1. Ana Sayfa
  2. Galaxy
  3. Galaxy S20 Ultra, USB 3.0 ile 45W Hızlı Şarj için USB-IF Sertifikası Aldı

Galaxy S20 Ultra, USB 3.0 ile 45W Hızlı Şarj için USB-IF Sertifikası Aldı

  • Samsung hayranları için bazı iyi haberler, şirket USB 3.0 kullanarak telefonlarında 45W hızlı şarj sağlamak için USB-IF sertifikası aldı.
  • Galaxy S20 Ultra bu yeni 45W hızlı şarj teknolojisiyle uyumlu olacakken, Galaxy S20 ve Galaxy S20 + maksimum 25W’de olacak.
  • Bu, Samsung’un gelecekteki tabletlerinin yanı sıra dizüstü bilgisayarlar ve Chromebook’lar için de yararlı olabilir.

Samsung’un amiral gemileri artık USB Uygulayıcı Forumu’ndan veya 45W’a kadar USB Güç Dağıtımı 3.0 şarjı için USB-IF’den sertifika aldığı için Qualcomm’un Hızlı Şarj standardına güvenmek zorunda kalmayacak. Bu, Samsung’un hızlı şarj standartları konusundaki rekabette önemli bir avantaja sahip olacağı anlamına geliyor, ancak Çin’deki bazı şirketler şu anda 45W hızlı şarjın çok önünde.

 

Bu Samsung için önemli bir haber çünkü nihayet chipmaker Qualcomm tarafından sunulan hızlı şarj standardını bırakabilir. Günümüzün amiral gemilerinin çoğu USB Güç Dağıtımı özelliklerine sahiptir, ancak uyumlu şarj cihazlarının eksikliği kullanıcıları rahatsız etmeye devam etmektedir. Samsung’un kendi çözümü ile akıllı telefonlar, tabletler ve bilgisayarlar artık ek bileşen olmadan son derece hızlı şarj alabiliyor.

Peki bunu hangi cihazlarda kullanabilirsiniz?

Samsung Galaxy 20 Ultra bu görünür bu yeni standart ile şu anda uyumlu olan tek cihaz.  45W USB Güç Dağıtım desteği ile birlikte geliyor. Galaxy S20 ve Galaxy S20 + sadece 25W‘a kadar hızlı şarjı destekliyor ve bu da oldukça iyi.

 

Herhangi bir yeni teknoloji ile olduğu gibi, sadece Samsung’dan resmi olarak onaylanmış ürünler almak mantıklı. Şirketin aksesuar mağazasında Samsung akıllı telefonunuzla en iyi ve en güvenli hızlı şarj deneyimini yaşamanız için bir dizi hızlı şarj cihazı seçeneği bulunur.

Sizce 45W akıllı telefonlar için çok ileri gidiyor mu?

Kaynak : USB-IF

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Hobi olarak web sitemde editörlük yapan biriyim ;)

Yorum Yap