1. Ana Sayfa
  2. Google
  3. Google arama verilerini silmek artık çok kolay

Google arama verilerini silmek artık çok kolay

google-arama-verilerini-silmek-artik-cok-kolay

İnternet devi ile Google arama verilerini silmek artık çok kolay. Google, kullanıcılarına geçmiş aramalarını daha çok kontrol etmek için yeni araçlar sunmaya başladı.Yapılan aramalarda etkinliklerinizi gözden geçirmek veya silmenizi sağlar. Ve aradığınız şeyi bulmanız için hızlı geri dönmenizi sağlayacak.

google arama verilerini temizleme

Google, kullanıcıların gördükleri reklamlar üzerinde daha fazla kontrole sahip olacağını söyledi.Kullanıcıların Google hesaplarına kaydettikleri bilgilere karar vermek için daha fazla kontrole sahip olmanızı sağlayacak.Google’nin hizmetlerini daha akıllı ve kullanışlı hale getirmek için Arama Yönetemi çok önemli role sahip.

Ürün yönetimi, gizlilik ve veri koruma müdürü Eric Miraglia Şunları söyledi:

“Gelecek yıl, bunu Google Haritalar‘a, ardından diğer birçok Google ürününe genişleteceğiz. Her gün kullandığınız Google ürünlerinden doğrudan alakalı ve eyleme geçirilebilir gizlilik denetimlerine erişim sağlamak, herkes için geçerli olan gizliliği korumak için sürekli olarak çalışmalarımıza devam ediyoruz.”

Google Arama ve Veri Toplamada yeni değişiklikler

Bir kullanıcı Arama yaptığında Google, aranan terimleri, etkileşime giren bağlantıları ve aramanın yapıldığı yer gibi diğer bilgileri içeren verileri toplayabilir. Yeni değişiklikler kullanıcının ses ile veri toplamasını kapatmasını sağlayacaktır. Reklam kişiselleştirme de benzer şekilde kapatılabilir.

Google, yakın zamanda Play Store‘da üçüncü taraf uygulamalar için daha sıkı gizlilik politikaları yayınlamıştı. Getirilen bu sıkı politika ile uygulamanın, kullanıcılardan isteyebileceği izinlere kısıtlamalar getiriyor. Veri gizliliği, büyük internet ekonomileri arasındaki hep en büyük tartışmalardan biri olmuştur. Facebook bir dizi veri sızıntısı ile sarsılmıştı. Artık küresel teknoloji devleri kullanıcı gizliliğini arttırmak için aldıkları önlemler üzerinde incelemeye tabi tutuluyor.

Google Arama’da yapılacak yeni değişiklikler önce masaüstü ve mobil web’de sunulacak ve daha sonra önümüzdeki haftalarda iOS ve Android için Google uygulamasında da uygulanacaktır.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Hobi olarak web sitemde editörlük yapan biriyim ;)

Yorum Yap