1. Ana Sayfa
  2. Rehber & Anlatımlar
  3. Google AdSense Başvurunuzun Reddedilmesinin 10 Nedeni

Google AdSense Başvurunuzun Reddedilmesinin 10 Nedeni

Google Adsense başvurunuz reddedildiyse sebebi aşağıda listelediğimiz nedenlerden birinden veya daha fazlasından dolayı kaynaklanmaktadır. Adsense başvuru şartlarına hep beraber göz atalım.

google-adsense-basvurunuzun-reddedilmesinin-10-nedeni
1

Google Adsense başvurunuz reddedildiyse sebebi aşağıda listelediğimiz nedenlerden birinden veya daha fazlasından dolayı kaynaklanmaktadır. Adsense başvuru şartlarına hep beraber göz atalım.

Google AdSense, en iyi bilinen reklamcılık hizmetlerinden biridir ve bunun iyi bir nedeni vardır. Size çok çeşitli reklam boyutları, yayınlama yöntemleri, raporlama araçları ve en önemlisi hızlı ödemeler sunarlar.

Birçok kişi ve şirket, para kazanmanın bir yolu olarak web sitelerindeki reklamlara güvendiğinden, web sitelerini başlattıkları andan itibaren Google AdSense’e başvurmaları alışılmadık bir durum değildir.

Ancak çoğu zaman bu başvurular reddedilecektir. Aşağıdaki yaygın 10 hata listesine dikkat etmeniz, bir AdSense ortaklığı nedeniyle reddedilmekten kaçınmanıza ve en iyi reklam sunma hizmetlerinden birine katılma şansınızı artırmanıza yardımcı olacaktır.

Google Adsense onayını hızlı almak için hazırladığımız rehbere bakın:

google adsense hizli onay alma rehberi 2021
Adsense Hızlı Onay Alın
Google Adsense Garantili Hızlı Onay Alma Rehberi-2021

Google Adsense Başvuru Reddedilme Nedenleri

1. Web siteniz çok yenidir

Bu da dikkat etmeniz gereken ilk şeylerden biridir. Google, yeni oluşturulan web siteleriyle çalışmak istemiyor. Bu, AdSense kampanyalarının ne size ne de onlar için o kadar fayda sağlamayacağının bir göstergesidir.

Bu nedenle, web siteniz 6 aydan küçükse, AdSense başvurusunu ertelemelisiniz. Veya çok özgün en az 10-15 uzun yazı ekleyerek 2 ay içinde başvuru yapmalısınız.

2. Web site içeriğiniz yok, düşük kaliteli veya uygunsuz içerik vardır

Google, müşterilerine üstün hizmet sunmak isteyen büyük bir şirkettir. Uygunsuz veya eksik içeriğe veya genel olarak zayıf içeriğe sahip web sitelerinden uzak durmak isterler.

Bu nedenle, web sitenizde içerik yoksa veya içerik düşük kaliteli veya uygunsuz ise, otomatik olarak reddedilirsiniz.

Bu nedenle, mümkün olan en iyi içeriği oluşturduğunuzdan emin olun. Ayrıca, web sitenizdeki trafiğin gelecekte artacağını garanti eder, bu da AdSense’in arkasındaki insanların istediği şeydir – reklamları için daha geniş bir kitle.

Uygunsuz içeriğe gelince (yetişkinler için içerik, nefret söylemi vb. Dahil), bu kesinlikle kabul edilemez ve etrafından dolaşmanın yolu yok.

3. Düşük kaliteli veya organik olmayan trafiğe sahipseniz

Web sitenize sabit miktarda trafik almanız çok önemlidir. Organik trafik, yasal içerik oluşturduğunuzu ve web sitenizin yüksek kalitede olduğunu gösterir.

Web sitenize ziyaretçi çekmede sinsi taktikler izlerseniz, hemen çıkma oranınız yüksek olacaktır. Ayrıca, trafiğiniz için ödeme yapıyorsanız, Google bunu bilecektir.

Sabır burada anahtardır, web sitenizi doğal olarak başkaları tarafından ziyaret edilmesini sağlamak için çalışın.

4. Web sitenizde Gizlilik politikası sayfası yoksa

Bu, Google AdSense kullanıcıları için katı bir kuraldır ve bir başvurunun reddedilmesinin en yaygın nedenidir. Pek çok kişi, web sitelerinde uygun şekilde yazılmış bir gizlilik politikasına sahip olmanın önemini görmezden gelirken, bazıları buna hiç sahip değildir!

Google, kullanıcıların gizliliğini ciddiye alır ve sizin de aynısını yapmanızı isterler. Web sitenizde bir gizlilik politikasına sahip olmanız zorunludur . Bu adımı göz ardı etmek, derhal reddedilmeye neden olacaktır.

Uzman ipucu: Gizlilik politikası oluşturucusuyla kendi gizlilik politikanızı yazma zahmetinden kurtulun . Size saatlerce çalışma ve olası maliyetli yasal hatalardan tasarruf sağlayacaktır.

5. Kullanıcıları reklamları tıklamaya teşvik ederseniz

Okuyucularınızdan satış ortağı bağlantılarınızı kullanmalarını ve açıklamanızda onlardan bahsetmelerini isteyebilirsiniz , ancak onlardan sizi desteklemek için AdSense reklamlarını tıklamalarını istemek şartlarına ve politikalarına aykırıdır. Bunu önlemek için web sitenizdeki her şeyi temiz ve organik tutun.

Uygun olduğunda reklamları görüntüleyin, dönüşümleri iyileştirmek için web sitenizde farklı yerleşimler deneyin, ancak kullanıcıları hiçbir şekilde reklamları tıklamaya ikna etmeyin.

Google, uygunsuz veya şüpheli web sitelerine yönlendiren herhangi bir web sitesiyle bağlantılı olmak istemez. Diğer web sitelerinden size işaret eden kendi bağlantılarınızı ve geri bağlantılarınızı iki kez kontrol edin. Uygunsuz içerikle ilgili herhangi bir şeyi kaldırın.

7. Sunucunun kapalı kalma süresi

AdSense, her zaman erişilebilen web siteleriyle işbirliği yapmak istiyor. Bu nedenle sunucu çalışma süresi ve kesinti çok önemlidir. Web sitenizin her zaman çevrimiçi olmasını istediğiniz için barındırma sağlayıcınızın yeteneklerini iki kez kontrol edin.

Web siteniz sürekli çöküyor ve çevrimdışı oluyorsa, AdSense başvurunuzu reddedecektir, çünkü bu, web sitenizdeki reklamların oldukça sık çevrimdışı olacağı ve basitçe profesyonelce olarak algılanmayacağı anlamına gelir.

8. Taklit ürünler satıyorsanız

Taklit ürünler satmak veya herhangi bir türde çevrimiçi dolandırıcılık yapmak çoğu şirket tarafından desteklenmemektedir. Çevrimiçi ortamda gölgeli işler yapmayı planlıyorsanız, AdSense’nin onayını beklemeyin.

AdSense’ye başvuru göndermeden önce yaptığınız her şeyin tamamen yasal olduğundan emin olun.

9. 18 yaşın altındaysanız

AdSense’e başvurmak için 18 yaşından büyük olmanız gerekmektedir. Reşit değilseniz, sizi onaylamayacaklardır.

18 yaşın altındaysanız, başvuruyu kabul ettirmenin iyi bir yolu, ebeveynlerinizle veya daha yaşlı başka bir güvenilir kişiyle çalışmaktır. Bu, reşit değilseniz bile, AdSense etkin web sitenizde çalışmanıza olanak tanır.

10. Daha önce de yasaklandıysanız

Zaten yasaklandıysanız, başvurunuz otomatik olarak reddedilecektir. Böyle bir durumda, AdSense müşteri desteği ile iletişime geçmeniz gerekir.

Ancak, geçmişte davranış kurallarını zaten ihlal ettiğiniz için kabul edilme şansı oldukça düşüktür. AdSense dahil kimse bundan hoşlanmaz.

Kendinizi şirketin yerine koyun. Google ve AdSense’in reklamlarını binlerce ve muhtemelen milyonlarca ziyaretçiye sunacak ciddi insanlarla çalışmak istediği açıktır.

Bunu aklınızda tutarak, bu adımların her birini uygulayın ve başvuruyu göndermeden önce tüm gereksinimleri karşıladığınızdan emin olun.

Reddedilirseniz, neden reddedildiğinize dikkat edin ve bir dahaki sefere kabul edilmenizi sağlayacak önlemleri alın.

Tüm kuralları daha iyi anlamak için, daha fazla bilgi almak üzere resmi Google Destek sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Hobi olarak web sitemde editörlük yapan biriyim ;)

Yorum Yap