1. Ana Sayfa
  2. İPUCU

Google Adsense Hızlı Onay Alma Kılavuzu-2022


0

Bugün Google AdSense onayını almanıza yardımcı olmak için buradayım . Çoğu kişi bana bunu sordu, ben de hızlı bir şekilde onaylanmanıza yardımcı olacak 12 ipucu hazırladım. 

Gerçeği söylemek gerekirse, daha önce hiç onaylanmadıysanız, Google AdSense oldukça zorlu bir canavar olabilir. Halihazırda Google AdSense’te onaylanmış bir web siteniz varsa, hesabınıza başka web siteleri eklemek oldukça kolaydır. 

Peki ya hiç onaylanmayan ya da onaylanma konusunda çok sorun yaşayanlar?  Bu liste tam da bunun için.

1) Yüksek Kaliteli İçerik Önemlidir

Google AdSense ile onay almaya çalışıyorsanız, yapılacak en önemli şeylerden biri bence ne olduğudur. Bu nedenle, web sitenizde yüksek kaliteli içeriğe sahip olduğunuzdan emin olmanız gerekir. 

Bazı insanlar bunun önemli olmadığını düşünüyor, ancak önemli çünkü artık Google, onayladıkları web sitelerinin yalnızca bir grup spam veya diğer web sitelerinden içerik kopyalayıp yapıştıranlar olmadığından emin oluyor.

Genellikle onları arama sonuçlarından çıkarmak isterler, bu yüzden bunu kısayol olarak yapmaya çalışan herkesi unutun. Google AdSense için onaylanmayacaksınız. 

Web sitenizde yüksek kaliteli içeriğe sahip olduğunuzdan emin olun. Google’ın neyi iyi bulduğunu anlamanıza yardımcı olması için Google Yayıncı Politikalarına başvurabilirsiniz .

Google, arama motoru sonuç sayfalarında iyi sonuçlar ister, bu nedenle yüksek kaliteli içeriğiniz yoksa reddedilme olasılığınız yüksektir. 

2) 10-15 Yüksek Kaliteli Orijinal Gönderi Oluşturun

Yüksek kaliteli içeriğe geri döner. Google AdSense’e başvurmadan önce, Google’ın bunu ciddiye aldığınızı ve web sitenizde para kazandırabilecek bazı makaleler olduğunu bildiğinden emin olmak için web sitenizde 10-15 adet yüksek kaliteli orijinal makaleniz olmalıdır. 

Genel olarak, web sitenizde en az 10.000-15.000 kelime olmalıdır. Makale başına yaklaşık 1000-1500 kelimeniz varsa, bu oldukça iyi bir sayıdır. Bu, web sitenizin sesini gösterdiği için doğrulanmanıza yardımcı olur ve Google’ın çok önemli olan içeriğinizin kalitesini anlamasına yardımcı olur.

3) Hakkında ve İletişim Sayfaları Oluşturun

Birçok insanın gözden kaçırdığını düşündüğüm bir şey. Bir web sitesi oluşturduğunuzda, Google AdSense’e başvurmadan önce  bir Hakkında ve İletişim sayfanız olmalıdır.

Nedeni oldukça basit; Google web sitenizi incelediğinde yasal olduğundan emin olmak isterler, bu nedenle sitenin arkasında kimin olduğunu bilmek isterler. Ayrıca Hakkında sayfasına farklı ilgili personel ekleyebilirsiniz. 

Web sitenizin tüm ziyaretçilerinin ihtiyaç duyduklarında size ulaşabilmeleri için bir İletişim sayfanızın olması da önemlidir. 

Bu iki sayfaya sahip olarak, meşru bir işletme olduğunuzu daha da teyit edeceksiniz. Bu, size AdSense perspektifinden baktıklarında Google için gerçekten önemlidir.

4) Bir Gizlilik Politikası Sayfası Oluşturun

Bir Gizlilik Politikası sayfası oluşturduğunuzdan emin olun . Bu, “Gizlilik politikası sayfasına ne ekleyeceğimi gerçekten bilmiyorum” dedikleri için insanların yaşadığı yaygın bir aksiliktir. 

Bilmeniz gereken en önemli şey, Google’ın gizlilik politikanıza dahil edilmesi için belirli bir sözlüğe ihtiyacı olduğudur. 

Bu  bağlantı , Google AdSense’in, sizinkine eklemenizi istedikleri sözcükler de dahil olmak üzere, gizlilik politikası hakkında söylemek zorunda olduğu her şeyi açıklar. Aslında çok kolay; sadece kopyalayıp yapıştırmanız gerekiyor.

5) Web Sitesi İçeriğinin Kısıtlı Listede Bulunmadığını Onaylayın

Bazı insanların bir web sitesi oluşturmadan önce muhtemelen gerçekten düşünmediklerini düşündüğüm bir numara. Bu nedenle, içeriğinizin kısıtlı listede olmadığından emin olmanız gerekir. 

Evet, Google AdSense’in sınırlı bir listesi vardır. Bir web siteniz varsa ve içeriğiniz sınırlıysa AdSense’e veda edin. Bu sadece durumun gerçeği. 

Pek çok farklı kural vardır, bu yüzden burada size yayıncı kısıtlamalarının tam olarak ne olduğunu söyleyen bir bağlantı var.

  • Genel olarak konuşursak, öldürme, terörizm, patlayıcılar, silahlar, tütün, eğlence amaçlı uyuşturucular, alkol satışı, çevrimiçi kumar, reçeteli ilaçlar ve onaylanmamış ilaçlar veya besin takviyeleri gibi cinsel ve hiçbir şeye sahip olamazsınız. 
  • Onaylanmamış farmasötik ürünler veya takviyeler, oldukça yakın zamanda eklendiğini düşündüğüm bir şey. Sağlıkla ilgili bir web siteniz varsa ve web siteniz kanıtlanmamış veya biraz eksik olabilecek farklı ekler içeriyorsa, Google AdSense bunun için sizi reddedebilir. 

Yine, tam listeyi görmek isterseniz  buraya tıklayın

6) Telif Hakkı İçeren Görselleri Kullanmayın 

Telif hakkıyla korunan görselleri kullanmayın. Bunu yeterince vurgulamıyorum. Doğrudan Google’dan bir resminiz varsa ve web sitenizde yayınladıysanız, bunu bir daha asla yapmayın. 

Emek veren fotoğrafçıları koruyan bu görsellerin kullanım hakları bulunmaktadır. Emeklerinin karşılığını almak zorundalar. 

Sadece Google’a gidip bir resim çekip gömerseniz, muhtemelen Google AdSense oraya gelip ne yaptığınızı görecek ve “Hayır, sizi onaylamayacağız çünkü bunlar size ait değil” diyecektir.

Bu, işleri yapmanın meşru bir yolu değil, bu yüzden bunu yapmadığınızdan emin olun.

Oturup “Fotoğraf için tonla param yok” ya da “Nereden fotoğraf çekeceğimi gerçekten bilmiyorum” derseniz, ben şahsen iki farklı kaynak kullanırım. Birincisi tamamen ücretsizdir ve adı Pixabay.com’dur

İkincisi maliyetlidir, ancak aylık bir plan yaparsanız oldukça makul bir fiyata alabileceğiniz birçok farklı görüşe sahiptir. Shutterstock.com  . Bununla ilgileniyorsanız, devam edip o bağlantıya tıklayabilir ve neye sahip olduklarını görmek için doğrudan oraya gidebilirsiniz.

Google Adsense Reddinin nedenlerine bir göz atın.

Adsense Red Nedenleri

7) Web Sitesi Yaşının Önemli Olduğunu Bilin (Bazen)

Bu her yerde geçerli değil ama buraya eklemek zorunda kaldım; bazen web sitenizin yaşı önemli olabilir. 

Bu ABD ve diğer birçok ülkede olduğu kadar büyük bir anlaşma değil, ancak Google özellikle Çin ve Hindistan’dakilere bir çağrı yaptı ve web sitelerinize başvurmadan en az altı ay önce sahip olmanız gerektiğini söyledi. Google AdSense. 

Bunu yaptıklarına inanıyorum çünkü çok sayıda sahte web sitesi oluşturuldu ve Google arama sonuçlarının ekosistemine yerleştirildi.

Yani bu iki ülkeden birindeyseniz altı ay bekleyin. Değilseniz, reddediliyor olmanız muhtemelen sorun değildir, yani gerçekten endişelenmenize gerek yok. 

8) Web Sitenizin Yasaklanmadığından Emin Olun

Web sitenizin yasaklı olmadığından emin olun. Sıfırdan bir web sitesi oluşturmuş ve etki alanını yeni satın almış olanlar için endişelenmenize gerek yoktur (Google AdSense’in yasaklandığı söylenmediği sürece). 

Ancak durum böyle değilse ve bir web sitesi veya alan adı satın aldıysanız, web sitenizin daha önce Google AdSense tarafından yasaklanmış olması olası değildir. Kesinlikle keşfetmeye değer. 

Yine bandcheck.com diye bir site var ve Google tarafından banlanıp banlanmadığınızı kontrol edebilirsiniz. Genellikle çoğu web sitesi yasaklanmaz, ancak kontrol etmeye değer.

9) Web Sitenizin İyi Görünmesini Sağlayın 

Web sitenizin pürüzsüz görünmesini sağlamaktır. Bu, premium temalar satın almanız gerektiği anlamına gelmez, ancak web sitenizin iyi göründüğünden emin olmak istersiniz. 

WordPress varsayılan teması gibi bir şey kullandığınız veya bir yerden bir tema satın aldığınız sürece sorun olmaz. 

İyi görünen bir şeye sahip olduğunuzdan emin olun. Çok minimal olabilir. Düzenlendiği ve bir web sitesi olması gerektiği gibi göründüğü sürece çok fazla resme sahip olmanıza gerek yoktur. 

Ayrıca, ne yaptığınızı gerçekten bilmiyorsanız özel kodlamadan kaçınmaya çalışın. 

10) Web Sitesinde Açık Gezinme Olmalı

Web sitesinde net bir navigasyona sahip olduğunuzdan emin olun. Çoğu insan için bu sonradan gelen bir düşüncedir. Muhtemelen, “Tabii ki sitemde anlaşılır bir gezinme menüsüne sahibim” diyeceklerdir

Ancak bazen web siteleri bunu kullanmaz veya ne kullandıkları net değildir. Bu bir sorun çünkü web sitesinin kendisini doğrulamaz. Web siteniz için ana navigasyonun kolayca bulunduğundan ve kolayca erişilebilir olduğundan emin olun.

11) 18 Yaşından Büyük Olduğunuzdan Emin Olun

Yaşına uygun olduğundan emin ol. Google AdSense ile bir hesaba sahip olmak için 18 yaşında veya daha büyük olmalısınız. 

AdSense’e katılmak için bir başvuru doldurduğunuzda, size doğum tarihinizi soracaklar. 18 yaşın altındaysanız, AdSense hesabı almanıza izin verilmez. 

Ancak bu yapamayacağınız anlamına gelmez. 18 yaşından küçüksen ve harikaysan, yaptığın şeyi yapmaya devam et; Bu kadar erken başlaman harika. 

Bunu düzeltmek için tek yapmanız gereken üzerine bir ebeveynin veya yasal varisin adını yazdırmak. Çeklerin sen değil o kişi üzerinde olacağını unutma, bu yüzden güvendiğin biri olduğundan emin ol. 

O kişi sizin için para yatırmaya ve size yardım etmeye istekli olduğu sürece sorun olmayacaktır.

12) Başvuru Yaparken Diğer Reklamları Kaldırın

İşte size kısa bir ipucu: Hâlâ reddediliyorsanız ve nedenini bilmiyorsanız, web sitenizde bulunan tüm reklamları kaldırdığınızdan emin olun. 

Google, hizmet şartlarında diğer reklam ağlarıyla birlikte Google AdSense’i kullanmanın %100 iyi olduğunu söylese de, başvurduğunuzda birileri web sitenizi inceler. 

Her yerde görünen bir sürü reklam görürlerse, “Biliyor musun? Bu web sitesi zaten spam içerikli. Bu sitede zaten çok fazla reklam var, bu yüzden onları onaylamayacağız çünkü diğer adamlarla zaten ilgileniliyor” deyin.

Başvuru sürecinden geçerken, Google’ın onaylaması için gereken üç ila beş gün boyunca reklamları kaldırmanız yeterlidir. Onayladıktan sonra içeri girebilir ve istediğiniz başka bir reklam ağını kurabilirsiniz.

 

Yorum Yap