1. Ana Sayfa
  2. Rehber & Anlatımlar
  3. Google Adsense Garantili Hızlı Onay Alma Rehberi-2021

Google Adsense Garantili Hızlı Onay Alma Rehberi-2021

Bugün Google AdSense onayı almanıza yardımcı olmak için buradayım. Çoğu insan bana bunu sordu, bu yüzden hızlı bir şekilde onaylanmanıza yardımcı olacak 12 ipucu hazırladım. 

google-adsense-hizli-onay-alma-rehberi-2021

Bugün Google AdSense onayı almanıza yardımcı olmak için buradayım. Çoğu insan bana bunu sordu, bu yüzden hızlı bir şekilde onaylanmanıza yardımcı olacak 12 ipucu hazırladım. 

Gerçeği söylemek gerekirse, Google AdSense, daha önce hiç onaylanmadıysanız oldukça zor bir canavar olabilir. Google AdSense’te onaylanmış bir web siteniz zaten varsa, hesabınıza başka web siteleri dahil etmek oldukça kolaydır. 

Peki ya hiç onaylanmayanlar ya da onaylanmakla ilgili pek çok sorun yaşayanlar? Bu liste tam olarak bunun için.

1) Yüksek Kaliteli İçerik Çok Önemlidir

Google AdSense ile onaylanmaya çalışıyorsanız, yapılacak en önemli şeylerden biri olduğunu düşündüğüm şeydir. Yani, web sitenizde yüksek kaliteli içeriğe sahip olduğunuzdan emin olmanız gerekir. 

Bazı insanlar bunun önemli olmadığını düşünüyor, ama önemli, çünkü artık Google, onayladıkları web sitelerinin yalnızca bir grup spam içeriği veya diğer web sitelerinden içerik kopyalayıp yapıştır yapan kişiler olmadığından emin oluyor.

Genel olarak onları arama sonuçlarının dışında tutmak isterler, bu yüzden kısayol olarak yapmaya çalışan herkes unutsun. Google AdSense için onaylanmayacaksınız. 

Web sitenizde yüksek kaliteli içeriğe sahip olduğunuzdan emin olun. Google’ın nelerin iyi olduğunu düşündüğünü anlamanıza yardımcı olması için Google Yayıncı Politikalarına bakabilirsiniz .

Google, arama motoru sonuç sayfalarında iyi sonuçlar ister, bu nedenle, yüksek kaliteli içeriğiniz yoksa, reddedilme olasılığınız yüksektir. 

2) 10-15 Yüksek Kaliteli Özgün Yazı Oluşturun

Yüksek kaliteli içeriğe geri dönüyor. Google AdSense’ye başvurmadan önce, Google’ın bunu ciddiye aldığınızı bildiğinden ve web sitenizde para kazanılabilecek bazı makaleler bulunduğundan emin olmak için web sitenizde 10-15 yüksek kaliteli özgün yazı bulundurmalısınız. 

Genel olarak, web sitenizde en az 10.000-15.000 kelimeye sahip olmanız gerekir. Makale başına yaklaşık 1000-1500 kelimeniz varsa, bu oldukça iyi bir sayıdır. Bu, web sitenizin sesini gösterdiği ve Google’ın içeriğinizin kalitesini anlamasına yardımcı olduğu için onaylanmanıza yardımcı olur ki bu çok önemlidir.

3) Hakkında ve İletişim Sayfaları Oluşturun

Birçok insanın gözden kaçırdığını düşündüğüm bir şey. Bir web sitesi oluşturduğunuzda, Google AdSense’ye başvurmadan önce bir Hakkında ve İletişim sayfanızın olması gerekir. 

Nedeni oldukça basit; Google web sitenizi incelerken, yasal olduğundan emin olmak isterler, bu yüzden sitenin arkasında kimin olduğunu bilmek isterler. İlgili farklı personeli de Hakkında sayfasına ekleyebilirsiniz. 

Bir İletişim sayfasına sahip olmak da önemlidir, böylece tüm web sitesi ziyaretçileriniz ihtiyaç duyduklarında size ulaşabilir. 

Bu iki sayfaya sahip olarak, meşru bir işletme olduğunuz gerçeğini daha da doğrulayacaksınız. Size AdSense açısından baktıklarında bu Google için gerçekten önemlidir.

4) Bir Gizlilik Politikası Sayfası Oluşturun

Bir Gizlilik Politikası sayfası oluşturduğunuzdan emin olun. Bu, insanların yaşadığı yaygın bir aksiliktir çünkü “Gizlilik politikası sayfasına neleri dahil edeceğimi gerçekten bilmiyorum” derler. 

Bilinmesi gereken en önemli şey, Google’ın gizlilik politikanızda yer alması için belirli bir sözlüğe ihtiyaç duyduğudur. 

Bu bağlantı , sizinkine eklemenizi istedikleri sözler de dahil olmak üzere, Google AdSense’nin gizlilik politikası hakkında söylediği her şeyi açıklamaktadır. Aslında çok kolay; sadece kopyalayıp yapıştırmanız gerekir.

5) Web Sitesi İçeriğinin Kısıtlı Listede Olmadığını Onaylayın

Bazı insanların bir web sitesi oluşturmadan önce muhtemelen gerçekten düşünmediklerini düşündüğüm bir numara. Yani, içeriğinizin kısıtlı listede olmadığından emin olmanız gerekir. 

Evet, Google AdSense’in sınırlı bir listesi var. Bir web siteniz varsa ve içeriğiniz kısıtlıysa, AdSense’ye veda edin. Bu sadece durumun gerçekliği. 

Pek çok farklı kural var, bu yüzden burada size yayıncı kısıtlamalarının tam olarak ne olduğunu anlatan bir bağlantı var.

  • Genel olarak konuşursak, cinsel hiçbir şeye sahip olamazsınız ve öldürme, terörizm, patlayıcılar, silahlar, tütün, keyif verici maddeler, alkol satışı, çevrimiçi kumar, reçeteli ilaçlar ve onaylanmamış ilaç veya besin takviyeleri gibi şeyler olamaz. 
  • Onaylanmamış farmasötik ürünler veya takviyeler, oldukça yakın zamanda eklendiğini düşündüğüm bir şey. Sağlık temelli bir web siteniz varsa ve kanıtlanmamış veya biraz kabataslak olabilecek farklı ekler içeriyorsa, Google AdSense sizi bunun için reddedebilir. 

Yine, tam listeyi görmek istiyorsanız buraya tıklayın

6) Telif Hakkı İçeren Görselleri Kullanmayın 

Telif hakkıyla korunan görüntüleri kullanmayın. Bunu yeterince vurgulayamıyorum. Doğrudan Google’dan bir resim aldıysanız ve web sitenize koyduysanız, bunu bir daha asla yapmayın. 

Bu görüntüleri yerleştirmek için çok çalışan fotoğrafçıları koruyan kullanım hakları vardır. İşlerinin karşılığını almaları gerekiyor. 

Sadece Google’a gidip bir resim alıp yerleştirirseniz, Google AdSense’in oraya gelip ne yaptığınızı görmesi ve “Hayır, sizi onaylamayacağız çünkü bunlar sizin değil” demesi büyük olasılıktır.

Bir şeyleri yapmanın meşru bir yolu değil, bu yüzden bunu yapmadığınızdan emin olun.

Orada oturup “Resimler için bir ton param yok” veya “Nereden fotoğraf çekeceğimi gerçekten bilmiyorum” diyorsan, kişisel olarak iki farklı kaynak kullanırım. İlki tamamen ücretsizdir ve Pixabay.com olarak adlandırılır. 

İkincisi maliyetlidir, ancak aylık bir plan yaparsanız oldukça makul bir fiyata alabileceğiniz birçok farklı görüntüye sahiptir. shutterstock.com . Bununla ilgileniyorsanız, devam edip o bağlantıya tıklayabilir ve neye sahip olduklarını görmek için doğrudan oraya gidebilirsiniz.

Google Adsense Reddedilme sebeplerine de göz atın.

google adsense basvurunuzun reddedilmesinin 10 nedeni
Adsense Reddedilme Nedenleri
Google AdSense Başvurunuzun Reddedilmesinin 10 Nedeni

7) (Bazen) Web Sitesi Yaşının Önemli Olduğunu Bilin

Bu her yerde geçerli değil, ancak buraya eklemek zorunda kaldım; bazen web sitenizin yaşı önemli olabilir. 

Bu, ABD’deki ve diğer birçok ülkedeki kadar büyük bir anlaşma değil, ancak Google, özellikle Çin ve Hindistan’da bulunanlara, başvurmadan önce web sitelerinizin en az altı ay boyunca sahip olmanız gerektiğini söyleyen bir çağrı yaptı. Google AdSense. 

Bunu yaptıklarına inanıyorum çünkü çok sayıda dolandırıcılık web sitesi oluşturulmuş ve Google arama sonuçlarının ekosistemine yerleştirilmiştir.

Yani bu iki ülkeden birindeyseniz altı ay bekleyin. Değilseniz, reddediliyorsanız sorun muhtemelen bu değildir, bu yüzden gerçekten endişelenmenize gerek yok. 

8) Web Sitenizin Yasaklanmadığından Emin Olun

Web sitenizin yasaklanmadığından emin olun. Sıfırdan bir web sitesi oluşturmuş ve alanı yeni satın almış olanlar için bu konuda endişelenmenize gerek yok (Google AdSense’nin size yasaklandığı söylenmedikçe). 

Ancak durum böyle değilse ve bir web sitesi veya alan adı satın aldıysanız, web sitenizin daha önce Google AdSense tarafından yasaklanmış olma ihtimali düşüktür. Kesinlikle araştırmaya değer bir şey. 

Yine, Google tarafından yasaklanıp yasaklanmadığınızı kontrol edebileceğiniz banneddcheck.com adında bir web sitesi var . Genellikle çoğu web sitesi yasaklı değildir, ancak kontrol etmeye değer.

9) Web Sitesinin İyi Görünmesini Sağlayın 

Web sitenizin düzgün görünmesini sağlamaktır. Bu, premium temalar satın almanız gerektiği anlamına gelmez, ancak web sitenizin iyi göründüğünden emin olmak istersiniz. 

WordPress varsayılan teması gibi bir şey kullandığınız veya bir yerden satın aldığınız bir temanız olduğu sürece iyi durumda olacaksınız. 

İyi görünen bir şeye sahip olduğunuzdan emin olun. Çok minimal olabilir. Düzenlendiği ve bir web sitesinin olması gerektiği gibi göründüğü sürece çok fazla resme sahip olmanıza gerek yoktur. 

Ayrıca, ne yaptığınızı gerçekten bilmiyorsanız özel kodlamadan uzak durmaya çalışın. 

10) Web Sitesinde Açık Gezinme Olmalı

Web sitesinde net bir gezinme yaptığınızdan emin olun. Çoğu insan için bu sonradan gelen bir düşüncedir. Muhtemelen “Elbette sitemde net bir gezinme menüm var” diyecekler. 

Ancak bazen web siteleri, kullanmaz veya kullandıkları çok net değildir. Bu bir problem çünkü web sitesinin kendisine geçerlilik vermiyor. Web siteniz için ana gezinmenin kolayca bulunabildiğinden ve kolayca erişilebilir olduğundan emin olun.

11) 18 Yaşından Büyük Olduğunuzdan Emin Olun

Yaşta uygun olduğunuzdan emin olun. Google AdSense ile, bir hesaba sahip olmak için 18 yaşında veya daha büyük olmanız gerekir. 

AdSense’e katılmak için bir başvuru formu doldurduğunuzda, sizden doğum tarihinizi sorarlar. 18 yaşın altındaysanız, bir AdSense hesabı almanıza izin verilmez. 

Bununla birlikte, bu yapamayacağın anlamına gelmez. 18 yaşın altındaysanız ve harikaysanız, yaptığınız şeyi yapmaya devam edin; Bu kadar erken başlaman harika. 

Bunu düzeltmek için tek yapmanız gereken, üzerine bir ebeveyn veya yasal varisinin adını yazdırmaktır. Sadece kontrollerin size değil o kişiye yapılacağını unutmayın, bu yüzden güvendiğiniz biri olduğundan emin olun. 

Bu kişi sizin için para yatırmaya ve size yardım etmeye istekli olduğu sürece, o zaman sorun kalmaz.

12) Başvururken Diğer Reklamları Kaldırın

İşte size küçük bir ipucu: Reddedilmeye devam ediyorsanız ve nedenini bilmiyorsanız, web sitenizde zaten bulunan tüm reklamları kaldırdığınızdan emin olun. 

google adsense basvurunuzun reddedilmesinin 10 nedeni
Adsense Reddedilme Nedenleri
Google AdSense Başvurunuzun Reddedilmesinin 10 Nedeni

Google, hizmet şartlarında, Google AdSense ile birlikte diğer reklam ağlarını kullanmanın % 100 iyi olduğunu söylese de, başvuruda bulunduğunuzda, birisi web sitenizi inceleyecektir. 

Her yerde görünen bir grup reklam görürlerse, sadece “Biliyor musun? Bu web sitesi zaten spam içerikli. Zaten bir sürü reklamları var, bu yüzden onları onaylamayacağız çünkü diğer adamlarla zaten ilgileniliyorlar. “

Başvuru sürecinden geçerken, Google’nin onaylaması için gereken üç ila beş gün boyunca reklamları kaldırmanız yeterlidir. Onayladıktan sonra, girip istediğiniz başka bir reklam ağını da kurabilirsiniz.

 

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Hobi olarak web sitemde editörlük yapan biriyim ;)

Yorum Yap