1. Ana Sayfa
  2. Galaxy
  3. Samsung Galaxy S9 ve S9 Plus, S10’un kamera özelliklerini aldı!

Samsung Galaxy S9 ve S9 Plus, S10’un kamera özelliklerini aldı!

galaxy-s9-plus-s10-kamera

Son güncellemeyle birlikte Samsung Galaxy S9 ve S9 Plus sahipleri, Galaxy S10‘un kamera özelliklerine kavuşmuş oldu.

Giriş

Samsung, bu yıl Galaxy S10 serisini başlattı ve yaklaşan Galaxy Note 10 üzerinde çalışmalara başladı. Samsung, cihazlarına güvenlik güncellemeleri sağlama konusunda iyi bir geçmişe sahip görünüyor ve bu nedenle Samsung Galaxy S10 piyasaya çıktığında beklentilerimiz arttı. Samsung’un Galaxy S10’dan önceki premium cihazlara bazı yeni güncellemeler sunmasını bekledik ve varsayımlarımız doğrulandı: Samsung, Galaxy S9 ve S9 Plus‘a büyük bir kamera güncellemesi hazırladı. Bu yazımızda bu yeni önemli güncelleme üzerine konuşacağız.

Samsung Galaxy S9 ve S9 Plus, AR Emoji, Süper Ağır Çekim Modu, Gece Modu gibi hali hazırda Galaxy S10’un kamerasında bulunan özellikleri barındıran yeni bir kamera güncellemesi almaya başladı. S9, S10’a benzer kamera donanımını paylaşıyor ve bu nedenle aynı özelliklerle yapılan çekimlerde benzer sonuçlar vermesi bekleniyor.

samsung galaxy s9 ve s9 plus s10un kamera ozelliklerini aldi 1

Samsung akıllı telefondaki gece modunun nasıl çalıştığı hakkında fikir vermesi açısından şöyle diyebiliriz; Samsung’un kendi Gece modu, Pro Modunda manuel olarak da yapılabilecek pozlama süresini artırarak çalışır. Önceki güncellemelerde, gece modunu manuel olarak değiştirme seçeneği yoktu, ancak Nisan 2019’daki bir güncellemeden bu yana Samsung Galaxy S10 cihazında Gece modu için yeni bir manuel ayar eklendi ve şimdi bu özellik Galaxy S9 gibi cihazlara da geldi. Gece modu dışında bu güncelleme, özçekim kamerasında Canlı Odaklama (Bokeh) modunu kullanırken, S9 Serisi cihazlarda arka plan bulanıklığı seviyesini değiştirme özelliğini de ekledi.

Güncelleme, yeni Haziran 2019 güvenlik yamasını içeriyor. Ayrıca, Galaxy S9, Haziran 2019 tarihli Android güvenlik yamasını alan ilk akıllı telefonlardan biri oldu. Güncelleme şimdilik Filipinler, Tayland ve Vietnam‘daki tüm kullanıcılara OTA üzerinden dağıtılıyor. Yakında başka bölgeler ile Türkiye‘ye de yayımlanacaktır. Bu ay içerisinde Samsung Galaxy S9 veya S9 Plus telefonunuzun zaman zaman Ayarlar > Sistem güncelleştirme kısmını kontrol edin, her an yeni güncelleme telefonunuza düşebilir. Beklemek istemeyenlerdenseniz aşağıdaki anlatımımızı kullanabilirsiniz.

Güncellemeyi Manüel (Elle) Yükleme

Öncelikle Samsung Galaxy S9 veya S9 Plus için Haziran 2019 tarihli Türkiye güncelleme dosyasını indirmelisiniz. Bunun için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz:

Samsung Galaxy S9 için Haziran 2019 Güncellemesini İndirG960FXXU5CSF2 derleme numaralı güncelleme Samsung Galaxy S9 Plus için Haziran 2019 Güncellemesini İndirG965FXXU5CSF2 derleme numaralı güncelleme

İlgili sitedeki indirme linklerini kullanarak güncellemeyi bilgisayarınıza indirdikten sonra, bu güncelleme dosyasını açmak için bir arşiv görüntüleyiciye ihtiyacınız olacaktır. Bunun için WinRar, WinZip veya 7-zip programlarından birini kullanabilirsiniz (veyahut Windows’un “Windows Gezgini”ni kullanabilirsiniz). İndirdiğiniz güncelleme dosyasını arşiv görüntüleyiciyle veya Windows gezginiyle açıp içindekileri bir klasörün içine veya bilgisayarınızın Windows masaüstüne attıktan sonra diğer işlemler için aşağıdaki butona yerleştirdiğimiz anlatımı kullanmalısınız:

ODIN programı dikkatli kullanıldığı takdirde telefona hiçbir zararı yoktur ve telefonu garantiden asla çıkarmaz. Resmi güncellemeyi, manüel olarak telefona yüklemeyi sağlar.

Kaynak: Samsung Galaxy S9 and S9 Plus gets Galaxy S10’s Camera Features

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Hobi olarak web sitemde editörlük yapan biriyim ;)

Yorum Yap