1. Ana Sayfa
 2. Galaxy
 3. Galaxy S9 Plus Root Yapma Rehberi – En İyi Yöntem!

Galaxy S9 Plus Root Yapma Rehberi – En İyi Yöntem!

galaxy-s9-plus-root

Galaxy S9 Plus Root Yapma Rehberi, dünyadaki tüm Exynos çipsetine sahip Samsung S9+ G965F modelleri içindir. Anlatımda TRWP ile SuperSU yüklenmektedir. Samsung Galaxy S9 Plus root nasıl yapılır (SM-G965F modeli) öğrenmek için bu makale en iyisi. Hatalardan uzak tutularak temiz bir şekilde root yapmanızı sağlayan talimatları içermektedir. Root ile birlikte telefonunuza gelişmiş TWRP (Team Win Recovery Project) yüklüyorsunuz. Bunun avantajı ise telefonunuza özel rom yüklemenize izin vermesi. Talimatları tamamladıktan sonra istediğiniz bir ROM‘u indirip TWRP üzerinden direkt flashlayabilirsiniz.

en iyi root programlari
Önerilen Yazı
Samsung Telefona Root Atma ve Kaldırma Rehberi – 2020

Root‘un diğer avantajları ise Android ekosisteminde sizi tamamen özgür kılması! Çünkü tam yönetici haklarına sahip oluyorsunuz. Böylece sistemdeki tüm dosyaları istediğiniz gibi değiştirebiliyorsunuz.

android cihazinizi kingo root ile kolayca rootlayiniz
Önerilen Yazı
Kingo Root indir-Android Root Programı (2020)

Android‘in sınırlarını Galaxy S9+ telefonunuzda zorlamaya hazır mısınız? Haydi başlayalım!

Lütfen Dikkat!
 • Root, bootloader kilidi açma, özel rom yükleme, özel recovery yükleme, modifiyeli dosya flaşlama, modifikasyon yükleme gibi sistem dosyalarına direkt etki eden tüm işlemler cihazınızı garanti dışı bırakır. Garantinizi geri kazanmak istiyorsanız orjinal rom’a geri dönmelisiniz.
 • Bu anlatımı kullanarak cihazınıza vereceğiniz zararlardan ötürü tüm mesuliyet size aittir!
 • Telefonunuz sıfırlanacağı için bu makalede anlatılanları uygulamadan önce mutlaka yedek alın. Nasıl yedek alacağınızı bilmiyorsanız bu linkteki anlatıma bakabilirsiniz.

GALAXY S9 PLUS ROOT YAPMA REHBERİ

Galaxy S9 Plus Root
Galaxy S9 Plus Root

   1.   Öncelikle telefonunuzda geliştirici seçeneklerini etkinleştirmelisiniz. Nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız Samsung Galaxy S9 ve S9 Plus için Geliştirici Seçenekleri Nasıl Etkinleştirilir? başlıklı yazımı okumanızı öneririm.    2.   Ayarlar » Geliştirici Seçenekleri » OEM kilidini kaldır seçeneğini bulup işaretleyin. İşaretledikten sonra çıkan uyarıya izin verin. Uyarı: OEM kilidini kaldır seçeneği bulunmayan Galaxy S9 ve S9 Plus sahipleri için henüz bir çözüm bulunamamıştır. Eğer sizde bu seçenek yoksa bundan sonra talimatları uygulamaya devam etmeyiniz. Aksi takdirde telefonunuz çökebilir. Lütfen bir çözüm bulunana dek bekleyin veya başka root yöntemlerini deneyin.    3.   N965F_Root_for_OEM_issue_devices_V3.zip dosyasını indirip telefonunuzun hafıza kartına atın.    4.   Ardından bu sayfadaki ZIP başlığı altından Recovery Flashable.zip üzerine tıklayarak SuperSU‘nun en son sürümünü indirip telefonunuzun hafıza kartına atın.    5.   Telefonunuza bu aşamada TWRP yüklemelisiniz. Bunun için Samsung Galaxy S9 Plus için TWRP Nasıl Yüklenir? başlıklı yazıma bakmalısınız. İlgili sayfadaki tüm aşamaları eksiksiz tamamladıktan sonra (ilgili sayfanın 14. maddesinin altındaki “Şimdi TWRP ana ekranından Reboot > System yolunu izleyerek…” kısmına kadar gelin ve bu kısmı uygulamayın) TWRP modu açık kalacak şekilde aşağıdan devam edin.    6.   4. aşamadaki ilgili TWRP yükleme sayfasındaki “TWRP ile özel ROM ve MOD Yükleme:” başlığının altında yazılanlara bakarak TWRP’de ZIP uzantılı dosyaların nasıl yüklendiğini kavrayın. Ardından yine aynı anlatıma göre az önce telefonunuzun hafıza kartına attığınız N965F_Root_for_OEM_issue_devices_V3.zip dosyasını TWRP’den yükleyin. Yükleme esnasında önünüze çıkan seçenekler arasından OEM Patch ile Patch Stock Kernel seçeneklerini seçip yüklemeyi devam ettirin (Install yapın). Eğer telefonunuzda kernel’i değiştiyseniz Patch Stock Kernel’i seçmeyin.    7.   İşlem bitince bu sefer SuperSU dosyasını aynı şekilde TWRP’den yükleyin.    8.   Yükleme işlemleri bittiyse TWRP anasayfası > Reboot > System > Ekranın altındaki okları sağa sürükleyerek telefonu yeniden başlatın.  Bu kadar. Root yapılmış olup telefonunuz açılacaktır.

İlk açılış biraz uzun sürebilir. Telefonunuz açıldıktan sonra kurulum ekranını tamamlayarak menüsünden SuperSU isimli uygulama olup olmadığını kontrol edin. Var ise, işlem başarılı yapılmış demektir. Ayrıca geliştirici seçeneklerini etkinleştirip OEM kilidini kaldır seçeneğinin olup olmadığını da kontrol edin. Bu seçenekte var ise artık sorunsuz bir şekilde telefonunuza rom veya modifikasyon yükleyebilirsiniz.

Kaynak: https://goo.gl/dj5zTM

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Hobi olarak web sitemde editörlük yapan biriyim ;)

Yorum Yap

Yorumlar (4)

 1. sonft_avatar
  1 sene önce

  Gerek Yok Şunları Yap Yeterli
  Ayarlar>Geliştirici Ayarları>Oem İle Kilit Açma=Açık

 2. sonft_avatar

  s9 plus sm-965f ile tüm dediklerinizi yaptım. telefonum bootloop kaldi açilmiyor. wipe-format data ile sorunu düzeltemedim ne yapabilirim?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.