış uygulamalar Android’i etkileyebilir ve sorunlara neden olabilir. 

Diğer zamanlarda, kötü amaçlı yazılımlar veya kötü uygulamalar, sorunlara neden olmak veya belirli işlevlerin çalışmamasını önlemek için bilerek tasarlanmıştır. Yeni bir uygulamayı yükledikten sonra wifi işlevinin hatalı davranmaya başladığını fark ettiyseniz, bu uygulamayı silmek yardımcı olabilir. 

Hangi uygulamayı kurduğunuzu hatırlayamıyorsanız veya uygulamalardan birinin suçlu olduğundan şüpheleniyorsanız, cihazınızı güvenli modda yeniden başlatmayı deneyin. Güvenli Modda, tüm üçüncü taraf uygulamaları askıya alınır ve çalıştırılamaz. 

Uygulamayı hatırlayamıyorsanız, cihazı güvenli modda yeniden başlatmayı deneyin ve ne olduğunu görün. Bu nedenle, sorun yalnızca güvenli modda giderse, sorunun kötü bir üçüncü taraf uygulaması olduğunun açık bir göstergesidir.

 1. Güç kapalı penceresi görünene kadar Güç düğmesini basılı tutun ve sonra bırakın.
 2. Güvenli mod istemi görünene kadar Kapat’ı basılı tutun ve sonra bırakın.
 3. Onaylamak için Güvenli mod’a dokunun.
 4. İşlemin tamamlanması 30 saniye sürebilir.
 5. Yeniden başlatmanın ardından, ana ekranın sol alt kısmında “Güvenli mod” belirir.

Üçüncü taraf uygulamaların bu modda devre dışı bırakıldığını, bu nedenle kullanabileceğinizlerin önceden yüklenmiş uygulamalar olduğunu unutmayın. Galaxy Note10 wifi normalde yalnızca güvenli modda çalışıyorsa, bu sorunun kötü bir uygulamadan kaynaklandığı anlamına gelir. 

En son yüklediğiniz uygulamayı kaldırın ve düzeltip düzeltmeyeceğini görün. Sorun devam ederse, hileli uygulamayı belirlemek için eleme işlemini kullanın. İşte nasıl:

 1. Güvenli modda önyükleyin.
 2. Sorunu kontrol et.
 3. Üçüncü taraf bir uygulamanın suçlu olduğunu onayladıktan sonra, uygulamaları tek tek kaldırmaya başlayabilirsiniz. En son eklediğinizlerle başlamanızı öneririz.
 4. Bir uygulamayı kaldırdıktan sonra, telefonu normal moda yeniden başlatın ve sorunu kontrol edin.
 5. Galaxy Note 10’unuz hala normal şekilde açılmıyorsa (ancak güvenli modda çalışıyorsa), 1-4. Adımları tekrarlayın.

Galaxy Note 10 Wifi sorunu # 8 : Güncellemeleri yükle

Galaxy Note 10’unuzun yazılım ortamını güncel tutmak önemlidir. Şu anda Galaxy Note 10 wifi sorunları yaşamaya devam ederseniz, en son sürümlerini çalıştıran yazılım ve uygulamalara sahip olduğunuzdan emin olun.

Güncellemeler yalnızca kozmetik değişiklikler getirmez, aynı zamanda bilinen hataları da giderir. Genellikle pek çok Android kullanıcısı tarafından bilinmese de, güncellemeleri yüklemek bazen bilinen hatalar için gerekli düzeltmeleri de sağlar.

Herhangi bir sistem veya uygulama güncellemesinin kurulumunu geciktirmediğinizden emin olun. Varsayılan olarak, telefonunuz mevcut güncellemeleri size bildirmelidir, ancak bu mekanizmayı kapatmanız durumunda, bunları manuel olarak kontrol etmenin tam zamanıdır.

Android veya sistem güncellemesini kontrol etmek için:

 1. Ayarlar uygulamasını açın.
 2. Yazılım güncellemesi öğesine dokunun.
 3. İndir ve yükle’ye dokunun.
 4. Cihazın güncellemeleri kontrol etmesini bekleyin.
 5. Güncelleştirmeyi yükleyin. Yeni bir güncelleme yoksa, telefonunuz size söylemelidir.

Taşıyıcı marka Galaxy Note10 cihazları veya taşıyıcınız tarafından sağlananlar için güncellemeleri manuel olarak kontrol etme seçeneği bulunmayabilir. Tek yapmanız gereken bir güncelleme için bildirim olup olmadığını onaylamak ve güncelleme kurulumuna izin vermek.

Uygulama güncellemelerini kontrol etmek için:

 1. Play Store uygulamasını açın.
 2. Diğer ayarlar simgesine (sol üst) dokunun.
 3. Uygulamalarım ve oyunlarım’a dokunun.
 4. Tümünü güncelle düğmesine dokunun.

Galaxy Note 10 Wifi sorunu # 9 : Fabrika ayarlarına sıfırlama

Wifi sorunlarının büyük bir kısmı yazılım veya uygulama hatalarından kaynaklanmaktadır. Yukarıdaki çözümlerimizden hiçbiri şu ana kadar yardım etmediyse, deneyebileceğiniz son çözüm fabrika ayarlarına sıfırlamadır. 

Bu, tüm yazılım ayarlarını varsayılan değerlere döndürür, uygulamalarınızı ve kişisel verilerinizi (fotoğraflar, videolar, belgeler) siler. Önceden dosyalarınızın yedeğini aldığınızdan emin olun.

Aşağıda Galaxy Note 10’unuzu fabrika ayarlarına döndürmenin iki yolu vardır:

Yöntem 1: Samsung Galaxy Note10’da Ayarlar Menüsü ile nasıl sıfırlanır

Galaxy Note10’unuzu silmenin en kolay yolu budur. tek yapmanız gereken Ayarlar menüsüne gitmek ve aşağıdaki adımları takip etmektir. Ayarlar altında herhangi bir sorun yaşamadığınızda bu yöntemi öneriyoruz.

 1. Kişisel verilerinizin bir yedeğini alın ve Google hesabınızı kaldırın.
 2. Ayarlar uygulamasını açın.
 3. Genel yönetim seçeneğine gidin ve dokunun.
 4. Sıfırla’ya dokunun.
 5. Verilen seçeneklerden Fabrika verilerine sıfırlamayı seçin.
 6. Bilgileri okuyun ve devam etmek için Sıfırla’ya dokunun.
 7. İşlemi onaylamak için Tümünü Sil’e dokunun.

Yöntem 2: Donanım düğmelerini kullanarak Samsung Galaxy Note 10 üzerinde sıfırlama nasıl yapılır

Durumunuz telefon açılmıyorsa veya önyükleme yapıyor ancak Ayarlar menüsüne erişilemiyorsa, bu yöntem yardımcı olabilir. Öncelikle, cihazı Kurtarma Moduna başlatmanız gerekir. 

Kurtarma işlemine başarıyla eriştikten sonra, uygun ana sıfırlama işlemine başlama zamanı. Kurtarma’ya erişmeden önce bazı denemeler yapmanız gerekebilir, bu nedenle sabırlı olun ve tekrar deneyin.

 1. Mümkünse, önceden kişisel verilerinizin bir yedeğini alın. Sorununuz bunu yapmanızı engelliyorsa, sadece bu adımı atlayın.
 2. Ayrıca, Google hesabınızı kaldırdığınızdan emin olmak istersiniz. Sorununuz bunu yapmanızı engelliyorsa, sadece bu adımı atlayın.
 3. Cihazı kapat. Bu önemli. Kapatamazsanız, hiçbir zaman Kurtarma Moduna ön yükleme yapamazsınız. Cihazı Güç düğmesi üzerinden düzenli olarak kapatamıyorsanız, telefonun pili bitene kadar bekleyin. Ardından, Kurtarma Moduna geçmeden önce telefonu 30 dakika şarj edin.
 4. Ses Açma tuşunu ve Bixby / Güç tuşunu basılı tutun.
 5. Yeşil Android logosu görüntülendiğinde, her iki tuşu da bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’, Android sistem kurtarma menüsü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye gösterecektir).
 6. Kurtarma ekranı menüsü şimdi görünecektir. Bunu gördüğünüzde, düğmeleri serbest bırakın.
 7. ‘Wipe data/factory reset’ seçeneğinin üzerine gelinceye kadar Sesi Azalt düğmesini kullanın.
 8. ‘Wipe data/factory reset’yı seçmek için Güç düğmesine basın.
 9. Yes’i vurgulamak için Ses Kısma düğmesini kullanın.
 10. Fabrika ayarlarına sıfırlama işlemini onaylamak için Güç düğmesine basın.
 11. Görevi tamamlamak için talimatların geri kalanını izleyin.
Yorum Yap

Yazar Hakkında

Hobi olarak web sitemde editörlük yapan biriyim ;)

Yorum Yap