1. Ana Sayfa
 2. Galaxy
 3. Galaxy S9 ve S9 Plus sorunları ve çözümleri

Galaxy S9 ve S9 Plus sorunları ve çözümleri


Sorun # 1 : Galaxy S9 ve S9 Plus Ekran parlaklığı otomatik kararma sorunu ve çözümü

Bazı Galaxy S9 ve S9 Plus kullanıcıları, gece veya karanlık bir ortamda cihazın kilidini açtığında, Otomatik Parlaklık ve Mavi Işık modu (Gece ​​modu) gibi ayarlar devre dışı olsa bile ekranın otomatik olarak karardığını bildirmişlerdir.

Potansiyel çözümler:

 • Bu sorun, gece modunu etkinleştirilmiş olan önceki bir cihazdan ayarları ve uygulamaları geri yükleyen kullanıcılar için gözüküyor. Ne yazık ki, bu sorunu çözmenin tek yolu şimdilik Fabrika Ayarlarına Sıfırlama yapmaktır (bunun nasıl yapılacağı ile ilgili talimatları bulabilirsiniz). Kurulum işlemi sırasında, “Sistem ayarlarını geri yükle” nin işaretini kaldırdığınızdan emin olun. Uygulamalarınızı daha önce yaptığınız gibi geri yükleyebilirsiniz.

Galaxy S9 ve S9 Plus Ekranda sarı bir ton var

Birkaç kullanıcı, ekranda sarı bir ton gördüğünü bildirdi.

Potansiyel çözümler:

 • Renk dengesini değiştirmeyi, Ayarlar> Ekran> Renk Modu seçeneğine giderek ve RGB tayfını ekran daha iyi görünene kadar elle ayarlamayı deneyebilirsiniz .
 • Bu işe yaramazsa ve sorun devam ederse, tek seçenek yerine yenisini almak olabilir.

Galaxy S9 ve S9 Plus Ekrandaki ölü bölge

Şimdiye kadar tartışılan Galaxy S9 ve Galaxy S9 sorunlarından biri, bazı kullanıcıların buldukları ekranda ölü bölge oldu. Ekranın bütün bir kısmı tepkisiz görünüyor.

Potansiyel çözümler:

 • İlk önce ekranda ölü bir bölge olup olmadığını kontrol edin. Çeviriciyi açın ve donanım tanılama sayfasını başlatmak için * # 0 * # arayın. Dokun seçeneğini açın. Şimdi, bir bölgenin yanıt vermediğini kontrol etmek için parmağınızı ekranın tüm kısımlarına kaydırın. Öyleyse, bu sizi Samsung’un yerine koymaya uygun hale getirir.
 • Ölü bölge olmadığında, özellikle bir ekran koruyucunuz varsa, sorun dokunma duyarlılığı ile ilgili olabilir. Ayarlar menüsüne gidin ve Gelişmiş Özellikler’i açın. Aşağı kaydırın, Dokunma Duyarlılığını bulun ve etkinleştirin.
 

Sorun # 2 – Galaxy S9 ve S9 Plus Klavye çalışmıyor sorunu ve çözümü

 

Bazı kullanıcılar, telefonun kilidini açmak için PIN kodunu veya şifreyi girmeye çalışırken klavyenin beklendiği gibi açılmadığını tespit etti.

Potansiyel çözümler:

 • Pek çok kişi bunun yukarıda belirtilen ölü bölge probleminden kaynaklanabileceğini varsayıyor. Çözüm aslında çok daha basittir ve temelde varsayılan olarak etkinleştirilmesi gereken bir ayarın etkinleştirilmesini içerir.
 • Git Ayarları> Uygulamalar  ve sağ üst köşede üç dikey nokta dokunarak Gelişmiş Ayarlar menüsünü açın. Sistem Ayarlarını Göster üzerine dokunun ve Samsung Klavye aşağı kaydırın. Gelişmiş Ayarlar seçeneğine ilerleyin ve “üstünde görünebilecek uygulamalar” için izin verin. Bu sorunu çözmelidir. İzne varsayılan olarak izin verilmelidir, ancak bu durumda olmayabilir.
 • Üçüncü taraf bir klavye taksanız bile bu izin gereklidir.

Sorun # 3 – Galaxy S9 ve S9 Plus 4K’da video kaydederken video gecikmesi sorunu ve çözümü

Birçok kullanıcı, 4K’da video kaydederken bırakılan karelere rastladı ve gecikme yaşadı. Bırakılan kareler video oynatımında da gösterilir.

Potansiyel çözümler:

 • Bu kekeme yavaş bir microSD karttan kaynaklanıyor olabilir . Sahip olduğunuz microSD kartın, kayıt kalitesinin zarar görmemesini sağlamak için minimum 30 MBps yazma hızına izin verdiğinden emin olun.
 • Bazı kullanıcılar, elektronik görüntü sabitlemeyi (EIS) devre dışı bırakmanın sorunu çözdüğünü gördü. Kamera uygulamasına gidin ve EIS’yi devre dışı bırakabileceğiniz Ayarlar menüsünü açın. Ayrıca HEVC’yi (Yüksek Verimli Video Kodlama) da etkinleştirmelisiniz. 
 • Galaxy S9 ve Galaxy S9 Plus optik görüntü sabitleme işleminden (OIS) beri, EIS’i devre dışı bırakmak çok fazla olumsuz etkiye sahip olmamalıdır. Bununla birlikte, bir yazılım düzeltmesinin gelecek bir güncellemede olması gerektiğini umuyoruz.

Sorun # 4 – Galaxy S9 ve S9 Plus Bildirim LED’i beklendiği gibi çalışmıyor sorunu ve çözümü

 

Pek çok kullanıcı, bildirim ışığının beklendiği gibi çalışmadığını buldu. Whatsapp gibi uygulamalar, özel ve grup mesajları için benzersiz renkler seçmenize izin verir, LED bu ayarı yansıtmaz. Bazı durumlarda, bildirim LED’leri, bireysel uygulamalar için farklı renkler ayarlayıp ayarlamadığınızdan bağımsız olarak standart bir renk gösterir. Bu, kullanıcıların karşılaştığı en yaygın Galaxy S9 ve Galaxy S9 Plus sorunlarından biri gibi görünüyor.

Potansiyel çözümler:

 • Whatsapp durumunda, Ayarlar> Uygulamalar bölümüne gidin ve Whatsapp’a gidin  . Bellek bölümünde Önbelleği Temizle üzerine dokunun. Ardından Whatsapp’ı başlatın, ayarlar menüsünü açın ve LED rengini Yok olarak ayarlayın. Son olarak, Ayarlar (telefon ayarları)> Ekran’a gidin  LED göstergesini devre dışı bırakın ve tekrar etkinleştirin. Whatsapp’a dönün ve LED rengini istediğinize ayarlayın; her şey beklendiği gibi çalışmalıdır.
 • Diğer uygulamalar söz konusu olduğunda, Samsung’tan kalıcı bir düzeltme gelene kadar Light Flow gibi bir üçüncü taraf uygulamasını kullanmanız gerekebilir. Uygulamanın Pro sürümü burada bulunabilir , ancak bazı kullanıcılar Light Flow Legacy’nin Samsung cihazlarla daha iyi çalıştığını söyledi. Uygulamanın bu sürümünü burada bulabilirsiniz .

Sorun # 5 – Galaxy S9 ve S9 Plus Kenar aydınlatması beklendiği gibi çalışmıyor sorunu ve çözümü

Birçok kullanıcı, kenar aydınlatmasıyla ilgili çeşitli sorunlarla karşılaştı. Bazıları için ekran kapalıyken çalışmaz. Diğerleri için, Kenar aydınlatma sadece stok SMS uygulaması ve başka bir şey için çalışıyor gibi görünüyor.

Potansiyel çözümler:

 • Bazı kullanıcılar, Whatsapp ve Snapchat gibi uygulamalar için “açılır bildirimleri” etkinleştirmenin, ekran kapalıyken Kenar aydınlatmasının çalışmasına neden olduğunu da buldu.
 • Bazıları için sorun, performansı artırmak amacıyla yapılan Ayarlar menüsündeki Geliştirici Seçenekleri bölümündeki Animasyon Süresi Ölçeğini kapatmış olmaları gibi görünüyor. Tek yapmanız gereken bunu 0.5x’e ayarlamak ve Edge aydınlatma çalışıyor.
 • Edge Lighting uygulamasını indirmeyi Google Play Store’dan buradan deneyebilirsiniz  . Bu uygulama, farklı uygulamalar için özelleştirilmiş renkler ayarlamanıza olanak sağlar ve ekran kapalıyken bile kenar aydınlatma özelliğini çalışır hale getirir. Ancak, sonuçlar karışık. Uygulamanın bazı kullanıcılar için mükemmel çalıştı. Diğerlerinin de sorunları var. Bu ücretli bir uygulama olduğundan, indirmeye karar vermeden önce akılda tutulması gereken bir şeydir.

Sorun # 6 – Galaxy S9 ve S9 Plus Arama kaydı çalışmıyor sorunu ve çözümü

 

Kullanıcılar, görüşmenin yalnızca bir tarafı kaydedilmiş olarak, arama kaydının artık çalışmadığını tespit etmişlerdir. Bu, hangi arama kayıt uygulamasını kullandığınızdan bağımsız olarak gerçekleşir. Bu sorun yalnızca Qualcomm Snapdragon 845 ile değil, Samsung Exynos işlemci tarafından desteklenen telefonların sürümünü etkilemektedir .

Ne yazık ki, bunun için bir çözüm veya geçici çözüm bulunmuyor. Google’ın güvenlik politikalarına ve yerel yasalara uymak için çoğu pazarda Galaxy S9 ve Galaxy S9 Plus’ta arama kaydı engellenir. Bazı uygulama geliştiricileri, aramanın bir tarafının kaydedilmesine olanak tanıyan bir çözüm bulmuştur, ancak bu mümkün olacaktır. Arama kaydına bağlı olan kullanıcılar, bunu etrafındaki en büyük Galaxy S9 ve Galaxy S9 Plus sorunlarından biri olarak bulabilir.

Samsung, İsrail, Finlandiya, Rusya ve bazılarında arama kaydının yasal olduğu bazı pazarlarda yerel arama kaydını başlatmaya başladı. Diğer pazarlarda,  şimdi Galaxy S9 ve Galaxy S9 Plus’ı destekliyor gibi görünen SKVALEX’in Çağrı Kaydedici uygulamasını kullanmayı deneyebilirsiniz . Uygulamanın bir deneme sürümü var, bu yüzden tam sürümü satın almadan önce sizin için çalışıp çalışmadığını kontrol edebilirsiniz.


Sorun 7 – Galaxy S9 ve S9 Plus Bağlantı sorunları ve çözümleri

Wi-Fi ve Bluetooth sorunları genellikle yeni bir akıllı telefon açtığınızda ortaya çıkıyor ve Galaxy S9 ve Galaxy S9 Plus’ın bağlantıyla ilgili sorunları da var.

Wi-Fi sorunları

 • Cihazı ve yönlendiriciyi en az on saniye süreyle kapatın, ardından tekrar açın ve bağlantıyı yeniden deneyin.
 • Git  Güç tasarrufu> Ayarlar  ve bu seçeneği kapalı olduğundan emin olun.
 •  Kanalınızın ne kadar kalabalık olduğunu kontrol etmek için  Wi-Fi Analyzer’ı kullanın ve daha iyi bir seçeneğe geçin.
 • Ayarlar> Wi-Fi seçeneğine gidip   istediğiniz bağlantıya uzunca dokunarak, ardından “Unut” seçeneğini seçerek Wi-Fi bağlantısını unutun Ayrıntıları tekrar girin ve tekrar deneyin.
 • Router ürün yazılımının güncel olduğundan emin olun.
 • Cihazdaki uygulamaların ve yazılımın güncel olduğundan emin olun.
 • Git  Wi-Fi> Ayarlar> Gelişmiş  yönlendirici MAC filtresinde emin izin verilir erişimini sonra ve cihazınız MAC adresini not edin.
 • Bazı kullanıcılar Hotspot 2.0 özelliğini devre dışı bırakmanın Wi-Fi ile ilgili birçok sorunu çözdüğünü gördü.

Bluetooth sorunları

 • Cihaz ve araç için üretici el kitabına bakın ve bağlantılarınızı sıfırlayın.
 • Bağlantı sürecinin hayati bir parçasının eksik olmadığından emin olun.
 • Gidin  Ayarlar> Bluetooth  ve değişen hiçbir şey ihtiyaçlarını sağlamak
 • Gidin  Ayarlar> Bluetooth  ve  önceki tüm eşleşmeleri silmek ve sıfırdan tekrar kurma deneyin.

Sorun # 8 – Galaxy S9 ve S9 Plus Aramalar otomatik olarak reddediliyor sorunu ve çözümü

Bazı kullanıcılar, aldıkları aramaların otomatik olarak reddedildiğini, reddedilen bir arama mesajının (“Özür dilerim, şu an konuşamıyor. Daha sonra tekrar ara.”) Gönderildiğini tespit etti. Asıl mesele açıkça çağrı reddi olsa da, mesajlaşma planları sınırlı veya sınırlı olan kullanıcılar da endişelenmeye neden oluyor.

Potansiyel çözümler:

 • Bazı kullanıcılar için, Kolay Sessiz’i devre dışı bırakmak hile yapıyor gibi görünmektedir. Gidin Ayarlar> Gelişmiş Özellikler  ve devre dışı. Ayarı zaten kapalı bulursanız, açın ve ardından tekrar kapatın.
 • Çoğunlukla, bu sorunun Kenar Aydınlatma ile ilgili olduğu görülmektedir. Gidin Ayarlar> Ekran> Kenar Ekran> Kenar Aydınlatma , sağ üst köşede üç dikey nokta üzerinde musluk ve açık Hızlı Cevap. Bu özelliği, daha kalıcı bir sabitleme yapılıncaya kadar kapatabilirsiniz. Ayarı devre dışı bırakma özelliği son bir güncelleme ile serbest bırakıldı. Bu seçeneği henüz göremiyorsanız, bu sorunla ilgili tek geçici çözüm Edge Aydınlatma’yı tamamen devre dışı bırakmaktır.

Sorun # 9 – Galaxy S9 ve S9 Plus Hoparlörden kaynaklanan statik veya çatırtı sesi sorunu ve çözümü

Bazı kullanıcılar, cihazlarının hoparlörüyle ilgili bir sorunla karşı karşıyadır. Kullanıcılar video izlerken, müzik dinlerken veya oyun oynarken statik veya çatlama sesi duyuyorlar.

Potansiyel çözümler:

 • İlk önce sorunun donanımla ilgili olmadığını kontrol edip onaylayabilirsiniz. Donanım testi menüsünü açmak için * # 0 * # tuşlayın. “Hoparlör” seçeneğini arayın ve testi çalıştırın. Bu bir donanım sorunuysa, yenisini almak için tek seçenek sizsiniz. Belirtilen kod çalışmazsa, * # 7353 # aramayı da deneyebilirsiniz.
 • Bazı kullanıcılar, sorunun Dolby Atmos özelliğiyle ilişkili olduğunu fark etti ve onu kapatmak statik gürültüyü temizledi. Ayarlar> Ses ve titreşim> Ses kalitesi ve efektler bölümüne gidin  . Dolby Atmos ayarını devre dışı bırakın ve sorunun çözülüp çözülmediğine bakın.

Problem # 10 – Galaxy S9 ve S9 Plus Yazılım güncellemesini bekleyecek tek seçeneğin olduğu problemler

 

Henüz herhangi bir çözümün bulunmadığı bazı Galaxy S9 ve Galaxy S9 Plus problemleri var ve şu an için tek seçenek, Samsung’un veya uygulamanın yaratıcısının resmi bir yazılım düzeltmesini beklemektir.

 • Bildirim ses seviyesi çok düşük:  Birçok kullanıcı bildirim uyarı sesinin oldukça düşük olduğunu tespit etti. Bu muhtemelen bir yazılım sorunudur ve umarım gelecekteki bir güncellemede çözülecektir.
 • Çağrı düşmesi:  Görünüşte görülebilen en büyük Galaxy S9 ve Galaxy S9 Plus sorunlarından biri, görüşme sırasında damlalar veya sessiz yamalar aramakla ilgili. Oldukça az sayıda kullanıcı bu sorunla karşılaştı ve SIM kartta veya hücresel ağ bağlantısında bir sorun olarak görünmüyor. Samsung, son birkaç güncelleme ile birlikte arama kararlılığı geliştirmeleri de ekledi. Her güncelleme ile bazı kullanıcılar için işler iyileşmiş olsa da, henüz tamamen ortadan kalkmadı.
 • NFC sorunları:  Bazı kullanıcılar, NFC’nin otomatik olarak kapandığını ve cihaz bataryası% 70’in altına düştüğünde tekrar etkinleştirilemeyeceğini keşfetti.
Yorum Yap

Yazar Hakkında

Hobi olarak web sitemde editörlük yapan biriyim ;)

Yorum Yap