İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. Hata & Sorun Giderme
 3. Galaxy S10 5G, S10 Plus, S10e, S10 Sorunları ve Çözümleri

Galaxy S10 5G, S10 Plus, S10e, S10 Sorunları ve Çözümleri


İşte en yaygın Galaxy S10 sorunları ve bu sorunların nasıl çözüleceği ile telefonunuzun en iyi şekilde çalışmasını sağlayabilirsiniz. S10’un pek çok  süslü özelliği var ama mükemmel değil. Bunun parmak izi tarayıcısının etkili olup olmadığı, kamera ve klavye problemleri , hatta Android 10 sorunları. 

İşte bilmeniz gerekenler. Bu düzeltmeler Galaxy S10e, Galaxy S10 Plus ve Galaxy S10 5G için de geçerlidir.

Bir taşıyıcıya gitmeniz veya yardım için Samsung desteğini aramanız gerekmez. Bunun yerine, ipuçlarımızı takip edin ve Galaxy S10 sorunlarını evden düzeltin. Size en sık rastlanan  şikayetleri inceleyip,  bunları gidermek için düzeltmeler, ipuçları veya kaynaklar sunuyoruz. Herkesin telefonları farklı kullandığını ve herkesin aynı sorunları yaşamayacağını unutmayın. Başlayalım.

Güncelleme:  Ekim güvenlik yaması olan mevcut Ağustos ve Eylül yazılımından sorunların çoğunu giderir Galaxy S10 modelleri için. Kullanıcılar, pil ömründe, 3. parti uygulamalarda otomatik odaklama problemlerinde , garip şifre sorunları veya şarj sırasında aşırı ısınma sorunları olduğunu bildirdi . 

Ayrıca, Kasım ayında yayınlanan Galaxy S10 güncellemesinin tonlarca yazılım geliştirmesiyle bir hafta boyunca bazı cihazlara ulaştığını gösteren birkaç rapor görüyoruz .

Ardından, Android 10 (One UI 2.0 beta) şimdi daha da fazla düzeltme ile kullanıma sunuldu , ancak beta yazılımı olduğundan kusursuz bir deneyim beklemeyin . Ayrıca, bazı One UI 2.0 beta kullanıcıları S10’larını parmak, desen veya şifre ile açamazlar ve tek sonuç fabrika ayarlarına sıfırlamadır. Samsung bir düzeltme başlatıyor, bu yüzden düzeltme eki gelinceye kadar beta üzerinde beklemeye devam edin .

Galaxy S10 Parmak İzi Tarayıcı Sorunları Nasıl Düzeltilir

İlk önce, parmak izi tarayıcıyı ele almalıyız. Son dakikada, Samsung nakliye öncesi tüm Galaxy S10 modellerinde ekran koruyucuları kullanıyor ve bu parmak izi tarayıcı kurulum işlemini çok zorlaştırıyor. Gerçekten çok baskı yapmanız gerekiyor ve kurulum işlemi sırasında birkaç başarısız girişimde bulunursunuz . ENDİŞELENME.

 

Samsung , parmak izi tarayıcı hızını ve güvenilirliğini büyük ölçüde artıran bir günde bir yazılım güncellemesi yayınladı . Sonra, nisan (ve eylül) aylarında Samsung şaşırtıcı bir şekilde büyük fark yaratan güncellemeler yayınladı. 

Kullanıcılar, parmak izi sensörüyle çok daha iyi bir deneyim olduğunu bildiriyorlar. Ek olarak, Samsung’un telefonlara koyduğu ucuz plastik filmi çıkardığınızda çok daha iyi sonuç veriyor. 

Bununla birlikte, en son yazılım güncellemesini aldıysanız, ekran koruyucuyu çıkardı ve hala sorunlarla uğraşıyoruz. Birkaç ipucumuz var. Birincisi, kayıt işlemini yaparken parmağınızı birkaç farklı yere hareket ettirin. 

Ardından, telefonu bir elinizle tutarak birkaç kez parmak ucunuzu kaydedin; bu şekilde en çok kilidini açarsınız. Telefonu bir elinde tutmayın ve diğerini dokunmak için kullanın. Telefonu normalde yaptığınız gibi tutarken parmağınızı kaydedin.

Bir dava kullanıyorsanız açıyı düzeltmek için parmak tarama işleminin tamamını tekrar yapmanız önerilir. Ayrıca, aynı parmağın iki kez kaydedildiğini duymak da sonuçları önemli ölçüde iyileştirir. Son olarak, ekran koruyucu kullanıp kullanmadığınıza bakmadan, ekran hassasiyetini arttırmak için bu numarayı deneyin .

Ve şimdi, bazı 3. parti film ekran koruyucularının içinde garip bir jele sahip olduğunu duyuyoruz, bu da gerçekten sorunlara neden oluyor ve herkesin Galaxy S10’unuzu parmaklarıyla açmasını sağlıyor. 

Bu Ekim ayında ortaya çıkan yeni bir sorundur ve Samsung, en kısa zamanda bir yama yayınlamaya çalışıyor . Cam ekran koruyucuları kullanın veya bu güncelleme gelene kadar bir şifre / pin kullanın.

Galaxy S10 Dokunmatik Ekran Sorunları Nasıl Onarılır

Samsung Galaxy S10 hala yeni ve ilk veya iki ay içinde şikayetlerin çoğuna hitap edecek birçok güncelleme bekleyebilirsiniz, şimdilik okumaya devam edin.

Görmeye devam ettiğimiz diğer bir şikayet ise kullanıcıların yanlışlıkla telefonun yanlarına dokunmaları ve Edge uygulamaları panelini açmaları, uygulamaları başlatmaları veya sadece ekranı yanlışlıkla uyandırmalarıdır. Neredeyse hiçbir çerçeve yok, kullanım sırasında elinizi koymak için hiçbir yerde yoktur. Bununla birlikte, ayarlarda yapılan hızlı bir değişiklik, bu yanlışlıkla dokunmaları önleyecektir. 

Ya da sadece benim yaptığım gibi kenar panelini devre dışı bırak.

 

 • Ayarlar’a gidin ve Ekran’ı seçin.
 • Yanlışlıkla Dokunma Koruması için aşağı kaydırın
 • Anahtarı AÇIK konumuna getirin

Bu, yalnızca genel olarak yanlışlıkla dokunmaları ve dokunmaları önlemeyi sağlamakla kalmaz, aynı zamanda cep, çanta, çanta veya karanlık alanlarda yanlışlıkla dokunmalara da yardımcı olur. 

Ayrıca, ekranın üzerinde kırmızı bir renk tonu bulunan S10’da renk kayması ve kötü görüş açıları ile ilgili şikayetler görüyoruz. 2017’de Galaxy S8 ile benzer bir durum gördüğümüz için bunun bir yazılım güncellemesi ile çözülebileceğini umuyoruz.

Tam Ekran Olmayan Galaxy S10 Uygulamaları Nasıl Onarılır

Uzun ve sıska, büyük bir 6.1 veya 6.4 inç Quad-HD ekranla, bazı uygulamalar Galaxy S10’unuzdaki tüm ekranı kullanmaz. Bunun nedeni, uzun siyah oranlı filmlerde olduğu gibi, 16: 9 geniş ekran filmlere benzeyen, kamera için en üstteki kesikten söz etmemek.

Çoğu uygulama ve oyun, tüm ekrana sığacak şekilde ölçeklenir, ancak bazıları uymaz. Öyleyse  , sorunu çözmek için bu adımları izleyin . 

Bu rehber Galaxy S8’e aittir, ancak aynı adımlar Android 9 Pie One UI’da bile geçerlidir.

 

 • Bildirim çubuğunu aşağı çekin ve  Ayarlar’a gidin  (sağ üste yakın dişli şeklindeki simge)
 • Ekrana dokunun 
 • Tam ekran Uygulamalar etiketli seçeneği seçin 
 • Tam ekran olmayan herhangi bir uygulamaya dokunun ve Otomatik’ten Tam Ekrana geçin 

Bu noktada, çoğu uygulama iyi çalışmalı ve geliştiriciler zaten bunu düzeltti. Değilse, onları tam ekran moduna zorlayabilirsiniz. Şimdi otomatik olarak yeni 18.5: 9 en boy oranına ölçeklenir ve tüm ekranınızı içerikle doldurur. 

Ek olarak, bir uygulamayı başlattığınızda ve ekranın tamamını kullanmadığında, hızlı bir şekilde tam görünüme geçmek için ekranın altında küçük bir açılır pencere görürsünüz. Ona dokun ve hepsi bitsin.

Bunu yaptıktan sonra uygulamalar veya oyunlar kesilirse, adımları tersten uygulayın ve tekrar Otomatik olarak değiştirin.

Galaxy S10 Uygulamalar Menü Düğmesini Geri Getirme

Daha eski bir Galaxy akıllı telefonundan geliyorsanız sürpriz yapmaktasınız. Fiziksel düğmeler, giriş tuşu ve uygulama tepsisi simgesi yok. Hepsi gitti. Bazı sahipler tüm yüklü uygulamalarını bulamadıkları için sinirleniyorlar. Yukarı kaydırın, görünecektir. Ya da işte eski stile nasıl geri dönüleceği.

 

 •  Ekranınızdaki herhangi bir boş alana basın ve basılı tutun . Bir düzenleme ve düzen sayfasına uzaklaşacak ve size ayar ya da duvar kağıdı seçenekleri verecektir.
 • Dişli şeklindeki ayarlar düğmesine dokunun  .
 • Ardından “Uygulama Düğmesi” etiketli ayarlarda seçeneğe basın   ve “ Uygulamalar düğmesini göster” seçin .

Bu şekilde, daha önce olduğu gibi tüm uygulamalarınızı içeren bir tepsi başlatan bir düğmeye sahip olacaksınız. Ya da bir iPhone’dan geliyorsanız, iOS gibi ana ekranınızdaki tüm uygulamaları istiyorsanız “Yalnızca Ana Ekran” ı seçin.

Galaxy S10 Donma ve Tepki Vermeyen Sorunlar

Galaxy S10’unuz veya uygulamalarından bazıları donuyor ve yanıt vermiyor mu? Bunu S9 ile gördük ve şimdi yeni Galaxy S10 hakkında birkaç rapor yayınlanıyor. Arama yapmaya çalışırken bunu rehber uygulamasında veya telefon çeviricisinde yaşayabilirsiniz.

Galaxy S10 donuyor veya yanıt vermiyorsa, güç ve ses kısma düğmelerini aynı anda ve  7-8 saniye boyunca onları basılı tutun . Telefon kapanacak, yeniden başlatılacak ve yeni başlayacaktır. Bu hiçbir şeye zarar vermez ve tamamen donmuş ve ekran siyah olsa bile telefonu yeniden başlatmaya zorlar. 

Galaxy S10 Bluetooth Sorunları Nasıl Düzeltilir

Samsung’un yeni telefonları, en yeni Android 9 Pie, Google yazılımının üstünden yenilenmiş One UI arayüzüyle kullanıyor. Ve birkaç yıl içinde ilk defa, henüz çok fazla BT şikayeti görmüyoruz . 

Bununla birlikte, arabanızda, müzik setinizde veya aksesuarlarınızda Bluetooth ile ilgili birkaç sorunla karşılaşacağınız söylenebilir. Çok fazla hoparlör, kulaklık ve diğer aksesuarlarla burada ve orada bir sorunla karşı karşıyasınız.

Aygıtları göremiyorsanız veya göremiyorsanız bağlanamazlarsa yalnız değilsiniz demektir. Bazen bağlantı zayıf ve ses de kesiliyor. Galaxy S10’daki Bluetooth 5.0 sayesinde çoğu insan herhangi bir sorunla karşı karşıya kalmamalı. 

Bunu yaparsanız, Bluetooth KAPALI duruma getirin ve ardından tekrar açın. Bu, zamanın% 95’ini düzeltir. Veya cihazı tamamen unutun ve “eşleştirme” işlemini tekrarlayın.

Kullanıcılar ayrıca Ayarlar> Uygulamalar> bölümüne gidebilir  ve “Bluetooth” u bulabilir  ve önbelleği temizleyebilir. Bu, Galaxy Note 8 ve S9’daki problemleri gideren tüm eşleştirmeleri silecektir. Aksi takdirde, HERHANGİ bir sorun için en büyük ipucumuzu deneyin ve telefonunuzu yeniden başlatın. 

Evet, basit bir yeniden başlatma genellikle hemen hemen her şeyi düzeltir.

Galaxy S10 WiFi ve GPS Sorunları Nasıl Onarılır

Her telefon sürümünde WiFi problemleriyle ilgili raporları görüyoruz . Ve yeni WiFi 6 protokolünü desteklese de, zaten düşük performans, WiFi kesintileri, bağlantı sorunları ve Galaxy S10 ile ilgili yorumlar görüyoruz . Bu neredeyse hiçbir zaman telefonun kendisiyle ilgili bir sorun değil ve genellikle başka bir şey.

Eski bir telefonu yeni bir telefona aktarmak için Samsung’un süper yardımcı SmartSwitch aracının genellikle kötü WiFi için sorun olabileceğini gördük. Yazılım sizin için adı, şifreyi ve bağlantıyı aktardı. Güzel, ama bu senin problemin de olabilir.

Galaxy S10 WiFi sorunlarını yaşayanların deneyebilecekleri birkaç şey var. Öncelikle, WiFi ağınızı unutmanızı ve telefondaki şifreyi tekrar girmenizi öneririz. Bunu, Ayarlar> Bağlantılar> WiFi öğesine giderek yapın  . İnternet bağlantınızı basılı tutun  ve açılan pencerede Unut ağına dokunun. 

Sonra bir WiFi bağlantısı arayın, kendinizinkileri bulun, şifreyi girin ve çalışması gerekir. Daha da iyisi, ağınızı varsayılan ayarlara sıfırlayın. Yönelticinize gücü 10 saniye boyunca prizden çektiğimizde yeni bir başlangıç ​​yapacağız. Ardından Galaxy S10’unuzu bir kez daha bağlamayı deneyin.

 

Ek olarak, WiFi sorunları için bir tane daha süper yararlı önerimiz var. Ayarlar> Bağlantılar >  WiFi> Gelişmiş Ayarlar> bölümüne gidin  ve WiFi uyku seçeneğini devre dışı bırakın . Bu şekilde, WiFi ne olursa olsun, ekran kapalıyken bile kalır. Artık tüm uygulamalarınız ve hizmetleriniz WiFi kullanmaya devam ediyor ve uygulamaları güncellerken ekranı açık tutmanıza gerek yok.

Galaxy S10 Always On Display ve Uyandırma Sorunlarını Giderme

Samsung, Galaxy S10’a yeni bir “Lift to Wake özelliği ekledi. Aldığınızda ekran otomatik olarak canlanır. Güzel, ama bazı insanlar bundan hoşlanmıyor. Ayrıca, uyanacak asansörün veya AOD özelliğinin telefonun bataryayı boşaltan ceplerinde uyanmasına neden olduğuna dair bir sürü şikayet görüyoruz .

İşte, her zaman kullanılan ekranı nasıl değiştireceğiniz, özelleştireceğiniz ve ayarlayacağınız. Ayrıca, uyandırma özelliğini nasıl kaldıracağınızı da göstereceğiz.

 

 Ayarlar> Kilit ekranı>Always On Display’a gidin. Buradan, tüm deneyimi özelleştirebilir ve değiştirebilirsiniz. Şahsen, telefonu ne kadar sık ​​uyandırdığınızı azaltacağından, daha uzun pil ömrüne neden olacak şekilde açık bırakmanızı öneririz.

Ardından, ana Ayarlar menüsüne dönün ve Gelişmiş Özellikler> Hareketler ve jestler> bölümüne gidin ve Uyanmak için kaldır özelliğinin işaretini kaldırın. Buradayken, cebinizde çıkmaya devam ederse “uyanmak için iki kez hafifçe vurun”. Samsung nihayetinde bunu bir yazılım güncellemesiyle çözecektir.

Telefon Bataryanız Çabuk Bitiyorsa Bu Ayarları Kapatın

Galaxy S10 Islak Hoparlör Sorunları Nasıl Onarılır

Galaxy S10 ve S10 + IP68 tozudur ve suya dayanıklıdır. Yani, duşa girebilir, havuza bırakabilir veya endişelenmeden yaklaşık 5 m derinlikte kullanabilirsiniz. Telefon, 30 dakika boyunca 5ft civarında teknik olarak çalışabilir ve hala iyi çalışır. Çift hoparlörler bile biraz su alabilir.

Ancak, hoparlör veya ızgara ıslanırsa, telefonunuz komik ve boğuk gelecektir. Bu bir endişe değil ve hiçbir zararı yok, sadece denemeniz gerekiyor.

Samsung, bileşenleri güvende tutmak için cihazın içinde bir kaplama kullanıyor. Sonra, suyu her iki hoparlörden de uzak tutmak için “yüzey gerilimi” olarak adlandırdıkları bir şey. Müzik veya hoparlörünüz komik geliyorsa, kurumasına izin vermeniz yeterlidir. 

Veya, hoparlörden su çıkarmak için elinize hafifçe vurun. Büyük olasılıkla telefonunuzda yanlış bir şey yok, sadece zaman verin.

Bonus ipucu: Islakken telefonunuzu ASLA asla şarj etmeyin. Pili doldurmak için telefonunuzu takmadan önce USB C Tipi şarj portunun tamamen kurumasını bekleyin.

Galaxy S10 Pil Ömrü Sorunları Nasıl Onarılır

Galaxy S10’daki 3.400 mAh batarya ve S10 +’daki daha büyük 4.100 mAh pakete sahip olan bu telefonlar, şimdiye kadar gördüğüm en iyi batarya ömründen bazılarına sahipler. Oldukça etkileyici. Yine de bazı kullanıcılar, dikkat etmesi gereken sorunlara veya pil sorunlarına maruz kalabilir .

 

İlk olarak, işte kötü Galaxy S10 pil ömrü sorunlarını çözmek için büyük rehberimiz . Herhangi bir batarya durumunu çözmek için bir sonraki adımınız,  neler olduğunu görmek için  Ayarlar> Cihaz Bakımı> Batarya> Batarya Kullanımı bölümüne gidin. Bu size neyin kullandığı hakkında detaylı bir döküm sunar ve hatta listenin başında # 1 pil tüketimini gösterir.

Bir uygulama hatalı çalışıyorsa veya yanlış çalışıyorsa, çok fazla pil kullanır ve bu listenin başında görünür. Ekran, ekran, Android Sistemi veya tepedeki Android İşletim Sistemi ya da az önce oynadığınız bir oyundan başka bir şey görürseniz, bir şey doğru olmaz. Gerektiğinden daha fazla pil tüketen herhangi bir uygulamayı veya servisi devre dışı bırakın veya yeniden yükleyin.

Mart ayında, bir güncelleme telefonun Samsung Exynos sürümüne sahip olanlar için (özellikle ABD dışındaki modeller) “ derin uyku ” sorunu düzeltildi . Sonra  diğer tüm modeller için bir güncelleme daha geldi ve Temmuz ayında ve yaz boyunca bir tane daha bekliyoruz.

Ve son olarak, Temmuz Galaxy S10 güncellemesi, ABD’li AT model modelleri için AT & T’nin pil ömrünü kısalttı. Bunu düzeltmek için basit ve basit bir yolumuz var, o yüzden bunu deneyin.

 

Temel olarak, tüm ağ veya taşıyıcı donanımlarını veya tanılama araçlarını kapatın. AT&T Galaxy S10 ve S10 Plus için Haziran / Temmuz güncellemesi, mobil ağ ayarları menüsüne “AT&T mobil ağ teşhisi” adı verilen bir şey ekledi ve varsayılan olarak AÇIK’tır. Yukarıdaki resimdeki adımlarımızı kullanarak bunu kapatın ve Verizon veya T-Mobile’den benzer bir şey arayın.

Galaxy S10 Kamera Sorunları Nasıl Düzeltilir

Başlangıçta, Galaxy S10 kamera ile ilgili herhangi bir büyük şikayet görmedik, ancak Reddit’teki birkaç kullanıcı sorunlarının raporlarını paylaştı. Ön kamera, Samsung’un kamera uygulaması dışındaki uygulamaları kullanırken çok yakın.

Ayrıca, Haziran güncellemesi, özellikle video kaydetmeye çalışırken, Galaxy S10 kamerayı Facebook, Instagram veya Snapchat gibi üçüncü parti uygulamalar da mahvetti.

 

Ayrıca, üç arka kamera için kullanılan düğmelerin her zaman belirli bir lense geçiş yapmadığını bildiren bir rapor görüyoruz. Bu sorunu görmüyorum, ancak öyleyse, telefonunuzu yeniden başlatmayı deneyin. 

Ardından, kullanıcılar yetersiz ışıklandırma ve süper karanlık süper ağır çekim video deneyimi rapor ediyor. 960 FPS slow-mo özelliği en iyi deneyim için çok fazla ışığa ihtiyaç duyar, bu nedenle iç mekanlarda denerseniz sonuçların tadını çıkarmazsınız. Bu bir sorun değil, yeni teknolojinin şu ana kadar nasıl çalıştığı.

Çoğu Sorunu Çözmek için Galaxy S10’unuzu Yeniden Başlatın

Son ipucumuzu paylaşmadan önce, basit bir yeniden başlatma deneyin. Arkadaşlarınızdan, ailenizden ya da çevrimiçi gördüğümüz hemen hemen her sorun, Galaxy S10’unuzu yeniden başlatarak hızla çözülebilir. 

Cidden, önemli bir şey denemeden önce, telefonu yeniden başlatın. Kısa mesaj almıyorsanız, telefonunuzu yeniden başlatın. Sesin çalışmıyor, telefonu yeniden başlat.

Galaxy S10’unuzun sağ tarafındaki güç düğmesini basılı tutun, ardından yeniden başlat düğmesine dokunun. Yaklaşık 1 dakika içinde, hemen hemen her sorun bittiğinde çalışmaya başlayacaksınız.

Ayrıca, Ayarlar> Cihaz Bakımı> bölümüne gidin   ve üst köşedeki 3 noktaya  dokunun  ve Otomatik Yeniden Başlat’ı seçin  . Şimdi, haftanın saatini ve gününü seçin, Çarşamba günü sabah saat 4’te. Bu şekilde telefonunuz gece haftada bir kez yeniden başlatılır, böylece performans en iyi şekilde kalır ve sorunlar geçmişte kalır.

Galaxy S10 Fabrika Ayarlarına Nasıl Dönülür

Çoğu sahip, Galaxy S10 veya S10 + ile büyük bir problem yaşamaz. Yukarıda bahsettiğimiz her şeyi denediyseniz ve yardım için taşıyıcınızla kontrol ettiyseniz, yenisini almadan önce deneyebileceğiniz son bir adımımız var. Büyük sorunları gidermek için son çare fabrika verilerine sıfırlama işlemi yapmaktır. 

Bu, tüm kullanıcı verilerini, uygulamalarını, mesajlarını ve içeriğini telefondan siler. Bunu sadece ciddi bir şekilde yanlış olan bir şey ve bir şovu durduran bir sorun varsa yapın.

Devam  etmeden önce tüm verileri yedeklemek isteyeceğinizi unutmayın . Ayarlar> Genel Yönetimi>  ve  Sıfırlama  işlemine başlayın.

 

Bu işlem yalnızca birkaç dakika sürecek ve telefonunuzla birlikte verilen orijinal yazılımı geri yükleyecektir. Galaxy S10 sahipleri, tüm uygulamalarını geri almak için Samsung SmartSwitch veya Google geri yüklemesini kullanabilir. Yine, büyük sorunlarınız varsa bu son çaredir. 

Yorum Yap

Yorum Yap