1. Homepage
 2. Güncelleme Haberleri
 3. Hangi ZenFone Modelleri Android 6.0 Marshmallow Güncellemesi Alacak? [Yeni Liste]

Hangi ZenFone Modelleri Android 6.0 Marshmallow Güncellemesi Alacak? [Yeni Liste]

Asus’dan gelen açıklamaya göre Android 6.0’ı Sadece son çıkan zenfone modelleri alacak. Ancak Asus İlk Zenfone sahiplerine bir süpriz yaparda Android 6.0’ı Zenfone 4 , 5 , 6 yada verirse çok güzel olur ama dediğimiz gibi şuanlık sadece altdaki listede yer alan telefonlar Android 6.0 ı alacak

Detaylı eski anlatım için Buraya tıklayınız.

ASUS’un resmi olarak Android 6.0 vereceği Zenfonelar :

 • ZenFone 2
 • ZenFone 2 Laser
 • ZenFone 2 Deluxe
 • ZenFone Selfie
 • ZenFone Go
 • ZenFone Max
 • ZenFone Zoom

 

Kaynak: webtekno.com/mobil/android-6-0-marshmallow-telefon-listesi-h11412.html

Write a Comment

About Author

Webmaster'lığın yanında kendi açtığım web sitelerimde editörlük yapmaktayım. Teknoloji, bilim, evren ve bunlarla ilgili her türlü film, dizi, haber ve diğer içerikler ilgi alanıma girmektedir. Önemli bulduklarımı paylaşmaktan asla çekinmem, yeter ki zaman bulayım.

Write a Comment

Comments (26)

 1. Hocam Zenfone go için durum aynı mı? 6.0 alacak mı yani?

 2. Ben zenfon 2 kullanmaya başlayalı 1 ay oldu herşeyin den memnunum yalnızca hatımın internetimle internete giremiyorum formatta attım yalnız bi işe yaramadı sebebini anlayamadım hattımda avea internet ayarları da otomatik yapılıyormuş.bunun için me yapabilirim acaba.

  • 5 years ago

   Manuel ayar yapabilirsin internetten bakarak. Ben zenfone6 aldigimda gecen sene aveanin asus zenfone6 ayarlari yoktu. Manuel yaptim bide veri kullanimi ayarlarinda 2g olursa ust kisimda E yazar internet yavas olur 3g olursa H yazar hizli olur

 3. önce 5 ve 6 ya adam gibi bi lollipop güncellemesi vermeyi çözsünler de sonra Android 6 yı düşünsünler!

 4. 5 years ago

  Zenfone 6-5-4 modellerine 6.0 gelmeyecekmiş. Bu durum doğru açıklanmalı diye düşünüyorum sayfa yöneticilerince biraz araştırdım ve 2014te çıkan telefonlar almıyor genelde. 2015’Te Çıkan telefonlara veriliyor.
  Bir çok telefon markası var. Ve 2014 modellerden ben göremedim 6.0 marshmallow alan. O yüzden kaygılanacak bir durum yok. Belki ileride gelecektir! Başlığı ya da konuyu daha ayrıntılı anlatırsak bu kadar abartılmaz diye düşünüyorum.
  TEŞEKKÜRLER.

 5. 5 years ago

  Asus Neyin kafasını yaşıyor ::)
  Zenfone 4
  Zenfone 5
  Zenfone 6
  Zenfone 2
  ZenFone 2 Laser
  •ZenFone 2 Deluxe
  •ZenFone Selfie
  •ZenFone Go
  •ZenFone Max
  •ZenFone Zoom
  Şimdide Zenfone 3 çıkıyor. Sondan başa sonra tekrar sona gidiyor galiba 🙂 2016da daha neler görücez bakalım 🙂

 6. RAMBO_FT kardeşim bana yardım edebilir misin.

  Bana bir çözüm bulabilir misin? Bu swiftkey klavyesinide kurdum. Nerde hata yapıyorum?

 7. Rambo_FT bu zenfone 6.0 marshmallow güncellemesi daha net kesin bildi değil ama zenfone 6 ve 5 modellerine gelmeyebilir. Biz bu durumdan memnun değiliz. Bir ANKET filan yapılsa 6.0 sürümünü almalı mı? Almazsa ne yapacaksınız? gibi bir anket yapılsa.

  • Furkan Güneş

   Ankette “Almazsa ne yapacaksınız” seçeneğini nasıl yapacağız anlayamadım.

   • Yani Diğer Android firmaları tüketiciyi yeni ürünler aldırmak için böyle bir teknik kullanıyor ya hani. Güncelleme vermediği taktirde tekrar asus alırmısınız demek istedim.
    Bu birnevi ASUS’u değerlendirme anketi de olabilir. Gerçi bu anket Asusun imaj anlamında kötü lanse eder ama. Yani bir takım beklentilerimiz var cevap alamıyoruz bu yüzden böyle bir seçenek olsa diye söyledim.

    • Güncelleme vermeyerek yeni Asus modellerine yönelmemiz için verilmiyorsa bu güncelleme. Ben ve birçok kişi görüyorum ki Bir daha asus almaz.
     Bu yüzden böyle birşey söyledim. İnsanlar hiç bir cevap alamıyor. Güncelleme gelmeli diye ısrarcı değilim fakat geçen yıl çıkan bir telefonun bu güncellemeyi almayacak olması ilginç.
     Bizler 5.1.1. gelecek ama ne zaman? ve ya sorunlar devam ederse bu ?? işaretleri nedeniyle böyle konuşuyoruz.

 8. 5 years ago

  http://shiftdelete.net/android-6-0-marshmallow-alacak-asus-zenfone-modelleri-65022
  Asus zenfone 5 ve 6 modellerine güncelleme gelmeyecekmiş. Şunu söylemeliyim ki. Diğer telefon modelleri kendilerini yaktılar güncelleme vermedikleri için. ASUS’ta vermiyecekse büyük bir çöküş yaşayacak demektir. ZENFONE 6-5-4 kullanıcı sayısı yeni modellere oranla daha yüksek. Bence Zenfone 6-5-4 modellerini kullananlar ellerinden bu telefonları çıkaracaktır.
  Son olarak şunu söyleyeyim ki Nexus harbiden marka. Nexus hep önce güncelleme alan ve tüm modellerini güncel tutmaya çalışan olduğu için. Param olsa Nexustan şaşmam.

 9. Eğer Zenfone 5’e Android 6 gelmez ise hemen satacağım. Satıp üstüne para koyup LG G2 alabilirim. ( Eğer LG G2’ye Android 6 gelir ise, gelecek söylentileri var ama yine de beklemek lazım )

  • ilk başlarda G2ye geleceği söylentileri vardı fakat sonradan liste yayınlandı o listede g2 yer almıyor.
   Artık bu şirketler tüketiciyi yeni ürünlere yöneltmek için önceki modellere yeni android güncellemelerini vermeme gibi bir teknik uyguluyor sanırım.
   Fakat Asus’un çok fazla modeli yok samsung, sony, nokia, vs. Eğer zenfone 6-5-4 gibi modellere getirmiyorsa bunu beceremediklerinin ifadesi gibi geliyor bana. Çünkü 5.0 geldi ve geç geldi. Testler uzun sürüyor.
   Güncellemelere önem veriyorum diyorsan paran da varsa nexus al çünkü güncellemeyi ilk alan o modeller. He. ben lg2 fiyatlarında telefon almayı düşünüyorum dersen Zenfone 2 al. Çünkü yenilikleri var diye gördüydüm. Bazı problemler var bunların çoğu çözüldü. Ve 6.0 ile de çok iyi bir Asus modeli olacağını söyleyebilirim.

 10. Zenfone 5 Android Sistem Arayüzü Durdu Hatası veriyor.Asus destekle görüştüm,yapı numarısını istediler söyledim.Fakat servise gönderin diyorlar.Zenfone 2 deki gibi günceleme ile çözülecek bir durum değil midir acaba ? ya da Zenfone 5 sahibi olan ve bu şekilde bir hata alan var mı ?

 11. 5 years ago

  Rambo_FT seni gördüğüme sevindim. Sende Zenfone 5 kullanıyordun.
  Emoji ifadesi kullanmak istedim fakat mesajda çalışıyor. Uygulamalarda çalışmıyor. Swiftkey klavyesi de kullandım. Daha öncede denedim 3 kez telefonu gerekli sebeplerden fabrika ayarlarına çevirdim fakat bu emoji gene olmuyor.
  zenfoneasus forumda yazdım. Burdada arda şen arkadaşımız flashlamayı söyledi ama. O kadar uğraşmak istemiyorum. Belki sen biliyorsundur sana sorayım dedim.

 12. Zenfone 6 en son çıkardıkları telefon olmasına rağmen güncelleme yapmamaları sacma LL 5.0 için diyorum …
  6.0 şarj problemi çözülmüsse neden olmasin derdim….

 13. İlginç. Samsung, Lg, Sony, Nokia vs vs. Tamam bunların bir çok modeli var. Ve bu yüzden vermiyor. Soruyorum S4 kaç yıl oldu çıkalı almıyorda Asusun kaç tane modeli varda hepsine vermiyor?
  Özellikle zenfone 6 2014 yılı ortalarında çıkmış bir telefon. Vermemeleri çok saçma olur. Daha henüz bir resmi açıklama yok ama. Kullanıcı kaybı yaşayacaktır diye düşünüyorum. Çünkü Pil sorununu çözmeleri lazım.
  ASUS kendi fikrimce söylüyorum. 6.0 Güncellemesini Zenfone 6 ve 5 modellerine en azından 6 modeline de getirirse net söylüyorum ASUS zenfone 2 talep sayısı artar.

  • 5 years ago

   6.0 Gelmeyebilir ama her türlü 5.1.1 yada 5.0 düzeltme sürümü yayınlanır

   • Bilemiyorum. Fakat düşüncem şu ASUS Kullanıcılarına bir süpriz yapacaktır diye düşünüyorum. Geçen Sene Lollipop güncellemesini 6-5-4 modellerine vermişti. Bence bu senede En azından 6 ve 5 modellerine 6.0 güncellemesi getireceğini düşünüyorum.
    S4 bile çünkü 2013 yılında çıkmış bir telefon ve 5.0 almış. İnşallah bekleyip göreceğiz. Umuyoruz ki gelsin.

    • Furkan Güneş

     Samsung ve Asus farklı firmalar ancak rekabet halinde olduklarından biri diğerinden iyi olmaya çalışacaktır. Ancak güncelleme işlemleri sanıldığı kadar kolay değil ve firmaya pek getirisi olmuyor. Yeni modelleri satıp kâra geçmenin en kolay yolu önceki modele olan güncelleme desteğini tamamen kesmektir. Zamanında bunu yapan firmalar çok zarar ettiler. Asus bunun analizini iyi yaparsa sağlam bir güncellemeyi önceki ZenFone serisine verebilir. Ancak son zamanlarda, LL 5.0 güncellemesinden sonra başka hiçbir düzeltme güncellemesi dahi vermemesi, firmanın önceki seriye olan desteğini çabuk kestiğini gösteriyor.

    • Teşekkürler Rambo_FT furkan. Yani güncelleme bir heves aslında çok fazla bişey değişiyormu yani hemen hemen. Yeni telefonlar çıkıyor bu daha doğal deriz. Fakat işte sadece pil sorunu var. Asuslauncher’a tema gelse bide pil sorunun çözseler bu telefon 1 sene daha kullanılır. 6.0 vermeselerde tamam der kullanıcılar. Yeterki sorunlar çözülsün.
     Ama evet. Eğer Asus tüm modellerine 6.0 vermiyorsa burda ipi çeker. Çünkü kullanıcıları memnun etmeyen şeyler var. Ve zenfone kullanan kullanıcıların çoğu bi daha asus almaz diye düşünüyorum.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *